27.3.2023
Kategorie: Politika

Jurečka, Fiala, Pekarová, Pavel a jejich vidění demokracie, pravidel a pravdomluvnost

Sdílejte článek:

PETR VLK

V Česku máme vrchnostenskou partičku, která si opravdu nevidí do mluvidel. Ani co by se za nehet vešlo.

Papalášské jednání nejhrubšího zrna plus výroky, které by jinde vyústily do okamžité demise jsou v podstatě už na denním pořádku.

Začnu skandálem největším a momentálně nejznámějším.

Traktorista Jurečka na Ministerstvu práce a sociálních věcí potvrdil, že jeho rezortem je opravdu asi zemědělství. Ty věci sociální se během jeho krátkého působení stihly změnit a to v celé své podstatě na věci ANTISOCIÁLNÍ. Viz zatím de jure dokonaná Velká důchodová loupež!!! K důchodům se ještě vrátím.

Ale teď hodlám zmínit jistou nahrávku, která se dostala na denní světlo. Její ústřední sdělení je toto:

1

Prostě Jurečka nabídl tehdejšímu řediteli Úřadu práce Viktoru Najmonovi „odstupné“ za to, že v tichosti odejde. Respektive držhubné.

V každé civilizované zemi trestný čin. Nejméně uplácení. Stačí se podívat do USA , co se tam děje ohledně exprezidenta Trumpa, který s největší pravděpodobností zatknou, protože nabídl přes své právníky finanční vyrovnání dvěma ženštinám, s kterými se soukromě zapletl, aby mu přestaly přitápět pod kotlem. Šlo nikoli o státní úředníky pod služebním zákonem, kterých by se Trump rozhodl zbavit, nýbrž o soukromou záležitost. A přesto mu akutně hrozí, že půjde do klepet!!

U nás asociál a traktorista ani neuvažuje, že snad by rezignoval na politický post!

A jak se dozvíte v krátkém videu, z kterého je vyříznut předchozí screenshot, tak Fiala je s jeho postupem, který nelze nazvat jinak než uplácení, naprosto srozuměn. Ovšem jen připodotkne, že článek v MfD nezná, takže se k němu nedokáže vyjádřit. Ovšem to na jeho postoji nic nemění – Najmona bylo třeba se zbavit, protože úřady práce nefungovaly, jak si vrchnost představuje. A teď už prý ano.

Pokud vím, na dávky se i nadále čeká přes půl roku. Tedy ty, co dostávají čeští občané. Ukrajinci na svoje naše prachy nečekají ani chvilku!!!

Že Najmonův nástupce nedisponoval žádným kouzelným prstenem? Že podstav špatně placených a zcela vyčerpaných zaměstnanců na pracácích trvá???? Tak o tom ani muk! Je to vyřešeno!

Tedy pro Fialu a ostatní z Obludária.

Emeritní blondýna všech českých blondýn – Markéra II. Tlamatá se nechala slyšet že zveřejnění té nahrávky, kterou si soukromě a zcela správně pořídil Najmon jsou prý praktiky, které by měla vyšetřovat policie! A Asociál a pro leckoho až i korupčník Jurečka, prý jednal správně a slušně a snažil se to lidsky vyřešit…..

Jenže ono to není o nějakém Najmonovi, snažícím se prosadit dostatek tabulkových míst a pro pracáky a trochu lepší peníze pro jejich zaměstnance. Ryba, jak známo smrdí od hlavy!!

Což platí zejména i o současném Ministerstvu antisociálních věcí! Myslím, že většina z vás tohle nezná:

Chvíle před čistkou na ředitelství úřadu práce. Uniklá komunikace napovídá, co bylo jejím důvodem. Konkretizuje problémy Jurečkovy náměstkyně

Má moc prima náměstkyně! Jistou Sadílkovou a jistou Ottovou. Ta první mu náměstkuje! Jenže obě jaksi…. ale dovolím si citaci:

Ekonomický deník před časem informoval, že policie v Liberci vede trestní řízení ve věci možné šikany a mobbingu na tamním úřadu práce. Na problém upozornilo hned několik zaměstnanců a týkat se má jednání bývalé ředitelky a dnes náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Kateřiny Sadílkové a její kolegyně Marcely Ottové.

