7.3.2024
Kategorie: Ze světa

Jsme po krk ve sračkách!

Sdílejte článek:

PETR VLK

Macron  a řada  dalších kolektivně západních čím dál, tím více ukazuje ohledně  Ukrajiny  svaly a  hrozí  přímý  zapojením armád NATO  do konfliktu. Aby  vzápětí  buď oni sami nebo  jejich  fámulusové  deklarovali,  že to bylo jednak myšleno jinak a především špatně pochopeno médii a veřejností.

Ale  to předvádění  svalů se  už opakuje  zatraceně  často, než  aby  bylo lze nad ním mávnout  rukou.

Sem tam zazní  ovšem hlas  rozumu, který  by tyhle válečné zběsilce  měl vrátit  do reálného  světa. Nejčastěji se tak děje  přes  varování o možnosti  vzniku třetí světové, tentokráte  termonukleární  války.  Nicméně  na  německém portále  Merkur.de, který je  59. největší  u našich sousedů, tedy žádný  bezvýznamný webík,  vyšel velmi zajímavý  článek, který  by  si  všichni kolektivně západní  váleční štváči měli povinně přečíst,  než  zase uhodí  do válečných bubnů!

Protože  jejich siláckým řečem nastavuje  zrcadlo  z pro ně nečekané strany. Jakkoliv  už  o tomhle  tématu  sám přemýšlím  nějakou dobu. Protože  se na pozadí  dění  na  Ukrajině jaksi nabízí samo. Ale dost  řečí, pojďme  na

„Wir stecken tief in der Schei**e“: Top-Militär aus Belgien schlägt Alarm wegen EU-Wehrfähigkeit

v  českém překladu

Stojíme po krk ve sračkách:  TOP oficír  z Belgie  bije na poplach ohledně vojenských schopností EU

Ukrajinská válka vyčerpala zásoby munice v celé Evropě. Zásoby jsou naléhavě potřeba. Bývalý nejvyšší belgický vojenský důstojník varuje, že o tomhle fatálním nedostatku vědí i  protivníci.

Berlín – Válka na Ukrajině trvá už více než dva roky. Neexistuje žádná vyhlídka na konec. Existují náznaky, že válka šéfa  Kremlu Vladimira Putina proti Ukrajině bude provázet svět po celý rok 2024. Aby se Ukrajina mohla účinně bránit, potřebuje zbraně a střelivo , ale právě zde je problém. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj volá po další pomoci, ale zásoby v Evropě a dokonce i v USA se masivně prořídly.

krajinská válka vyčerpala zásoby munice v celé Evropě. Zásoby jsou naléhavě potřeba. Bývalý nejvyšší vojenský důstojník varuje, že o nedostatku vědí i odpůrci.

Berlín – Válka na Ukrajině trvá už více než dva roky. Neexistuje žádná vyhlídka na konec. Existují náznaky, že válka vůdce Kremlu Vladimira Putina proti Ukrajině bude provázet svět po celý rok 2024. Aby se Ukrajina mohla účinně bránit, potřebuje zbraně a střelivo , ale právě zde je problém. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj volá po další pomoci, ale zásoby v Evropě a dokonce i v USA se masivně prořídly.

Nedostatek munice v Evropě: „Zásoby jsou extrémně nízké“

Marc Thys, generálporučík ve výslužbě a bývalý vice-chef de la Défense belgických ozbrojených sil, nyní bil na poplach – znovu. Situaci popsal takto: „Po pár hodinách budeme muset házet kameny.“ Nyní zdůraznil pro  Bayerischer Rundfunk (BR), že to nebyl vtip. „Zásoby jsou extrémně nízké, zvláště pokud jde o vysoce kvalitní střelivo,“ říká Thys. Zřejmě ale není snadné je znovu doplnit. Musíte zvážit dodací lhůty.

„Pokud objednáte dnes, u některých typů munice bude trvat až sedm let, než vaši objednávku obdržíte. I s tím nejzákladnějším malorážným střelivem 5.56, pro ruční zbraně  standardu NATO. Pokud smlouvu podepíšeme teď, bude trvat dvanáct měsíců, než dostanete toto střelivo,“ vysvětlil Thys. Problém nejen pro Ukrajinu, ale pro NATO jako celek, kde ale existují  podle Thyse rozdíly mezi státy.

