
Kdo se chtěl smiřovat
LEO K.
Sudetoněmecký den v Brně nabízel prý českému národu smíření. Jejich dlouholetý mluvčí Berndt Posselt je prezentován jako muž, který staví most mezi oběma národy.
Jsem přesvědčen, že je tomu právě opačně a že zející ránu, kterou je náš vztah s českými Němci, kteří vzývají Heimweh, notně posypává solí právě Berndt Posselt a jeho političtí souputníci. Tento politický zločin není projevem říšskoněmeckého nacismu, jak se v soudobých médiích udává, protože čeští Němci mají jenom bagatelní podíl na skutečných zločinech nacismu, jakými byly Lidice, Oradour-sur-Glane, Ploština, Chatyň, či brněnské Kounicovy koleje.
Sice bagatelní přímý podíl, ale nepřehlédnutelná zůstává dobrovolná myšlenková sounáležitost. Politickým zastoupením nespokojené národností menšiny byla Sudetoněmecká strana (německy: Sudetendeutsche Partei, SdP, neformálně označovaná jako henleinovci) původně pod názvem Sudetendeutsche Heimatfront (česky: Sudetoněmecká vlastenecká fronta), která po odstoupení pohraničí Mnichovskou dohodou konvertovala do NSDAP.
Cílem strany bylo prosazování zájmů sudetských Němců v Československu. Její zakladatel Konrad Henlein v auditoriu Maximum Vídeňské univerzity poukázal na to, že právě kraje Ostmark a Sudety po dlouhou dobu sdílely společnou historii a spojovala je stejná nouze a stejná touha. V oblasti Dunaje a v Sudetech však také vznikli první hlasatelé Velkoněmecké říše, kde se nejprve zakořenila myšlenka celoněmecké říše, a po první světové válce se opět ozval společný hlas volající po připojení k většímu Německu.
Právě v závěrečné fázi tohoto historického boje je nutné vidět vývoj sudetoněmeckého obyvatelstva také jako vývoj národního socialismu a říše. Konrad Henlein ve svých dalších výkladech popsal odpovědný úkol, který mu jako vůdci národnostní skupiny připadl v jejím boji za němectví. Během několika let se sudetským Němcům podařilo natolik ohrozit vnitřní stabilitu Československa a natolik zmást jeho vnitřní poměry, že bylo zralé na likvidaci. To vše bylo možné pouze proto, že se všichni Sudetští Němci stali národními socialisty.
Tato politická afinita nebyla projevem pomatené nacistické menšiny, na kterou v roce 1945 doplatila demokraticky smýšlející většina, nýbrž se stala základní motivací jednání naprosté většiny tzv. sudetských Němců. Už po 1. světové válce se snažili odtrhnout území tzv. Deutsch Böhmen od území koruny České. Ač byli 700 let poddanými českých králů (Po dynastické stránce byl totiž Rakouský císař zároveň českým králem z rodu Habsburků), odmítali být občany – „Soukmenovci, .. v roce 1919 nám bylo upřeno právo na sebeurčení a byl nám proti naší vůli vnucen český stát.“ a v roce 1938 se situace opakovala. Opět odmítli být občany demokratického státu a domáhali se kmenových práv ve formě posvátných sídel.
Po odstoupení „Sudet“ Mnichovskou dohodou do zbylé 2. republiky, našla u nás zastání řada německých demokratů. Viz článek Mileny Jesenské „Nad naše síly.“Jedním z nejznámějších byl Thomas Mann. Voliči Henleinovy strany museli tedy vědět, co se v Německu děje a jakou „kvalitu“ má nacistický režim.
Nikdo ale není tak slepý a hluchý jako ten, co nechce vidět a slyšet.
Svým volebním hlasem dali přednost barbarství před demokracií. V posledních volbách 1. republiky 19. května 1935 se stala absolutním vítězem Sudetoněmecká strana s počtem hlasů 1 092 255, počet mandátů 23. Volby v roce 1935 prokázaly, že naprostá většina „sudetských“ Němců dobrovolně a s plným vědomím preferovala zrůdnou nacistickou, rasovou ideologii „Krve a půdy“ říšskoněmecké diktatury před demokratickou a právní Československou republikou.
8. května 1945 podepsali Němci akt bezpodmínečné kapitulace, v jejímž rámci došlo k odsunu německých menšin. Němci byli po druhé světové válce odsunuti především z území dnešního Polska, Československa, Maďarska a dalších zemí střední a východní Evropy. Z těchto států a regionů putovali do čtyř okupačních zón v poválečném Německu a Rakousku.
81 let po skončení 2. světové války, čeští Němci organizovaní v tak zvaných „krajanských“ spolcích, odmítají bezpodmínečnost kapitulace a opět se domáhají kmenových práv – jako např. práva na vlast. Na vlast, kterou již dvakrát zradili. Převlékli se do folklorních uniforem a zpívají tklivé písně
Dort wo die Blumen blüh′n, dort wo die Täler grün’n, dort war ich einmal zu Hause…
Sudetendeutscher Landsmanschaft je politický spolek. Jeho cílem je prohlášení, že odsun byl protiprávní… a to má být precedens restitucí.
