23.6.2020
Kategorie: Historie

Když Německá komunistická strana odhaluje sochu „bojovníka za svobodu“ Vladimira Lenina

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Dnes se na Twitteru paní @MrsMelChen redaktorky Spectator USA objevila pasáž, kterou napsal předseda Mao, na kterou jsme vyvalili oči.

Spolu s tím jak levicové skupiny vedou razii proti Sochám Konfederace, aby odstranili i všechny sochy daleko méně kontroverzních postav ve jménu „očištění“ americké historie a odstranění skvrn rasismu (nebo alespoň toho, co progresivní levice jako „rasistické“ vnímá, což znamená všechno, co odporuje jejich fanatické oddanosti rovnosti“),  tak konzervativní pisatelé tuhle hysterickou horečku spojují s dalším ještě nebezpečnějším obdobím moderní historie, s Kulturní revolucí, píše BBC. 

Text z Twitteru:

Když nebudeme ničit, tak nebudeme moci ani budovat.

  • Předseda Mao

Mladý muž, jehož revoluční prací bylo ničení, mě přerušil a rozhněvaně řekl: „Ty drž hubu! Tyhle věci patří k té staré kultuře. Jsou to zbytečné hračky feudální císařů a moderní kapitalistické třídy a pro nás třídu proletariátu nemají žádný význam. Nelze je srovnávat s kamerami a dalekohledy, které byly užitečné pro náš boj v časech války. Náš Velký vůdce Předseda Mao nás učí: ‚Když nebudeme ničit, nebudeme moci ani budovat.‘ Stará kultura se musí zničit, aby uvolnila cestu nové socialistické kultuře.“

Další Rudý gardista řekl: „Účelem Velké proletářské kulturní revoluce je zničit starou kulturu. Nemůžeš nás zastavit!“

S tím jak se toho chytají progresivní vyznavači EU, tak krajně levicová strana v Německu instalovala kontroverzní sochu komunistického vůdce Vladimira Lenina zhotovenou během 50. let, jelikož levičáci všeho světa nadále tlačí na vybělení a přepsání vražedné historie komunistických režimů. Maličká Marx-Leninská strana Německa, lépe známá jako MLPD, přímý potomek Komunistické strany, která za Studené války vládla ve Východním Berlíně, instalovala tuto sochu před své ústředí v městě Gelsenkirchen na západě Německa.

Městské úřady se pokusily instalaci této sochy zabránit, ale soudy zablokovaly jejich odvolání a k odhalení došlo v sobotu už před plánovaným termínem. Takže město mezitím spustilo kampaň na sociálních médiích s tvrzením, že v současné německé společnosti „není pro Lenina místo.“

„Žijeme v časech, kdy v mnoha zemích světa probíhá reflexe pomníků,“ uvedl starosta Frank Baranowski v jednou ze sérií videí na YouTube. „Je těžké vyrovnat se se skutečností, že v 21. století se na piedestal staví diktátor a dělá se z něj pomník. Bohužel soudy tak rozhodly a my to musíme akceptovat, ale ne bez komentáře.“

Avšak MLPD Lenina popisuje jako „vůdčího myslitele své doby s důležitostí pro světovou historii, raného bojovníka za svobodu a demokracii,“ i když podnítil pravý opak. Sovětský systém koncentračních táborů po časech nezávislosti byl zaplněn politickými disidenty a dalším obviněnými, že jde o „nepřátele lidu“ až do počátku 50. let.

Pro ty, kdo nejsou moc obeznámeni s historií socialismu v Evropě a v Asii, Vladimir Lenin byl vůdcem Ruské revoluce z roku 1917 a podle bolševické mytologie o něm a kultu jeho osobnosti zřízeného jeho nástupcem Josefem Stalinem to byl „otec zakladatel“ Sovětského svazu.

Leninova vláda byla relativně krátká, vedl vznikající sovětský stát během Občanské války, kdy dohlížel na vítězství a první roky prvního konstitučně socialistického státu až do své smrti v roce 1924, kdy jej nahradil Stalin. Avšak Lenin, jehož mumifikovaná mrtvola se nadále vystavuje na Rudém náměstí v Moskvě, zůstal symbolem komunistické vlády po celém světě.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...