7.6.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Naše současná situace je velice vážná

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Plukovník Douglas MacGregor, PhD. říká, že vedoucí osobnosti v Berlíně, v Paříži a v Londýně jsou stejně zmatené jako všichni ve Washingtonu D.C. To všecko jsou globalistické elity, které věří, že svět neexistuje. Bojují proti Rusku jen proto, že je to národnostní celek. Vadí jim, že Rusko má společnou národní identitu, národní řeč a kulturu, takže je kvůli tomu chtějí zničit. Ze stejného důvodu importují do Evropy miliony nesourodých přistěhovalců z Afriky a ze Středního východu.

Tito lidé vítají každé nebezpečí, každé ohrožení lidské společnosti, jakoby to bylo něco úžasného. A teď chtějí způsobit Rusku to stejné, co provedli Evropě, což znamená oslabit je a pak zničit. Zničit národnostní celky i s jejich občany.

Už jenom jejich ekonomické zásady, vždyť ty jsou hotová katastrofa! Němci právě zastavili poslední jadernou elektrárnu. Je jedno, jestli je nám jaderná energie sympatická nebo ne, ale než rozumní lidé zastaví poslední jadernou elektrárnu, tak by za ni měli mít něco jiného, co je schopno ji nahradit. Ale ne německé vedení! Zastavili provoz elektrárny a to, v co doufali, že ji nahradí, nefunguje. Bodejť by, ten kdo si myslí, že národ přežije na větrných turbínách a sluneční paprscích, ztratil veškerou soudnost.

Životní energie každé civilizace, každého pokroku a každého vědeckého a průmyslového rozvoje je levná energie. Takže tito lidé se dobrovolně okradli o celá desetiletí úspěchu a uvrhli se do neodvratné chudoby. A pokud Evropané tyto zabedněnce nevyženou z jejich vládních kanceláří ven, tak je Evropa ztracena.

Letadla a vojenská pomoc na Ukrajinu

Dnešní vlády vůbec nevědí co dělají. Ničemu nerozumí a přesto o tom rozhodují. Nemají ani zájem o něčem se poučit. Dnes posílají F-16 letadla Ukrajincům a předtím je poslat nechtěli. Posílají je proto, že jsou v koncích; nevědí co dělat dál. Válka na Ukrajině nepostupuje podle plánu a tím zkoušejí situaci zachránit.

Jenže s F-16 na Ukrajinu jsou dva problémy. Ten první je, že s nimi nikdo neumí létat a zaškolení je dlouhodobá záležitost. A tak tam pošlou americké piloty, což je ten druhý problém. Nejen že se tím Amerika aktivně zúčastňuje války, ale tito piloti tam jdou jako žoldnéři. Tím pádem se na ně nevztahuje ochrana Ženevské smlouvy. Mohou být zastřeleni na potkání, ani soud s nimi nemusí být veden.

Ještě horší by bylo, kdyby se již tak špatná situace ještě víc pohoršila. Pak by byl Západ v pokušení se na Ukrajinu vydat se vší svojí mocí. Jenže to je taky problém: za 2. světové války měla Amerika 12,2 milionů vojáků a 7 čtyř-hvězdičkových generálů. Dnes má Amerika generálů na tucty a prakticky žádné vojáky.

Ukrajinský stát kolapsuje a Amerika to dobře ví. Však je celou dobu platí, však je vlastní! Platí jejich vládu, platí ekonomii, aby jakž takž fungovala, platí vojsko a i byrokraty, platí naprosto všecko. Takže až to všecko spadne jako domeček z karet, pak se určitě najde někdo, kdo řekne: „jdeme na ně, Rusové si nedovolí nic proti nám podniknout.“ Samozřejmě, že nemají pravdu. Rusové by ve skutečnosti velice rádi americkou armádu a NATO vojska zničili už jen kvůli tomu, co provedli na Ukrajině, kterou po pravdě řečeno zpustošili.

Necítí s lidmi

Všichni tito lidé, Soros, Larry Fink z BlackRock, západní vlády, ti všichni nemají o Ukrajince ten nejmenší zájem. Chtěli jen zničit Rusko, aby je mohli vykrást. Ve Washingtonu už vedou politikové debaty o tom, že by se celý konflikt měl zmrazit. Chtějí změnit Ukrajinu na něco jako je Korea. To by znamenalo vytvoření demilitarizovaného území, které bude oddělovat Ukrajinu od Ruska. Pak by se sami usadili v západní části země a odtud by nadále popichovali Ukrajince proti Rusům, přesně jak to dělají v Koreji.

Jenže na něco takového Rusové nepřistoupí.

Washington ještě ke všemu nemá pozemní armádu a nejsou schopni válku na pevnině ani vést a už vůbec ne vyhrát. Amerika je hlavně letecká a námořní velmoc. To jim umožňuje, když se situace zhorší, tak odletí, nebo odplují pryč.

