15.5.2022
Kategorie: Společnost

MS v hokeji bez Rusů? To není ono!

Sdílejte článek:
JAN LNĚNIČKA
.
Je hloupé, že Rusové byli z tohoto sportovního klání odstraněni. Bylo by to jediné kolbiště, kde by s nimi Evropa a Amerika mohla změřit své síly v boji muž proti muži.

Zápasy našich s „Rusákama“ byly vždy hokejová lahůdka. Po roce 1968 byl vždy velký národní svátek, když se nám je jednou za čas podařilo porazit. Podle sociologů prý po vyhraném zápase nastává devět měsíců poté zvýšený výskyt porodnosti. Tuším, že po povinné výhře nad Anglií nebude ani ťuk.

Po takovém cinklém mistrovství by mohl být klidně čestným vítězem tým Ukrajiny, který zde také nehraje. Představuji si, že kdyby zde hrál, mohly by mu ostatní státy dodávat kvalitní brusle, výstroj a hokejky, aby měl větší šanci na vítězství tak, jako se děje nyní ve válce. Svůj boj by však Ukrajinci proti Rusům museli vést sami, leč na ledě.

Ano, jediným legitimním místem pro boj v 21. století by měla být sportovní aréna! Chléb a hry, od antiky prostředky k upokojení mas, dnes už nejsou čím bývávaly. Chléb je drahý. A hry? V případě těch hokejových: žádná sláva. A tak se válčí. Jedině sportovní bafuňáři si mnou ruce, jak to parádně vyřešili, jak napadeným Ukrajincům pomohli. Nic lepšího, než spektakulární pomoc, je napadnout nemohla.

Soudruh Putin může svému národu celkem oprávněně hlásat, že Rusům všichni ubližují, a že se dokonce bojí síly jejich hokejistů. Další spektakulum, které mu nahrává, byla soutěž Eurovize, kam Česko posílá jakési zástupce okresního přeboru, a v níž podle předpokladů vyhrála Ukrajina. Zkusil jsem se na tuto soutěž chvíli dívat, ale vydržel jsem to ještě kratší dobu, než na Nebezpečné vztahy Honzíka Musila.

Můj dojem z této soutěže po několika kratičkých shlédnutích byl: hodně světel a nic. V nějakém roce zde za nás vystupovala také skupina Kabát, ta však v dramaturgii této show neměli šanci uspět. Poslední světovou skupinou vzešlou z této soutěže byla mnohokrát zmiňovaná ABBA. Pak si ještě pamatuji na sladký song Brotherhood Of Man – Save Your Kisses For Me, kteří s touto písní zvítězili v roce 1976.

V tomto roce tým ČSSR na MS v Katovicích získal zlato! S Rusy jsme vyhráli 3:2 a remizovali 3:3, byly to tenkrát urputné boje! Hrálo se tehdy i o titul mistrů Evropy, kde jsme byli také první. Národ se radoval, chléb byl stále stejně levný.

Náš tým titul dlouho nezískal, ale i kdyby se mu to letos podařilo, což mu přeji, bez účasti Rusů to prostě není ono.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)