10.8.2023
Kategorie: Ekonomika

Kdo trpí pod sankcemi?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Dlužno podotknout, že Evropa si ordinuje zničující politiku už delší dobu. Sankce ji jen z milosti doráží.

Stačí si vzpomenout například na zavírání jaderných elektráren a na byrokracii okolo emisních povolenek. Snahy o měření prdů dobytka už působí jako epizoda z absurdního dramatu a ne seriózní ekonomické opatření… Ze stejného ranku je i měření prachu z odírajících se pneumatik a z brzdového obložení. Jestli si někdo myslí, že se tím ovlivní klima, je slabomyslný idiot.

Evropu prostě ovládají šílení aktivisté, což se samozřejmě mnohým zemím hodí, protože jejich konkurence se tak likviduje sama a dobrovolně. Je až s podivem, že i relativně rozumní lidé jsou s tím v pohodě a nebrání se. A když někdo bere zpátečku – jako třeba Maďarsko – kroutí nad ním většina Evropy hlavou…

Ostatně žebříček zemí s nejvyšším hrubým domácím produktem je dost výmluvný. V duchu pomatené evropské politiky je tak sankcionované Rusko na vyšším místě než země, které na něho sankce uvalují. Když si uvědomím, že to vše je placeno i z mých daní, jen hořce pláču.

 

 evahrindova.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)