4.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Když se chce, tak to jde

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Nová italská premiérka, Giorgia Meloni, začala úřadovat pěkně zostra. Včera vyzvala německou a norskou vládu, aby si laskavě vyzvedly „uprchlíky”, které převáží lodě Viking Ocean, Humanity 1 a Geo Barents a postaraly se o ně.

Důvod je jednoduchý. Tyto lodě plují pod německou a norskou vlajkou. Směřují tak, jak byly odjakživa zvyklé, k Itálii. Ovšem Itálie je do svých vod a přístavů vpustit nechce. A má k tomu celou řadu důvodů. Je proto na státech, jejichž vlajku mají lodi na stožárech, aby s tím něco udělaly. Protože paluba lodi se považuje za (svým způsobem) území toho státu, pod jehož vlajkou se loď plaví. Premiérka Meloniová vyslancům obou zemí, Norska i Německa, sdělila jasně: “Pokud loď nevládní organizace pluje, řekněme, pod německou vlajkou, existují dvě možnosti: buď ji Německo uzná a postará se o ni, nebo se tato loď stane pirátskou lodí.”

Jde o notoricky známá plavidla, která mezi Libyí a Itálií pendlují už od počátku tak zvané uprchlické krize. V týdnu mezi 22. a 29. říjnem letošního roku tyto lodě nalovily v obvyklých místech přes 1000 dárečků, určených k obohacení Evropy a vyrazily k Itálii. Jenže padla kosa na kámen. V Itálii se mezitím ustavila nová vláda a dala jasně najevo, že migrační mejdan skončil. Všem zmíněným lodím bylo odmítnuto povolení vplout do Italských vod. Zakotvily tedy ve vodách mezinárodních a začaly to, co umí nejlépe. Žhavit linky k vládám, neziskovkám a hrát na city.

Zmíněné lodě jsou provozovány neziskovými, charitativními organizacemi Lékaři bez hranic, SOS Mediterranee a SOS Humanity. A všechny tyhle spolky začaly, jako na povel, „vyzývat” všemožné evropské státy okolo Středozemního moře. Jestli by si nevzali migranta, nebo dva… Organizace SOS Méditerranée tak kupříkladu ve čtvrtek 3. listopadu vyzvala Francii, Španělsko a Řecko, aby jí pomohly najít bezpečný přístav pro vylodění 234 migrantů zachráněných lodí Ocean Viking předtím, než se počasí ještě více zhorší. Na odpověď však stále čeká.

Mimoděk jsme se přitom dověděli, že existuje jakási Humanitární skupina Alarm Phone. Spolek, který podle vlastních slov funguje jako prostředník mezi migranty na palubách lodí a záchranných plavidel a pobřežní stráží cílových zemí. Prolátlo se to až z jejich nářku, že v tomto případě nic, ticho. Že nikdo z Malty, ani z Itálie neuznal vůbec za vhodné na jejich žádosti odpovědět. A že se jim už vybíjejí telefony…

Co na to Německo? Vlajkový stát přemnoha podobných záchranných lodí? Zatím se omezilo na diplomatickou nótu, kterou zaslalo Itálii. “Vzhledem k humanitární situaci na palubě lodi Humanity 1 byla italská vláda požádána o rychlé poskytnutí pomoci,” řekl o ní mluvčí ministerstva zahraničních věcí agentuře AFP. A pro zvýšení tlaku na italskou vládu podhodilo jeho ministerstvo agentuře Reuters i klasickou „citovku” o dětech: „…německé velvyslanectví v Římě zaznamenalo na lodi plující pod německou vlajkou 104 dětí bez doprovodu. Mnoho z nich potřebuje lékařskou péči. Požádali jsme italskou vládu o rychlou pomoc.”

Celkově by se ale dala odezva na volání neziskovek označit, jako více než mrazivá. Většina oslovených států mlčí a dívá se jinam. Některé se opatrně pokoušejí přehodit horký brambor na někoho jiného. Snad jen Evropská komise se časem přidá s nějakou výzvou po humanitě, přijetí, inklusi.. a pokárá Itálii. Z čehož si ovšem její nová vláda pravděpodobně nic moc dělat nebude.

G. Meloniová včera znovu obvinila provozovatele oněch lodí z porušování mezinárodního práva tím, že působí jako “kyvadlová doprava” mezi severní Afrikou a Evropou. Její pevný postoj vzápětí podpořil Matteo Salvinim, vůdce protiimigrační strany Liga, která je partnerem Bratrů Itálie G. Melomiové v nové vládě. Napsal na Twitter: “Zpráva pro obchodníky s lidmi a jejich komplice – jak jsme uvedli ve volební kampani, Itálie již nebude tolerovat jejich podnikání, které se vymklo kontrole.”

Logicky se naskýtá otázka, a co na to protistrana? Co lidi z migračního byznysu, už začali tu svou živnost balit? Ale kdeže! Nenechte se vysmát. Právě včera pokřtila Německá humanitární organizace Sea-Watch v Hamburku svou novou, záchrannou loď, jménem “Sea-Watch 5”. Ano, pět. Povšimněte si té číslovky. Oni totiž všechny své lodě, určené k výlovu středomořského obohacení, číslují od jedničky. Tato je už pátá. A k výrokům italské premiérky, při té příležitosti, bohorovně vzkázali: “Sea-Watch 5 je vyhlášením války všem, kteří ignorují lidská práva v centrálním Středomoří.”

Dalo by se to považovat za jakési oficiální vyhlášení války Itálii. Neziskovka proti státu, humanitární organizace proti třetí největší ekonomice v EU. Až tak se cítí být pevní v kramflecích. Oni, i globalistické kruhy, které za nimi stojí. Také jen hledíte na tu přezíravost, na to pohrdání legální, řádně zvolenou vládou státu s 56 miliony obyvatel, který je 29. podle HDP na obyvatele na světě?

Tak i proto přejme Itálii, ať vytrvá. Ať se nenechá zlomit ani prosbami, ani nátlakem. Bojuje i za nás. A svým příkladem všem v Evropě ukazuje, že když má země vládu s většinovým mandátem svého lidu, když se o svůj lid opírá a jedná v jeho zájmu, jsou na ni i nadnárodní, globalistické mafie krátké. Že když se chce, tak to jde.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (52 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)