 

Věc šetřila i inspekce Úřadu práce, výsledky prověrky s vážnými zjištěními doputovaly na ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) ale svoji podřízenou drží a „nastoupil“ naopak na stávajícího generálního ředitele Úřadu práce České republiky Viktora Najmona, kterému vytýká. Podle něj není dost aktivní při organizaci úřadu, který čelí náporu žádostí.

Zkrátka policie obě ženštiny šetřila v souvislosti s terorizování podřízených – mobbingem a.. . A Jurečka z jedné udělal svou náměstkyni a z druhé zastupující ředitelku odboru zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek na generálního ředitelství Úřadu práce. Po té, co byl vyhozen Najmon.

Takže – proč musel Najmon zmizet? Můžeme se jen domýšlet.

Ale dle mého soukromého názoru jde o jasný případ uplácení a ještě jasný případ protekcionismu. V podle mne rovněž stíhatelné podobě.

Ovšem podle Fialy asociál a možná korupčník a kdo ví co ještě, v každém případě asociál Jurečka postupoval příkladně a podle Markéty II. Tlamaté je potřeba vyšetřovat toho, kdo nahrávku pořídil!!!

V takovéhle zemi žijeme, tohle nám vládne!!!!

Zkouším si představit, co jako by se dělo, kdysi si něco takového dovolil Babiš. Ten by okamžitě navlékl tepláky, Letná by nestačila, a Česká televize by nevysílala nic jiného! Tím se nehodlám zastávat Babiše!!! Ale na smrt mi vadí současní nabobové a jejich politicky rakovinotvorné manýry, zabíjející tuhle zem!

Dodatek:

Materiál vyjde až za dvě hodiny, ale dodatek je nezbytný!

Najmon odhalil nové detaily: Čelil jsem nátlaku. Jurečka chtěl na úřad dosadit své lidi

Cituji:

Bývalý ředitel Úřadu práce ČR se po uveřejnění nahrávky s Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) pro web iDnes rozhovořil o praktikách šéfa resortu. Podle Viktora Najmona se ministr práce a sociálních věcí do úřadu snažil nasadit „svoje“ lidi. Ti byli navíc vyšetřováni v souvislosti se šikanou zaměstnanců. Jurečka své pochybení popírá, stejně jako ostatní vládní zástupci.„Naopak on (ministr) mi předal svoji, se kterou jsem nesouhlasil a která mířila přímo na generální ředitelství. Přišli jsme tam kvůli ní o zhruba dvacet lidí, kteří přešli buď na ministerstvo, nebo odešli úplně,“ popsal dále Najmon, který ve čtvrtek uveřejnil nahrávku z jednání s Jurečkou, kde se ho měl ministr snažit přemluvit, aby za mimořádný příspěvek opustil svůj post.

„Delší dobu jsem čelil nátlaku, aby se změnil management generálního ředitelství (Úřadu práce). To jsem odmítl. A odmítl jsem i systemizaci, která mi byla předložena. Systemizace, kterou jsem já sám v loňském roce předkládal, nebyla panem ministrem (Jurečkou) brána v potaz,“ uvedl pro web iDnes bývalý ředitel úřadu Najmon

„Naopak on (ministr) mi předal svoji, se kterou jsem nesouhlasil a která mířila přímo na generální ředitelství. Přišli jsme tam kvůli ní o zhruba dvacet lidí, kteří přešli buď na ministerstvo, nebo odešli úplně,“ popsal dále Najmon, který ve čtvrtek uveřejnil nahrávku z jednání s Jurečkou, kde se ho měl ministr snažit přemluvit, aby za mimořádný příspěvek opustil svůj post.

Najmon měl pak nahradit několik kolegů. „Byl například zrušen odbor kanceláře generálního ředitele, kterou vedla kolegyně Kateřina Csillagová. Byla to jedna z kolegyň, která řešila šikanu v Liberci. K 1. dubnu pak bude končit odbor pana Ondřeje Šrama, který rovněž šetřil šikanu v Liberci, která se týkala tamní ředitelky paní Kateřiny Sadílkové. Můžu se domnívat, že to bylo cílené,“ uvedl Najmon s tím, že nová struktura neodpovídá krajským pobočkám ani tomu, jak je Úřad práce nastaven.

