8.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Nadnárodní koncerny a oligarchové musí být pandemii nesmírně vděční

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Strach, panika z korony a Lockdownů vládnou téměř všude ve světě, a to je skvělá voda na mlýn pro mezinárodní velkokoncerny a oligarchy, kterým patří.

O čem vlády EU raději mlčí a lidi jen dál straší, znepokojují a zavírají je do “korona-vězení”, tak to je smutná a dramatická realita, že stále více malých a středních firem doslova krachuje. A to takříkajíc potichoučku, zatím veřejností sotva pozorováno – protože mainstream mlčí – již probíhá v Evropě rostoucí vlna insolvencí.

Evropě hrozí velký výprodej a nebo rozprodej. A samozřejmě velmi se z toho těší i Čína, která bude z toho velmi profitovat.

V Číně to mezitím vypadá tak, jako by tam korona nikdy nebyla. V tamních velkoměstech se již například v přeplněných barech, kavárnách a zábavných klubech setkávají lidé bez roušek a nedodržuje se žádný vzájemný odstup.

Už brzy se Čína vydá na “nákupní” cestu do EU a bude velmi výhodně skupovat a pravděpodobně i tak výhodně jako v Africe. Čína se opět dostala na vzestupnou křivku ekonomické prosperity, a to takovou měrou, jako žádná jiná země, kterou postihla korona.

Ze záplavy insolvencí v evropské ekonomice mají velkou radost nejen čínští konkurenti, ale také všechny koncerny a fondy, které jsou vlastníky obrovských množství finančních prostředků, a to navzdory krizi a nebo díky krizi.

V důsledku nesčetných evropských a mimoevropských Lockdownů utrpěla evropská ekonomika za prvních 9 měsíců 2020 velkou recesi oproti roku 2019.

Vyjádřeno v procentech je to 7,5 a tendence je nadále stoupající.

Malé a střední firmy jsou životně důležité. Vytvářejí až 71 procent všech pracovních míst. Ještě v říjnu prognostikovala expertka pro ekonomiku Fritzi Koehler-Geib, tedy před začátkem druhého Lockdownu v Německu, že v malých a středních firmách bude do konce roku zničených kolem 1, 1 milion pracovních míst. Situace se dramatizuje dál a vše poukazuje na to, že konec Lockdownu se posouvá dál a dál a že momentálně je v nedohlednu, což je katastrofický scénář pro Evropu a mimořádně příznivý pro Čínu.

Už nyní se stále více Němců učí čínsky a čínské koncerny mají velký zájem o německé odborníky. V současnosti pracuje a trvale žije v Číně okolo 30 000 Němců.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...