30.5.2024
Kategorie: Politika

K čemu na Ukrajině směřujeme?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ne, fakt k tomu nepotřebujete rozsáhlé vojenské znalosti. Nepotřebujete k tomu číst analýzy různých vojenských machírků, kteří jsou stejně poplatní propagandě, jako Česká televize. Nepotřebujete k tomu ani plukovníka Foltýna, ani generála Koudelku, ani prezidentčíka Pavla. Nepotřebujete k tomu ani kriegsministryni Černochovou, ani Jense Stoltenberga. Nepotřebujete k tomu ani lidi z opačné strany. Big Sergeho, vojenský kanál Rybar, nepotřebujete k tomu ani zprávy od Peskova nebo Zacharovové.

Bohaté vám postačí sledovat trička a apely našich pětikoaličních politiků.

Pamatujete? Na začátku Ukrajině k vítězství stačil Bayraktar a svatý Javelin. Ruská armáda byla neschopná, docházela jí munice, nafta, jídlo i vojáci. Putin měl rakovinu. Pak Ukrajině k vítězství stačil svatý Himars. Tričko s ním už si vzala na sebe i atombába Drábová. Rusům už sice munice nedocházela, ale zato rabovali čipy z praček a maršál Petrla hlásil, že už brzy nebudou mít ložiska do vagonových kol.

Pak potřebovala Ukrajina k vítězství zničující sankce, které srazí ruské hospodářství na kolena. K tomu samozřejmě další dávku Himarsů, další Javeliny, pak tanky Leopard, vozidla Bradley… Díky tomu Ukrajina rozjede ofenzívu, jakou svět neviděl. Nic víc Ukrajina k vítězství nepotřebuje. Snad ještě stíhačky F-16. Ale pak už to bude kompletní.

Mezitím se jakýsi Prigožin probil Bachmutem a zničil v něm zálohy, které měly v jednom smělém útoku smést Rusy, dojít k Azovskému moři a uzamknout Krym. Jo a také bylo zapotřebí dodat rakety, které doletí až na Krymský most. Na to se předtím zapomnělo a Ukrajinci se museli pokoušet zničit most pomocí sabotáží.

Pak bylo zapotřebí udělat nábojovou iniciativu. Milion granátů pro Ukrajinu. Další pěkná mikina pro našeho premiéra a jeho šílenou Valkýru. Nic víc Ukrajina nepotřebuje. Jen další náboje. Jo a pak potřebuje deset tisíc dronů…. Jo a taky potřebuje vrátit ten milion mužů, co před válkou utekli na Západ. Ukrajina sice žádné ztráty skoro nemá, ale k vítězství ty muže potřebuje. A tak na to apeluje Ondřej Kolář.

A dál? Teď se ukazuje že Ukrajina potřebuje pro své konečné vítězství zasahovat cíle v Rusku. Potřebuje k tomu dovolení od těch, kteří jí dodali zbraně. Předtím to nepotřebovala, k vítězství měl stačit ten zatracený Bayraktar a sankce, ale jak vidno, chtělo to podstatně víc triček a podstatně víc apelů.

Každý tento krok zatáhl Západ další kousek do války. Dneska se to nedělá naráz, pěkně salámek po salámku. Nejdřív technika, pak sankce, pak mnohem víc techniky, mnohem víc peněz, pak ještě víc techniky, ještě víc rozšířit výrobu granátů, sehnat ještě nějakou další wunderwaffe, která už to konečně prolomí a Rusové místo svého pomalého postupu začnou rychle ustupovat. Hlavně se nebát, postavit se Putinovi.

Rusko je hrozbou demokracii, řekl nedávno finský ministr obrany…. Jo a taky je zapotřebí na Ukrajinu poslat evropské vojáky… Macron říkal, že bez toho to nepůjde. Poláci souhlasí a pobaltské země jakbysmet. Jinak vítězství nebude. Fiala je samozřejmě všemi deseti pro… tomu nikdy nevadilo, že české raketomety budou bombardovat Bělgorod. Nepřipouští si, že ruská FSB to má všechno zaznamenané a jejich archivy mají nechutně dlouhou paměť, protože je nikdo nepálí ani neskartuje. Nikdy!

