15.11.2023
Kategorie: Společnost

Klimatický alarmismus: Thunbergerová už není IN

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Ještě před několika měsíci byly aktivity klimatické alarmistky Grety Thunbergerové naprosto košer. Nyní se postoj médií radikálně mění a převažují zprávy o jejích potyčkách s policií a jinými jí podobnými aktivisty.

Nizozemský ochránce životního prostředí Erjan Dam, který se během nedělní obří klimatické demonstrace v Amsterodamu dostal do potyčky se švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou kvůli její podpoře Palestiny, v rozhovoru s německým magazínem Der Speigel uvedl, že on i řada dalších aktivistů se cítí zneužiti a varoval před rozštěpením klimatického hnutí. Když Thunbergová místo o ochraně životního prostředí mluvila o Palestině, Erjan Dam vtrhl na pódium, kde do jejího mikrofonu prohlásil, že přišel na klimatickou demonstraci, nikoliv poslouchat její politické názory.Thunbergová po krátké strkanici s Damem se zjevným odkazem na Izraelem okupovaná palestinská území začala skandovat: „Na okupované půdě neexistuje klimatická spravedlnost.“ Dam byl poté vyveden ochrankou.

Velmi podrobně se „rozkolem“ v mezinárodním hnutí Fridays for Future (FFF) zabývá i komentář Hnutí Thunbergové štěpí podpora Palestinců, může to být jeho konecNěkteré větve FFF odsuzují antisemitismus a Hamás, ale i Izrael. Švédské FFF osočilo Izrael, že se dopouští „etnických čistek Palestinců“.Negativně se na adresu Izraele vyjadřují i jiné ekologické skupiny. Britská Just Stop Oil obvinila Izrael z „brutálního a nezákonného kolektivního trestu“. V Nizozemsku bylo zatčeno 19 aktivistů z Extinction Rebellion poté, co obsadili vchod do Mezinárodního trestního soudu v Haagu a „odsoudili“ izraelského premiéra Benjamina Netanjahua jako válečného zločince.

Rozkol v hnutí FFF se ostatně ukazuje jako lakmusový papírek politiky této organizace. Pokud byl hlavním terčem kapitalismus a spalování uhlí, bylo z pohledu médií vše „dokonale“ v pořádku. Nikde jsem nezaznamenal, byť i jen námitky proti argumentům FFF. Proč taky, když se boji za „záchranu klimatu“ daří i v OSN. Jakmile však OSN přijala rezoluci odporující přání Západu (v níž Česko hlasovalo proti a poté ministryně Černochová vyzvala k vystoupení Česka z OSN), OSN už není svatá. A svatá tak není ani Greta. Když bojovala proti otevření dalšího dolu v Německu, obletěly obrázky celý svět a bylo „správné“ této aktivistce fandit. Nyní je obviňována z antisemitismu tím, že podporuje Palestince. Že je to principiálně úplný nesmysl jsem psal nedávno tady. Arabové i Židé patří do jazykové skupiny semitů a nenávist Arabů a Židů tak nemá s „tradičním“ antisemitismem „árijců“ a genocidy Židů za II. světové války nic společného. Jen ten výsledek bývá stejný. To předvedl Hamás přepadením civilistů v Izraeli. Jeho cílem bylo, jak stále zřetelněji vyplývá z vyjádření Hamásu, vyprovokovat válku s Izraelem a postavit arabský svět do lajny proti Izraeli. A to se i daří.

Vzhledem k tomu, že alarmistické vidění světa je pro klimatické aktivisty denní chléb, je podpora velké části FFF pro „boj Palestinců za svobodu“ zcela srozumitelná. Je to opět jenom politika a nic jiného. Můžeme do nekonečna diskutovat o tom, zda rezoluce o vytvoření arabského a židovského státu na území britské Palestiny byla rozumná či fatálně chybná. Faktem je, že arabský svět tuto rezoluci neuznal a ihned rozpoutal proti státu Izrael válku. Izrael vyhrál, a i dnes čelí základním otázkám své existence. Bylo by jen dobře, pokud by si teď, kdy Thunbergerová bojuje za Palestinu, většina zejména mladých lidí uvědomila, že klimatický alarmismus je ze stejného soudku jako podpora Hamásu. Je to pustá politika bez jakýchkoliv souvislostí s vědou nebo realitou.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)