Jestli má někdo právo nabízet smíření – nemůže jim být agresor.
KOSA NOSTRA
- Celé prohlášení Petra Pavla ke kompetenční žalobě - 23.6.2026
- Stávkujte, ale čísla nelžou. Nedopadne to dobře - 23.6.2026
- Trump a bláhový sen Teheránu - 23.6.2026


(12 votes, average: 4,92 out of 5)
Říkáte bagatelní podíl na zločinech v Protektorátu, no nevím byl-li K.H.Frank „bagatel“.
A možná, že jde hlavně o to, připravit půdu ke vzniku Spojených států evropských, dále omezit národní i státní identitu České republiky pod heslem „padouch nebo hrdina, jsme jedna evropská rodina…“.
Je přece zřejmé, že otázku minulosti vyřešila česko-německá deklarace, Němci, i ti sudetští, mohou bez problémů navštěvovat Českou republiku , k žádnému pnutí nedochází.
Sjezd Sudetoněmeckého landmanšaftu v České republice byl ovšem jasným politickým gestem, učiněným poprvé od konce druhé světové války.
A pokud prezident republiky dal k této akci záštitu, nemůže se divit, jak psal včerejší Blesk, výkřikům typu Pávek je vlastizrádce. Přitom nebylo nic snažšího od konání sjezdu v Brně upustit a respektovat tak vůli Poslanecké sněmovny České republiky.
A to by bylo sudetoněmecké gesto úcty a smíření.Jenomže od pana Posselta, který velkopansky označil rozhodnutí české poslanecké sněmovny za frašku, se nic takového očekávat nedalo, o našich organizátorech v Brně ani nemluvě.
Pěkný den všem.
Ddva nebo tri rucni granaty by to napravily. A dokonce i pro Nemce by to byla vyhra. Ten lump Söder by dostal, co mu patri. Jenze Cesi nemaji koule.
Vy budete radeji stavet v zatacce pod Bulovkou pomnik Heidrichovi. , jako ukrousi stavi pomniky jejich vlastenci Banderovi. Tomu rikam smireni. Jde to jeste hloubeji do nemecke prdele?
Jestli má někdo právo nabízet smíření – nemůže jim být agresor. – tesat do kamene.
Agresor ale nechce smíření, neustále zveličuje své bolesti, předešlých 6 a více let pro něj nic neznamená.
Příčina, na které se sudeťáci podíleli, ho nezajímá. Sype sůl do našich ran, které svým neomaleným jednáním otevírá.
Tento spolek se měl nejpozději po podepsání deklarace v roce 1997 rozpustit. Jeho dnešní existence vypovídá o tom, že nechce usmíření, jeho záměry jsou jiné.
Moji nenávistí ke všemu henleinovsko/pavlovslému svinstvu zaslepení spolupachalelé,buďte přeci českomoravští Flastenci také uznalý.
B,Posselt to byl, kdo z henleinovských pivních revančistů a jejich Gertraude fikšen ve slušivých dindrelkech povýšil Němce třetí kategorié na partaj kterou si předcházejí politici celé BRD.
Nelze se potom divit všem těm zdejším, zdivočelým Západem svedeným a mrzce opouštěným všekazům, ,všehochopnýcm raubířům,osiřeým řiťolizcům a na njch přiživujícín´h se cizoopasníkům, že se všemožně snaží
vedrat se do jeho,naštěstí pro ně značněš objemného rekta.
Co to asi musí být za náturu tihle smiřovalé?
Když oni jako potomci vlastníků násilně pobořené a zradou jejich přátel vypálené zivnosti tak násilně vehementě derou do jejich zbytnělého rekta jejích ŽHÁŘŮ ?
Tohle brutální násilí má snad být to SMÍŘENÍ ?
A z vemlouvavostí židovského hauzíráka Popra jim vnucují své majetky a majetky svých sousedů a klíny,řitě,hřbety a krky svých i jejich potomků.
Nelze se vlastně pom divit tomu skopčáckému xindu,že námi vlastně právem pohrdá a štítivě po nás plive.
Německý Vepříku žádné smíření nikdy nebude! Koukejte zaplatit reparace za vaše německé nacistické válečné zločiny!
Zaplatíme a jak nadšeně!
Je tady v druhém protentokrátu čtvré velkoněmecné Říše dost ochotných starostů vsí a primeresů městkých ,úpělivě vnucujících potomkům těch
henleinovských bezdomovců vše na co si jen pomyslí.
Za třeba jen malinký kousek prostoru v rektu jejich mluvčího a šéfa,pro ně.
Prozřetelnost přeje připraveným !
Heil pOSSELT usw !