Papír se jmény, které by podle Jurečky přicházely v potaz, Najmon nedostal. „Bylo mi ale řečeno, abych vzal zpátky právě paní Kateřinu Sadílkovou a paní Marcelu Ottovou. Ty teď vedou Úřad práce,“ dodal. Právě s nimi měl Najmon problém, protože v tu chvíli šetřil šikanu v Liberci. Jako důvod návratu těchto lidí byly dle Jurečky manažerské dovednosti.

Takže už je jasné proč Jurečka to zkusil s tím našmírováním???? Tohle je to zlepšení chodu úřadů práce? Tohle není trestný čin uplácení??? Vážně ne???

No tak se podívejme, jak Jurečku a jeho akcičku vidí návštěvníci webu Refresher News

v tamní anketě:

1

Úplně jinak než Fiala nebo Markéta II. Tlamatá a žoldáci redakčních klávesnic a mikrofonů!

Ale to není pro teď ani náhodou všechno!

Už v začátku tohoto článku jsem slíbil, že se vrátím k velké důchodové loupeži. Musím tak učinit. Víte, že se tímhle tématem dlouhodobě zabývám. A vše dokládám oficiálními čísly a grafy. Opakuji – oficiálními! Tak aby mne nikdo nemohl obvinit z žádného zkreslování údajů a manipulace.

Snad nejvíce jsem jich zveřejnil tady

Valorizace penzí = zlodějna, lhaní a záměrné podvody v míře, které Česká republika dosud nikdy nezažila

Nicméně musím uznat, že jedno zcela průkazné a vše vypovídající srovnání mne nenapadlo…. Asi fakt stárnu. Ale k věci.

Jeden z kosířů mi přeposlal řetězový mail, kde to všechno stojí. Dám to:

Pro zajímavost jsem si z podkladů ministerstva financí vytáhl výdaje na důchody i celkové výdaje státního rozpočtu za posledních 5 let a spočítal si, jak strašně ty „obrovské“ penze stále více ohrožují státní hospodářství:

Výdaje na penze v uplynulých letech (v mld. korun):

Rok Výdaje stát. rozpočtu celkem Z toho výdaje na důchody Podíl v %

2018  1400,97 433,83 30,97 %
2019  1551,74  471,58  30,39 %
2020

 

1842,93  519,54  28,19 %
2021 1906,93 530,50 27,82 %
2022  1984,81  588,03 29,63
2023 plán 2222,95   656,61  29,54

Zdroj: Ministerstvo financí

A ejhle, podíl důchodů na celkových výdajích nejen nerostl, ale spíše klesal, i v loňském roce nepřekročil 30 % ani přes všechny mimořádné valorizace ! Ani ve schváleném státním rozpočtu na r. 2023 se podíl důchodů na celkových výdajích nijak nevymyká – plánovaný růst penzí o 68 mld. Kč se dokonce na růstu celkových výdajů o 238 mld. podílí jen 28,8 % !

Neměla by se tedy současná vláda samolibých (a nebezpečných) neumětelů zabývat především snížením mnoha z těch ostatních výdajů stát. rozpočtu, než aby se snažila okrást ty, co státu celý profesní život svými odvody půjčovali ?!!

Ta tabulka je opravdu zdrcující. Fiala, jeho Obludárium i nájemní žoldáci redakčních klábosnic a mikrofonů žvaní pořád do kola. jak jako je nutné ty důchodce okrást, protože stát si nemůže dovolit jim kompenzovat inflaci, kterou tahle hrůzovláda do značné míry způsobila. Jak prý by se zadlužila naše budoucnost!! A ono ejhle – podíl vyplácených důchodů na státním rozpočtu KLESÁ!!! V Nejhorším případě stagnuje.

Doznávám, že tím, že jsem zveřejnil ten mail jdu do nemalého rizika – ty údaje jsem nestihl náležitě verifikovat. Časově mi to nevyšlo.

A zběžná kontrola nestačila. Ale snad to bude správně. Mám otevřený materiál ministerstva financí

STÁTNÍ ROZPOČET 2021 V KOSTCE

kde na straně 22 najdete, krom jiného tohle:

1

a hned o stranu dále je grafika mandatorních, quasimandatorních a volných výdajů rozpočtu:

2

Pro důchody jsou důležité výdaje MANDATORNÍ! A je zcela je zřejmé, že modrý sloupec, až na jednu výjimku KLESÁ! Což dává tušit, že ta převzatá čísla jsou prostě správná.

