7.8.2023
Kategorie: Politika

Komoušův plodný týden

Sdílejte článek:
Funguje to podle očkeávání. Ryba smrdí od hlavy a když je hlavou země komouš, celá země bude brzdy smrdět komoušstvím.

Komouši do posledního dechu

Soudce Fremr se jako mladý třicetiletý soudce vyznamenal v roce 1988 při boji proti nepřátelům socialistického státního a společenského zřízení, když exemplárně odsoudil skupinu pubertálních sígrů v tzv. kauze Olšanské hřbitovy. Prvostupňové rozhodnutí v této kauze vynesl právě soudce Fremr, nynější favorit komouše Pavla na ústavního soudce. V kauze bylo všechno, co občas sledujeme i v době nynější, kdy se tato „výroba odsouzených“ provádí ve velkém a modernějšími metodami, totiž médální masáž, demonstrativní odsuzování činu angažovanou veřejností požadující exemplární tresty a šedou eminenci v pozadí, v tomto případě StB (v dnešní době tuto roli hrají spolupracovníci policie).

Zajímavé je sledovat velká média, skoro bez výjimky stojící na straně hradního komouše, se neobtěžovala svým konzumentům ani připodobnit, o co v této kauze šlo. Kauza se jmenuje po Olšanských hřbitovech proto, že tam obvinění měli poškodit náhrobky ruských a bulharských osvoboditelů, následně okupantů. Jednalo se o vandalství, kdy se dva ze tří obviněných napili a pak vyrazili do Prahy dělat bordel. StB se však rozhodla případ „přifouknout“, aby to dotáhli z běžného vandalismu na politicky hodnotnější záškodnictví. Při vyšetřování, které vedla StB, se „ukázalo“, že se obvinění dopouštěli další protistátní činnosti, například že umístili na koleje kámen, který by ale nebyli s to vůbec odnést, nebo že shodili z Nuseláku víko od kanálu, které ale při jeho hmotnosti také nebylo snadné na místo dostat. Zajímavé bylo i složení skupiny „obviněných“. Dva z obviněných, Havelka a Mundok, byli skutečně něco jako postpubertální grázlové a alespoň nečeho z toho, co jim soud kladl za vinu, se skutečně dopustili. Nejasno bylo kolem třetího obviněného, Alexandra Ereta. Ten totiž s Mundokem a Havelkou na Olšanských hřbitovech vůbec nebyl, ale žalobce a Pavlův oblíbený soudce si s tímto malým problémem poradili. Ereta tam zamontovali v jakési návodné a poradní roli. StB ho tam nejspíš potřebovala mít, protože skrze něj bylo možné do celé kauzy vestavět „německý“ fašistický prvek a propojení okolních „kapitalistických“ režimů, protože Eretovi rodiče zdrhli do Rakouska. StB, aby podtrhla, co je Eret za zrůdu, ho obvinila ze znásilnění a soulože s jeho sestrou, což „soudce“ Fremr beze všeho vzal za bernou minci, ač to sestra popřela. I jinak bylo nechutné, co tam Fremr předváděl. Na začátku soudního jednání předčítal soudce a kandidát na členství v KSČ Fremr dopisy rozhořčených úderníků a kolaborantského Svazu protifašistických bojovníků. Fremr lže, když tvrdí, že vůbec nevěděl, že do případu zasáhla StB, protože na některých stránkách spisu je razítko vyšetřovatele StB. Kdo by si chtěl počíst a seznámit se s judikatorní činností prezidentova kandidáta nyní ústavního soudce Fremra, nechť neváhá vyhledat si rozsudek Městského soudu v Praze ze dne 7. července 1988, sp. zn. 3 T 7/88.

Média, tedy Rudé právo (dnes by to byly třeba Seznam Zprávy) rozsudek samozřejmě přivítala. Nezbývá než se podivit nad tím, zda to v roce 1988 stálo Fremrovi za to. Okolní komunistické režimy se hroutily, byla jen otázka času, kdy bude instrumentováno i zhroucení toho zdejšího, a tak je otázka, proč si pan soudce vůbec pálil prsty. Nicméně i agent Pávek v té době oddaně sloužil režimu a tak mezi nimi vlastně není rozdíl. Jak se souhrnně říkalo lidem jako Fremr, Pávek nebo Babiš? Kádrové rezervy. Byla to další vývojová řada komunistů, určená pro dobu, která přijde. Jazykově vybavená, s nepochybným vzděláním a totálně bez charakteru. A zafungovalo jim to.

Nakonec i tak silně provládní, profízlovské a prohradní médium jako Forum 24 naznačily, že je na tom něco „přes čáru“, a to už je co říct.

