23.3.2024
Kategorie: Politika

Kdo se bojí Rajchla? Kdo se bojí pravdy?

Sdílejte článek:

PL

Youtube zablokoval na svých stránkách straně Právo Respekt odbornost (PRO) Jindřicha Rajchla obsah. Stalo se tak v den před sobotní plánovanou protivládní demonstrací na Václavském náměstí, kterou strana PRO svolává. Rajchl jednání Youtube označil na sociální síti Facebooku za cenzuru. „Přijďte promluvit, dokud ještě můžete,“ vzkazuje lidem Rajchl.

Kdo se bojí Rajchla? Kdo se bojí pravdy? YouTube nám dnes, den před demonstrací, bez jakéhokoliv předchozího upozornění smazal celý náš kanál s veškerým naším obsahem. Současně smazal kanály mnoha dalším uživatelům, kteří moje videa sdíleli. A podle Víta Rakušana tady prý žádná cenzura není,“ uvedl v pátek Jindřich Rajchl na svém facebookovém profilu.

Apeloval na své příznivce, aby dorazili na demonstraci na Václavském náměstí a promluvili, dokud jim je to ještě umožněno: „Je třeba tu lež, cenzuru a mediální manipulaci za každou cenu zastavit. Jde do tuhého. Přijďte promluvit, dokud ještě můžete,“ dodal.

Zveřejnil také screenshot, kde mu Youtube, jehož majitelem je společnost Google, oznamují, že straně PRO byl zablokován kanál pro porušení pravidel komunity.

„Je vidět, že zoufalství moci už dosahuje vrcholu. Kdo se bojí strany PRO, Jindřicha Rajchla a lidí z celé ČR na Václaváku? Zatím zablokovali youtube kanál, očekáváme, že to může zasáhnout i další komunikační prostředky. Nás ale neumlčí ani nezastaví. Jde o budoucnost naši, našich dětí i naší země, nenechejme si ji ukrást,” uvedl na Facebooku rovněž bývalý jihomoravský hejtman a první místopředseda ČSSD Michal Hašek, který povede na jižní Moravě stranu PRO.

Kroky Youtube jako cenzuru před dlouho plánovanou protivládní akcí označila Společnost pro obranu svobody projevu. „A je to tady. Cenzurní zásah do české předvolební kampaně ze strany YouTube? Jsme zvědavi na oficiální stanovisko platformy. Od 17.2. platí unijní legislativa DSA. Pomůže nějak poškozené straně PRO?“ uvedla na sociální síti X.

Demonstrace s názvem Za Českou republiku a za demisi vlády Petra Fialy organizovaná stranou PRO se uskuteční tuto sobotu od 14 hodin na Václavském náměstí v Praze. Navazuje na předešlé protivládní protesty Česko proti bídě a Česko proti vládě pořádané Jindřichem Rajchlem.

Kromě předsedy PRO Jindřicha Rajchla budou na pódiu řečnit například známé tváře jako je senátorka Jana Zwyrtek Hamplová či poslanec hnutí SPD Jaroslav Foldyna. Vystoupí také řada odborných garantů a ekonomů.

Podle odhadů organizátorů akce se očekává, že se protestů zúčastní na 100 tisíc lidí.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)