A přidám zásadní graf z toho minulého článku Kosy o valorizaci důchodů

Výstřižek1

Česko na ty hříšně rozhazovačné výdaje vydává asi 66% PRUMĚRU EU!!!! Méně než velká většina ostatních, daleko bohatších zemí!!! Jak to, že více ze svého HDP si může dovolit i Bulharsko a Rumunsko???!!! Dvě nejchudší země Brusellandu??? Jak to, že nikdo z toho množství před námi se nebojí zadlužování????

Takže se nám drze a brutálně, ohledně důchodů -LŽE!!! Jiný závěr neexistuje!

Musím opakovat – někde se na dávky pro Ukrajince, prachy a zbraně pro Zelenského vzít musí. Stejně jako pro zcela nesmyslné budoucí nárůsty na pořízení nových vojenských letadýlek, tančíků, dělíček, flintiček, raketek a dalšího vojenského vybavení pro české chciválečky!!! Tady zadlužení do budoucnosti nevadí a vadit nesmí!!!

Extrapapalášsky se projevil v minulých dnech i exsoudruh generál, dnes vší moudrosti futrál z Hradu:

Ohledně demonstrací proti Fialově drahotě, ke které vyjevil ze svého futrálního velemozku toto:

Demonstrace

Stát by měl být vůči organizátorům některých demonstrací tvrdý, myslí si prezident Pavel. S demonstranty, kteří mají chuť jen ničit, nemá prý smysl moc komunikovat. S těmi, kteří se takových demonstrací účastní v poklidu, by ale vláda podle Pavla dialog navázat měla.

„Tady je chyba na straně vlády, která nedokáže i přes deklarované úsilí s lidmi komunikovat tak, aby to pro ně bylo srozumitelné,“ řekl Pavel.

Chyba je ale podle prezidenta i na straně organizátorů demonstrací. „Protože oni se neustále schovávají za svobodu slova a projevu, ale dost často ta jejich prohlášení jsou už za hranou podněcování k násilí a destrukci systému,“ upozornil.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/496272-pavel?campaignsrc=tn_clipboard

Chvíli mne napadlo, že vší moudrosti futrál nabádá policii k tvrdšímu postupu například vůči těm, co rozbíjeli, v podstatě v jeho jméně a zájmu Babišovy předvolební mítinky a kde si nezadali, jako třeba v Jablonci s praktikami ordnerů SdP. Ti osvědčovali ke svým politickým odpůrcům zhruba stejnou toleranci. Nebo, že by byl první, kdo předem odsoudil minulé „vajíčkiády“ vůči Paroubkovi a Zemanovi?

Ale brzy mne to přechodné zatmění mozku přešlo!

Exsoudruh generál, dnes vší moudrosti futrál to vidí úplně jinak! Kdo bude trochu, opakuji trochu hlučnější, je ten kdo má chuť jen ničit, nemá prý smysl moc komunikovat!!!!!

Řečeno slovy dávno nebožtíka Václava Bendy st. – takoví mají slyšet jen zvuk natahování závěrů policejních karabin! Futrál to jen podal v poněkud přijatelnější verzi. Nic víc.

Opět – kdyby to zkusil vypustit z pusy Babiš!! Představte si ten hukot!!! Pro mne jde o jasný pokyn k násilí na demonstrantech a organizátorech demonstrací. Futrál, co sliboval, že bude prezidentem všech občanů, se s nimi nehodlá bavit! Nejsme překvapen. Není proč!

Kdysi přísahal, že bude bránit socialistické zřízení i vlastním životem. Pak na to zapomněl. Následně podepsal prezidnetskou přísahu – že bude ctít zákony a ústavu. Pan na to zapomněl a podepsal okradení důchodců a vše korunoval prohlášením, že je připraven zažalovat svůj vlastní podpis pod tou krádeží u ústavního soudu! A teďko? Prý bude prezident všech občanů. Ale s těmi, co si myslí něco jiného než on se nebude bavit a policie má být tvrdší. A je třeba jim zatrhnout to jejich „schovávání za svobodu slova a projevu… „

Tohle nám vládne! Tohle!

 

Kosa zostra

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)