Bývalý voják znepokojen: „A najednou jsme se znovu ocitli v době otevřené války“

S ohledem na důsledky tohoto nedostatku munice bývalý voják zdůraznil: „Už jsme v hlubokých sračkách. To je pro nás hodně práce.“ Nedostatek se týká i zbraňových systémů. Nedostatek zbraní a střeliva si je podle Thyse vědom nejen Západ, ale i jeho protivníci: „Můžete si být jisti, že naši odpůrci, ať už jsou v Moskvě, v Pekingu nebo kdekoli jinde na světě, vědí o nedostateku munice.“

Jak se ale může stát, že EU nebo NATO s desítkami členských států, které mají značnou  ekonomickou sílu a schopnost sériově vyrábět, trpí nedostatkem munice? Thys identifikuje jasnou příčinu: „Naše armády jsou určeny pro expediční operace. Jedná se o malé kontingenty s malou logistikou a velmi nízkou spotřebou munice, pokud vůbec nějaká. A najednou se znovu ocitáme v době otevřené války.“ Dnes jsou všechny složky armády znovu zpochybněny, včetně munice a logistiky.

Thys se také k situaci Bundeswehru vyjádřil vůči BR . „Vím, že Německo mělo koncem 80. let asi 5000 tanků. Dnes jich má Německo mezi 200 a 300. Neříkám, že se Bundeswehr musí vrátit k 5000, ale tento rozdíl je obrovský,“ řekl.

Nejvyšší belgičtí vojenští zastánci změny mentality v Evropě: Potřebujeme lepší obranný průmysl

Aby bylo možné realizovat změnu éry kancléře Olafa Scholze ( SPD ), musí dojít ke změně mentality, říká Thys: „Peníze tu jsou, ale ke skutečné změně musí dojít v hlavě, s jinou  mentalitou.“ Pro bývalého vojáka je nutná změna vnímání. „Bezpečnost něco stojí. Musíme se to znovu naučit. Mnozí věřili, že mírové soužití spadlo z nebe a nikdy se to nezmění,“ vysvětlil. Společnost musí být připravena bránit svou prosperitu.

Vyzval také ke změně v obranném průmyslu. „Průmyslově se toho moc nestalo,“ zdůraznil Thys a varoval: „Musíme znovu oživit zbrojní a obranný průmysl.“ Thys si postěžoval, že na zbrojní průmysl je nahlíženo jako na jakýkoli jiný komerční sektor: „To znamená, že riziko je pro společnosti obrovské. A to se musí změnit, vlády a Evropská unie musí nést toto riziko.“

Thys chce každopádně vidět větší odhodlání k pozitivním změnám v Evropě: „Pokud chcete Evropu politicky změnit, nůž se jí  musí držet u krku a musí začít kapat krev, pak se věci začnou měnit.“

Výzvy, ale také opatrný optimismus: EU musí zlepšit svou obranu

Větší odhodlání, které Thys požaduje, se však pravděpodobně opozdí, například proto, že bývalý americký prezident Donald Trump by si ve volbách v listopadu 2024 mohl zajistit druhé funkční období. Republikán je považován za favorita v interním klání strany proti Nikki Haleyové a v průzkumech je těsně před úřadujícím Joem Bidenem . Mohl by se stát novou výzvou, protože jeho neuvážená prohlášení a pochybné chování v NATO vzbuzují obavy. On i jeho okolí neustále opakují, že by snad USA musely alianci opustit. To by byla vážná rána pro schopnost Západu bránit se.

Ale přeci jen  je důvod k opatrnému optimismu. Protože v Evropě si lidé s rozhodovací pravomocí uvědomují, že je třeba udělat více. Spolkový ministr obrany Boris Pistorius (SPD) podle vlastního vyjádření očekává, že výdaje na obranu ve výši dvou procent hrubého domácího produktu nebudou v příštích letech stačit. Předsedkyně Evropské komise von der Leyenová se vyslovila ve prospěch zřízení pozice evropského komisaře pro obranu a oznámila unijní  strategii pro společný evropský obranný průmysl.

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Takže Macrone a  další štváči  – pozor, volno  rozchod! Vydechnout  a místo předvádění  svalů  si dát, nejlépe  opakovaně – studenou sprchu! Třeba  dokonce  společně  v nějakém grupáči spolu  s  českým  hradním fousem, českou Kalamity  Jane  na  ministerstvu  války  – Černochovou, zoufalcem bakalářem z Černína, baltskou  a britskou  politickou  vrchností a mnohými  dalšími.