Tolik slibovaný protiútok

Ti, kteří Zelenského finančně podporují, ve Washingtonu, v Londýně a jinde mu nedávno řekli zcela jasně, že buď zařídí protiútok, nebo se vzdá. Samozřejmě, že by se měl vzdát, protože pokud nebudou mít Rusové nějaké záruky, budou postupovat pořád dál, až k polským hranicím. Nemají jinou možnost. Jsou neustále napadáni, celý svět jim předkládá jen nepřátelství, výhružky, sankce – nic jiného jim nezbývá. Jenže Rusové nechtějí vládnout západní Ukrajině. Něco takového není vůbec žádoucí.

Ukrajinci dostávají v současné době další posilu, asi 55 000 svých vlastních vojáků, kteří byli vycvičeni v Německu, v České republice a v jiných státech. 25 000 až 35 000 z nich mohou být považováni za skutečné vojáky. Ten zbytek jsou lidé, kteří byli násilím odvedeni, takže by raději byli někde zcela jinde.

Taková armáda může získat jakési menší území, které jim Rusové v případě potřeby rádi přepustí. Rusové se vždycky raději vzdají dobytého území, než by riskovali životy svých vojáků. Ukrajinci pak budou hlásat do světa vítězství a všecky hlavní západní noviny je za to nepřestanou vychvalovat. Ale pak se dostanou pod mohutný nátlak z ruské strany a budou muset znovu ustoupit. To už se ovšem veřejnost nedoví.

Rusové skutečně doufají, že Ukrajinci už konečně s tím protiútokem začnou, protože to jim umožní vytáhnout do boje a zabrat Oděsu a Charkov. A pak bude president Putin hledat někoho s kým vyjednávat, protože pro něho tím válka skončí. Otázka je, jestli existuje osoba, se kterou by mohl jednat.

Tajné plány NATO a Ameriky

NATO mělo v úmyslu vtáhnout na Ukrajinu napůl tajně, skrze Transnistrii. Jenže Rusové zničili dva důležité mosty přes řeku Dněpr, jeden železniční, druhý pro běžný provoz. Tyto mosty vedly do Transnistrie, do Moldavy. Byly to klíčové mosty, protože přes ně bylo možno převést vojsko na druhou stranu.

Američané mají totiž značný počet vojáků v Rumunsku, kteří by se tímto způsobem mohli dostat na Ukrajinu a teď jim Rusové ten plán pokazili. Pak zbývá jedině přístup skrze Polsko, tam je taky hodně amerických vojáků a Poláci by se k nim určitě přidali. Jenže jestli Rusové mají v plánu severní část země obsadit, aby jim v něčem takovém zabránili, jak říká Mitchell Henderson, pak se ani tudy nikam nedostanou.

Je vůbec NATO zapotřebí?

Ruský president Putin a turecký president Erdogan jsou velmi rozvážní a opatrní stratégové. Nejsou ani trochu impulsivní, což je pravý opak všech těch horkých a nerozvážných hlav ve Washingtonu. Erdogan úspěšně vytahuje svoji zemi z NATO, takže Amerika by měla zrušit základny, které v Turecku mají a vyklidit pole.

Israel neměl nikdy zájem o Středozemní moře, ale dnes se situace dočista obrátila. Zajímají se o těžbu plynu a ropy, stejně jako Egypt, Řecko a jiné země. Zájmy všech se začínají soustředit na obchod, takže nejspíš nebudou chtít válčit. Když už by k nějakým ozbrojeným konfliktům došlo, byly by to místní záležitosti, které by byly brzy vyřešeny.

Takže NATO už dnes není zapotřebí. Není pro něho žádné použití a Erdogan by měl správně z organizace vystoupit. (Po něm by samozřejmě měli následovat další.)

Americká situace

V Americe se blíží presidentské volby. Dva hlavní kandidáti jsou Donald Trump a Robert F. Kennedy ml. a oba mluví o zastavení války na Ukrajině. Kennedy se dokonce zmiňuje o omezení NATO a jak si vzpomínáme, Trump chtěl tuto organizaci zrušit. Oba dva rozumí tomu, že pro Američany nejsou Rusové ti nepřátelé, za jaké je vydává současná administrace. Chtějí s Rusy vycházet a obchodovat.

Další kandidát na presidenta je současný guvernér Floridy, Ron DeSantis. Ten je podporován Sorosem. Původně se vyjádřil, že nemá na Ukrajině žádné strategické pohledávky, které by vyžadovaly přítomnost armády. O dva dny později prohlásil, že neměl pravdu. Řekl: „Moji (finanční) podporovatelé se se mnou spojili a řekli, že nemám pravdu.“

Ukrajina je oproti tomu země bez jakéhokoliv zabezpečení. Tam dnes není důležité kdo vyhraje a kdo prohraje; tam je důležité zastavit to vraždění.

