2.6.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nárůst CO2 v atmosféře není příčinou oteplování, další důkazy

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRPředkládáme další důkazy, které vyvrací zažité dogma o globálním oteplování způsobeném antropogenními emisemi CO2 . Na obr. 2 je diagram koncentrace CO2 v atmosféře naměřený na několika observatořích (1). Diagram má pilovitý charakter a největší „ zuby“ pocházejí ze stanice Barrow na severu Aljašky, zatímco křivka z jižního pólu je jen mírně zvlněná. Takže výsledný tvar, který je černě, ovlivňují nejvíce údaje ze severní polokoule. Extrémní rozdíly na grafu z Barrow činí asi 20 ppm a jsou způsobeny hlavně tím, že tam je nejvíce srážek v červnu až září, a studený déšť nebo sníh fungují jako pračka vzduchu, která CO2 dobře absorbuje, protože rozpustnost CO2 ve vodě stoupá s klesající teplotou, viz obr.1:

Obr1Rozpust

Na grafu z Mauna Loa na Havaji jsou už menší extrémy, protože tam málo prší. Jestliže to ale srovnáme s grafem z jižního pólu, tak vidíme, že má opačný průběh. Když na Mauna Loa koncentrace CO2 stoupá, na jižním pólu klesá a naopak. To je způsobeno střídáním ročních období tedy teplotou. Mauna Loa je na severní polokouli, takže když tam začíná jaro, na jižní polokouli začíná podzim.

Důležité je také ovšem to, že křivky jsou periodické a délka periody je přesně 1 rok. Tedy sklon zemské osy vůči slunečním paprskům určuje teplotu a ta pak má rozhodující vliv na množství CO2 v ovzduší. Aerobní rozklad biomasy také v mrazu neprobíhá. Někdy se ovšem říká, že tyto děje probíhají současně a nemá smysl řešit, který je příčinou. Jistěže probíhají. Když doma zapnete topení, vzduch se ohřívá a oba děje, tedy vytápění i ohřev vzduchu, probíhají současně, ale nejdříve se musí zapnout topení. Tedy je evidentní, že nárůst koncentrace CO2 je způsoben zvýšenou teplotou a nikoli naopak, jak tvrdí IPCC. Tedy domnívat se, že snížením emisí CO2 se zastaví globální oteplování, odporuje pozorované realitě.

Na dalších grafech je to vidět naprosto zřetelně. Je tam roční průběh koncentrace CO2 na stanici Mauna Loa a na Jižním pólu, podle (2)

OBR2

Následující graf ukazuje další případ, kdy změna přírůstku CO2 následovala až po změně teploty, při pozorování jevu El Niňo:

Obr3,Mauna Loa

Obr. 3: Roční přírůstek CO2 vzhledem k průměrné teplotě a roční přírůstek.

Graf zobrazuje časový vztah mezi atmosférickou koncentrací CO2 na observatoři Mauna Loa na Havaji z instituce Scripps Institution, ve srovnání se satelitní teplotou troposféry v tropech a zemi, kterou poskytuje satelitní univerzita v Alabamě v Huntsville pro roky 1997 – 98.

Maximální roční přírůstek teploty v říjnu 1997 předcházel maximálnímu ročnímu přírůstku koncentrace CO2 v březnu 1998 o 5 měsíců, což odhalilo, že změna CO2 nemohla způsobit změnu teploty (3).

 

Prameny:
(1) https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/gl_trend.html
(2) https://tamino.wordpress.com/2012/06/01/annual-cycle-of-co2/
(3) https://climateauditor.com/mauna-loa-observatory/

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...