9.7.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrace, ale bez nás, řekl Orbán

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek (7.7.) z Vídně prohlásil, že jeho země nebude implementovat rozhodnutí Evropské unie o imigraci. Maďarský premiér zároveň prohlásil, že jeho země nebude akceptovat povinné kvóty ani povinnost stavět tábory pro nelegální imigranty či „imigrantská ghetta“, jak uvedla maďarská agentura MTI.

Rozhodnutí EU by znamenalo nahrazení efektivního maďarského modelu novým evropským modelem, který je “zjevně nefunkční”, řekl Orbán na okraj summitu Rakousko-Uhersko-Srbsko. Maďarsko najde právní a politické prostředky, jak zabránit realizaci bruselských rozhodnutí, řekl maďarský premiér.
Orbán také řekl, že situace je „smutná“, protože Maďarsko potřebuje chránit nejen před nelegálními přistěhovalci a pašeráky lidí, ale také před Bruselem.

Maďaři chrání před nelegální imigrací nejen Maďarsko, ale celou Evropu včetně Rakouska, řekl Viktor Orbán na summitu tripartity ve Vídni.

Loni bylo na hranicích Evropské unie zastaveno 330 000 nelegálních migrantů, z nichž 270 000 bylo zadrženo na maďarsko-srbské hranici, uvedl Orbán.

Maďarský model je účinný a je založen na jednoduché myšlence, že nikdo nemůže vstoupit na území země, dokud nebude vyřízena jeho žádost o azyl, vysvětlil Orbán, přičemž žadatelé o azyl mohou vstoupit do země až poté, co byla jejich žádost schválena.

Připomeňme, že nedávno Maďarsko a Polsko „blokovaly“ imigrační plán EU.

Vedoucí představitelé Polska a Maďarska nepřijímají rozhodnutí o vnitřním rozměru migrace a povinném mechanismu solidarity přijaté posílenou většinou dne 8. června v Lucemburku, a z tohoto důvodu nadále blokují závěry summitu o přistěhovalectví. Jedná se v podstatě o plán, který umožní volný vstup nelegálních přistěhovalců do Evropské unie a legalizaci obchodování s lidmi.

Maďarsko i Polsko požadují, aby přijímání Bruselem přerozdělených žadatelů o azyl probíhalo na dobrovolném základě, na rozdíl od konečného znění schůzky ministrů vnitra v červnu, které „požehnalo“ povinnou platbu 20 000 eur za odmítnutého imigranta, přiděleného Bruselem kterémukoli členskému státu EU.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)