Jo a taky bude zapotřebí zavést pořádné sankce, protože těch předchozích čtrnáct kol bylo na houby. A taky bude třeba rozjet zbrojní výrobu. A taky bude zapotřebí udělat další konsolidační balíček.

Za dva roky války se neděje nic jiného, než že jsme stále více do války vtahováni a pro vítězství je každý den zapotřebí víc věcí, než bylo zapotřebí včera. Představte si, kdyby vám hned první den války řekli, co všechno bude zapotřebí, aby Ukrajina vyhrála. Představte si, kdyby vám náš prezident ještě před svou volbou řekl, že by se nebránil tomu, poslat české vojáky tam někam na východ. Představte si, že by vám řekli o zdražení energií. PePa by nikdy nebyl zvolen. Představte si, kdyby Petr Fiala před prezidentskou volbou řekl, že střílení na ruské území je dobrý a logický nápad. Babiš by vyhrál.

Ale tenkrát Babiš jen strašil válkou. Strašil tak, že mluvil o tom, co se dnes děje přímo před našima vytřeštěnýma očima.

Na této železné logice války není vidět žádná změna. Jen se to dopředu posouvá různou rychlostí. Ještě pořád jsou v Evropě síly, které si uvědomují průser a snaží se mu zabránit. Ale reálně jen zpomalují cestu k němu. Jestliže jsme se za dva roky dopracovali od Bayraktarů a Javelinů k útokům na ruské radary včasné výstrahy, myslíte, že se nedopracujeme k vrácení Ukrajinců pro účely masomlýnku? Že se nemůžeme dopracovat k vlastní mobilizaci? Nebo k takovým útokům na ruské území, že Rusko bude muset reagovat z důvodu svých vnitřních tlaků?

Jestliže našim papalášům dva roky bez problémů procházela tato salámová metoda zavlečení do války, myslíte, že se na jejich taktice něco změní? Půjdou pěkně krůček po krůčku vpřed. Blinken jim rozdá notičky, oni je vyplní… jak daleko jsme od toho, aby Putin bouchnul pěstí do stolu a řekl, že teda bude Třetí světová?

Možná proto Biden nepřijede na henten mírový summit do Švýcarska. Je to zbytečné, bude se eskalovat a všichni to vědí. Přijde to hned po eurovolbách, až pomine nebezpečí příliš velkých voličských přesunů. Ostatně evropský fond solidarity se už také bude používat na financování granátů… velká válka může začít z podobně šílených důvodů, z jakých Japonci zaútočili na Pearl Harbor. Blížíme se k nim krůček po krůčku už dva roky.

Podívejte se na válečné titulky z jara 2022 a na ty současné. Podívejte se, co říkal Fiala tenkrát a co říká dnes. Ten rozdíl je naprosto šílený. Podívejte se na fejsbůk ministryně Černochové a projděte si ty dva roky. Mně tedy úsměv hodně ztuhnul, když jsem si uvědomil, s čím všichni do té války šli a kam se za šestadvacet měsíců dopracovali. Jak málo jim tenkrát stačilo k vítězství a jak moc toho potřebují teď. Jak snadné to tehdy mělo být a jak hrozné to teď je. Na začátku stačily patrony, na konci je zapotřebí střílet přímo do Ruska. Ne kousek za hranici, ale tisíce kilometrů daleko.

Ne, žádná ruská propaganda. Žádné dezinformace. Jen si pročtěte oficiální komunikační kanály naší vlády za poslední dva roky. Ten progres je děsivý.

Je to jako v roce 1914. A následky pro Evropu budou stejné jako v roce 1918. Bohužel i s těmi pomníky… nebo zářivými úsměvy. Putin už nás varoval… Malé území, velká hustota obyvatelstva… Sitting Ping už ho objal, to je něco jako bianko šek pro velmi nepříjemné a fatální rozhodnutí. Může si to dovolit. Vede válku proti NATO, ustál třináct kol sankcí, ekonomika mu šlape a vyrábí třikrát víc munice než celý Západ dohromady. A evropští šílenci, i když tohle všechno vědí, stejně přitvrzují.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)