16.3.2024
Kategorie: Ze světa

Mají volby v Rusku smysl?

Sdílejte článek:

VLÁĎA KRUPA

Se zavedením internetového hlasování je jasné, že režim si zveřejní čísla jaká si zamane a jaké se podle technologů moci budou Putinovi nejlépe hodit. Pokud tam ty výsledky vytváří někdo inteligentní, tak má zadání, že podpora má být výrazná, ale zase ne tak výrazná, aby to na první pohled bylo jasný jak v Severní Koreji a nelišilo se to drasticky od toho, jaké výsledky voleb ukazovali minule.

Může tedy mít nějaký smysl se účastnit i pro lidi, co s režimem nesouhlasí?

Může. Předpokladem je, že ačkoliv režim nakonec zveřejní co chce a jaká čísla potřebuje, tak zná reálná čísla a pokud ta reálná čísla jsou výrazně jiná než ohlášené ideální výsledky, tak režim ještě může váhat nebo přehodnotit některé radikální kroky, které by se chystal udělat.

To je první důvod. Druhý důvod může být, že pokud bude mít druhý člověk na pásce až příliš velkou reálnou podporu, tak to může znamenat konec jeho politické kariéry. Můžete tedy hlasovat pro člověka, kterému chcete uškodit.

Na druhé straně propaganda je už naladěná na to, že tím volebním rituálem národ vlastně skládá svou přísahu věrnosti Carovi. A státní složky se snaží účast na tomto rituálu posílit cukrem i bičem. Takže neúčast by byla podle mě důstojnější možnost.

Konzervativní noviny

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 1,40 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)