Komouš Pavel na kandidatuře soudce Fremra setrval i přesto, že obdržel dostatek kvalifikovaných podnětů o tom, že se nejedná o morálně přijatelného kandidáta. Nelze se tak ubránit dojmu, že to bude právě Fremrova flexibilita, která agenta Pávka oslovila a Pávek tak logicky předpokládá, že v nově koncipovaném ústavním soudu se pan soudce nebude zdráhat postavit se opět na stranu pokrokových sil. Otázkou je, aby to nakonec vyšlo. Něco mi říká, že Olšanské hřbitovy nebudou Fremrův jediný zářez. Aby ho pustili na takto „prestižní“ kauzu, musel už při nějaké příležitosti předtím prokázat svoje „odborné a morální kvality“ a to se nejspíš během následujících dnů provalí a pak je možné, že to sám zabalí pod tlakem veřejného mínění.

Osobně si myslím, že to je teprve začátek a v následujících měsících a letech budeme ještě opakovaně svědky toho, jak komouš Pavel bude pumpovat kariérní komouše do dalších klíčových pozic.

Komouš bez helmy

CNN Prima news zveřejnila video, na kterém se prohání hradní komouš na motocyklu. Pávek evidentně rajtuje na nějakém starším stroji, vyrobeném ještě v době, kdy byl malý snaživý rozvědčík junior, a z výfuku se tomu hulí, jako by to jelo na ředidlo. Je vidět, že to agent Pávek myslí s tou záchranou planety vážně. Na tom všem by asi nebylo nic překvapivého, on si celkově vyrazil dost nalehko, prý si jel jen nafoukat gumy, to jako pneumatiky, ne svoje kolegy ze školy.

Video pořídil bdělý občan bonzáček, pardon, teďka vlastně whisteblower, a anonymně ho dal k dispozici CNN. Opatřil ho následujícím soudružským komentářem:

„Přijel sem, byl tady chumel lidí. Pak skočil na motorku a vyrazil na hlavní. Pár lidí na to koukalo a říkali: ‚Kde má helmu?‘ Že by bez ní neměl jezdit.“

To je tak hezky komouší. Pár lidí na to koukalo, nelíbilo se jim to, tak jsem to musel napráskat. Jenže ono to pak ještě pokračovalo.

Nevím, jak jste na tom vy, mně je totálně u prdele, jak je ustrojený agent Pávek, když jezdí na motocyklu. Všichni víme, co je motocykl zač, že se na něm nosí helma a pokud má pro agenta Pávka jízda na motocyklu bez helmy nějaký benefit, tak nechť si ho užije a pokud třeba nabourá nebo spadne a něco si udělá s hlavou nebo jinými orgány, tak ať si to užije též. Stejně tak, pokud hodlá po úrazu skončit jako slintající troska, která o sobě neví, třeba jako Joe Biden nebo ještě hůř. Existují lidi, co mají na starosti, aby se agentu Pávkovi nic nestalo, říká se jim ochranná služba, a ti dělají svoji práci skutečně skvěle. Asi mu je taky přidělili v Semantic Visions, podobně jako tiskovou mluvčí. Jinak pokládám zprávu o Pávkově ne-helmě za úplně zbytečnou, zhruba stejně relevantní jako ta o želvě, která pokousala turistku.

Totální komoušství následovalo. Internetové diskuse se začaly plnit úvahami, zda rozvědčík spáchal přestupek či ne. Hlavní přestupkový orgán, Česká televize, rovnou o přestupku rozhodla a dále analyzovala, že podle zákona může motorkář v takovém případě dostat blokovou pokutu do dvou tisíc korun, ve správním řízení je to 1500 až 2500 korun, tedy pokud ovšem motorkář není prezident a nedisponuje přestupkovou indemnitou.

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) o věci s Pavlem hovořil při schůzce na Pražském hradě. Prezident se podle něj ke svému pochybení staví čelem. „Patří k těm, kteří věnují bezpečnosti na motorce pozornost. Tohle nepochybně byla jenom konkrétní dílčí chyba,“ uvedl. Hej, chápu to dobře, že ministr jedná s prezidentem o tom, že neměl helmu? To neexistují jiná témata, například extrémně represivní novela silničního zákona, která zavádí trest tříletého zákazu řízení a pokuty v řádu vyšších desítek tisíc, a kterou Pavel zřejmě v následujících dnech podepíše?

Společným úsilím médií byl silniční pirát nakonec napraven. Sáhl k obvyklé praxi, totiž odeslání částky ve výši pokuty nějaké z těch neziskovek, co se přiživují na dopravní represi a cucají peníze od státu na „dopravně-preventivní činnost“, a tak byla čest hradního motoklubu obhájena. A já jen proč z toho mám takovou nehezkou pachuť.

Komouš s sebou táhne komoušství jako hovno na botě.

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)