Začátek konce – Artěmivsk

Osvobození Artěmivsku (Bachmut) od ukrajinských vojsk byl nemalý úspěch, který předcházely těžké boje. Americká analystka, podplukovnice Karen Kwiatkovski se k tomu vyjádřila, že ukrajinská strategie v Artěmivsku selhala, protože ze ztráty města bude přímo obviňován president Zelenský a členové jeho kabinetu.

Ruská výhra v Artěmivsku je nejen důležitá, ale také praktická a symbolická. Je možné, že může ovlivnit i štědrost Západu vůči Ukrajině.

Kwiatkovski poznamenala, že je zajímavé, že Zelenský se stále víc chová jako kdyby nerozuměl vážnosti situace. Jakoby nechápal, že za ztrátu města a za ztráty obrovského množství ukrajinských životů bude později obviňován on sám. Je zcela možné, že se ze svých cest po světě, kde jezdí z místa na místo ve snaze získat více peněz a zbraní, že se ani nebude moci vrátit do Kyjeva, protože by tím byl osobně ohrožen. Kvůli ztrátě důvěry ukrajinského lidu přišel i o vlastní bezpečnost. A co je pro něho možná to nejhorší, ztratil tím pádem i použitelnost pro Západ a nakonec i pro Ukrajinu samotnou.

Zelenský to možná dobře ví, nebo to aspoň tuší a proto se zdržuje mimo zemi. Sám přiznal koncem března novinářce, že si nemůže dovolit ztratit Artěmivsk, protože pak by na něho byl učiněn nátlak, jak od Ukrajinců, tak i na mezinárodní úrovni, aby vyjednával s Moskvou o mír. „Lidé pak budou válkou unaveni,“ řekl „a budou mne nutit, abych přistoupil na ruské podmínky … A Rusko bude tím vítězstvím povzbuzeno a rozhlásí je po celém světě.“

Podle plukovníka MacGregora, Zelenský je Artěmivskem stejně posedlý jako byl Hitler posedlý Stalingradem. Rusové drželi 90% celého města několik měsíců. Ukrajinci se zdržovali na velice malém kousku země, kde se skrývali v několika železobetonových budovách, v jejichž sklepeních bylo velké množství občanů města. Rusové ten malý kus země nepřevzali drsným způsobem jen proto, že nechtěli ublížit těmto civilistům.

Vedoucí Wagnerovy vojenské skupiny, Jevgenij Prigožin přiznal, že jeho armáda žoldnéřů ztratila při bojích o Artěmivsk 20 000 vojáků. Kyjev měl ještě větší ztráty, ti pozbyli 50 000 vojáků a dalších 50 000 až 70 000 jich bylo raněno. Kyjev neustále posiloval své oddíly novými branci, které čerpal z různých vězení, možná po celém světě. Wagnerova skupina také dělala nábor nových sil všude po světě, dokonce i v Americe.

Jsou obavy, že ukrajinští vojáci, kteří město opustili, se budou zkoušet vrátit je znovu dobýt. Už se vyskytly zprávy o tom, že se vojáci seskupují v Záporoží a zkouší se probít ruskými obrannými jednotkami. Postupují směrem na Artěmivsk, takže Wagnerova skupina se přes nedostatek potřebných nábojů bude nadále zdržovat ve městě, aby zabránila případnému protiútoku ze strany Ukrajinců.

Stav, v jakém se ubohé město nachází je možno shlédnout na videu, pořízeném drónem.

Situace došla příliš daleko

Asi to všecko došlo příliš daleko, protože současné zprávy z Ukrajiny vypovídají o tom, že se armáda rozpadá na kusy. Někteří ukrajinští vojáci střílejí své velitele, než by uposlechli jejich rozkaz a nastoupili do prvních linií, kde život vojáka je v průměru asi 4 hodiny dlouhý. Kdyby se tento přístup rozšířil, pak by ukrajinská armáda neměla dlouhé trvání.

Někteří tyto zprávy zpochybňují a opravdu, je těžké je potvrdit, protože nejsou zdroje, které by něco takového hlásily.

Moje vlastní úvahy

Je možné, že se teď začne situace pomalu měnit. Zprávy z Ukrajiny postupně zmizí z medií, jakoby ta válka nikdy ani nebyla. Postupně opadne i zájem o to, co se na Ukrajině děje. To všecko bude záměrné, aby US a NATO nemuseli veřejně přiznat porážku. Lidé snadno zapomínají a tak je čítáno s tím, že zapomenou i tentokrát.

Jejich strategie je jednoduchá: konflikt na Ukrajině bude nahrazen konfliktem jiným, který už je připravován a to jsou rozbroje mezi Kosovem a Srbskem. NATO a Spojené státy už předtím zneužily tyto části země k vystřílení všech svých starých nábojů, mnohých jaderných a teď budou tu stejnou strategii zkoušet znova.

Nejsem analytik. Sama jsem zvědavá, jestli mám pravdu.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)