9.7.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Liberální finty

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Francouzská demokracie zvítězila! Společným úsilím sjednocených, středolevicových stran, se podařilo na poslední chvíli zadržet ultrapravicovou partaj LePenové, už už se sápající po moci. Macron je odvážný génius…. Tak nějak zní veselé hlasy mainstreamu. Lid Francie prý dal ve volbách hlasitě najevo, že fašisti neprojdou. Ale, je tomu opravdu tak?

Podívejme se na výsledky voleb. Ano, zeleně-ultralevicový slepenec má skutečně nejvíce křesel ve francouzském parlamentu. Získal jich úctyhodných 188. Druzí jsou Macronovci se 161 a až po nich následuje LePenové RN se 142 mandáty. Ale zkusme se na to podívat jinak. Nahlédněme za tyhle, všude radostně presentované údaje. A podívejme se třeba na skutečné počty odevzdaných hlasů.

Na ty zvítězila jednoznačně Bardellova a LePenové RN. Obdržela jich přes 10 milionů. Tedy zhruba o 3 miliony více, než činil zisk v Melenchonova levo-zeleného slepence. V procentech to dělá 37,1% ku 26,3%. A Macronovci dostali ještě výrazně méně. Přesně 24,7%.

Jak je to možné? Získat nejvíce voličských hlasů, o celé 3 miliony více, než další partaj v pořadí… a skončit až třetí? Je za tím několik liberálních min, prozíravě už dávno položených do volebního systému Francie. Základem je dvoukolová volba. Podobná, jako je u nás do Senátu. Její druhé kolo umožňuje „korigovat” nesprávné rozhodnutí voličů v kole prvním. Mainstream má týden až 14 dní k nalezení a vytažení kýblů špíny na nežádoucího vítěze. A politici s médii mohou hystericky bubnovat k útoku – všichni proti XY! Demokracie je v ohrožení!

Další liberální obezličkou, známou i z našich luhů a hájů, je spojování dříve nemyslitelných koalic. Všichni do houfu proti tomu zlosynovi XY! Huliči, magoři, bolševici, anarchisti, Antifa i odboráři… všichni na palubu! Vytvoříme jednotnou frontu! A program? Když jedni chtějí legalizovat marjánu, druzí znárodnit kapitalisty, třetí slevy v supermarketech pro „marginalizované” a čtvrtí zakázat auta? Tak na to teď zapomeňte! Teď jdeme porazit tu fašistickou hydru XY! A pak… Hele, když se udržíme u moci, tak splníme každému kousek. Ať se z toho občan třeba… však víte.

A když si pak ještě (jakoby) středoví Macronovci a (tutově) ultraleví Melenchonovci nahrávají ve volebních obvodech a stahují své kandidáty, jedni ve prospěch druhých, jen aby se netříštily síly proti té hnusné RN, pak se dílo podaří. Ostatně, o moc víc možností a fint už „progresivně-liberální” nemají. Ještě je samozřejmě možné zkusit předposlední level – zmanipulovat volby. Třeba korespondenčními hlasy, jako to v nouzi nejvyšší učinili (s velikou pravděpodobností) ti progresivní v USA, ale to už je fakt na hraně. Takový kalibr se požívá jen v nouzi nejvyšší. No a pak, pak už zbývá jen úplně poslední možnost. Nějaký Cintula…

Co si z tohoto pohledu na vydřené a silně umazané vítězství progresivních sil Francie můžeme odnést? V první řadě poznání, kdo proti nám stojí. Jsou to lidé, kteří se nezaleknou jakékoli špinavosti. S tím souvisí i druhé poznání – nehraje se fér. Ty doby, kdy bývaly volby skutečným svátkem demokracie, kdy bývaly rovné a čestné, jsou dávno pryč. Teď počítejme s podrazem a obmyslnou lumpárnou, jako s normou.

No a tím třetím poznáním je, že téměř všechny „demokratické” politické strany každého státu současné Evropy, jsou vlastně jedna. Globalistická, protiobčanská, proticivilizační. Takže se můžou v čase potřeby semknout do společného slepence proti partaji, která by se pokusila presentovat skutečnou vůli občanů. Už není pravice, levice, střed, extrémisti… Už jsou jen strany pronárodní a protinárodní, Bruselsko-globalistické. Ostatně, pro toto poznání nemusíme vážit cestu do Francie.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)