Generál Thys  si totiž položil stejnou otázku jako já  –  jak chce  NATO  válčit  s Ruskem, když  není schopno Ukrajině  dodat munici. Peníze  ano, střelivo nikoliv. Což  znamená, že  magacíny našich čackých  svalovců  jsou  prázdné a  poslední Pavlovo celosvětové   šmejdění  po  všech muničácích  na  Zeměkouli sice  objevilo  pro Zelenského  prý  až  500 000 granátů  155 mm a  asi  300 000 dalších  ráže 120 mm. Vše  má  být odvezeno  na Ukrajinu. Kde pokud  zvažuji  velmi pod/průměrnou  spotřebu  5000 granátů denně  vydrží  ukrajinským  kyborgům  přesně  160. A  pak už  nejspíš  nebude  kam sáhnout:

A  že  se  rozjede  evropská  výroba?  Nevěřím.  Americká  nějak  opatrně  ano, evropská  nikoliv. Nedávno  jsem viděl v televizi  šéfa  asociace   českého obranného průmyslu  Hynka. Který konstatoval,  že  až  90%  komponent  nutných  k výrobě  zbraní a  střeliva  se  dováží! Velmi zajímavý údaj: Přidejme si k tomu  v podstatě  krach  evropského průmyslu  výroby  železa  a ocele díky green dealovému zešílení, už vidím, jak  lze  vyrábět  tanky, děla, obrněnce, granáty a další a  další  vojenský  cajk bez  dostatečných dodávek  ocele  z vlastních zdrojů a  vše je postaveno  na masivních dovozech. Nejlépe  z Číny!

Totéž  platí pro tzv. těžkou chemii,  bez které  žádná zbrojní výroba  nefunguje.

Jak  železárenství a ocelářství, tak i chemie  potřebuje obrovská  kvanta  energie. Kterou dříve zajišťoval přísun  levného ruského potrubního plynu! Který nemáme a nejspíš  už nikdy  mít nebudeme. Bez něj a  jeho láce energeticky  náročné obory v Evropě  dostaly  trvalou  stopku.  Díky  politickému a  green  dealovému  zešílení. Nevěřím,  že se  dá  zbrojní průmysl  na kontinentu  masově obnovit. NA  rozdíl od generála Thyse.

Abych  uvedl konkrétní příklad. Nemám čas  se prohrabávat  archivem  Kosy, ale  vím stopro,  že  je tam  článek zabývající  se  produkcí munice. Kde se konstatuje,  že  Evropa  není schopna  vyprodukovat  dost  základní suroviny  pro  finální  výrobu  třaskaviny  do granátů. Že  tuhle  výrobu  už  ovládají  jen tři evropské fabriky. Jedna  ve Francii, druhá v  Srbsku a  tou  třetí je  pardubická  Explosia, kterou nedávno prodal Babiš. A  tím  kapacity  končí!!! A  granát bez trhaviny?

A  aby  to absurdno bylo úplné  – právě  jsem na  stránkách  webu Strana.ua  objevil tohle:

Без хлопка из Китая не хватает пороха. Европа не справляется с производством снарядов для Украины

podle překladače

Bez bavlny z Číny není dostatek střelného prachu. Evropa si nemůže poradit s výrobou granátů pro Ukrajinu

vyjímám  z něj:

Evropě chybí kapacity na výrobu munice a střelného prachu potřebného k její výrobě, což by mohlo zpozdit výrobu dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu.

Informuje o tom agentura AFP.

Podle Jeana-Paula Molnyho z Institutu mezinárodních a strategických vztahů (IRIS) je v Evropě jen velmi málo výrobců střelného prachu.

Molny poznamenává, že mnoho vlád nyní pracuje na přesunu výroby ze zahraničí.

Komisař Evropské unie pro vnitřní trh Thierry Breton považuje za hlavní problém nedostatek surovin pro výrobu střelného prachu v EU.

„To vyžaduje určitý druh bavlny, který pochází hlavně z Číny. Dodávky této bavlny z Číny byly zastaveny před několika měsíci, jakoby náhodou,“ poznamenává Breton.

Připomeňme, že Vista Outdoor, správcovská společnost mnoha podniků na výrobu střelných zbraní, již dříve uvedla, že výrazně zvýší cenu střeliva kvůli „očekávanému celosvětovému nedostatku střelného prachu “ .

A propos – cena. Hradní  fous  hrdě oznámil, že  jako  Česko  sehnalo  těch  500 000 +300 000 dělostřeleckých  granátů pro  Ukrajinu  po světě. A  že  stačí dát  dohromady  sumičku  1 500 000 000 USD na jejich zaplacení  Zelenský  bude  moci zase pálit o sto šest. Elementární kupecký  výpočet praví, že  když  použijeme  kurs  USD/CZK  23,5 pak  cena  jednoho  náboje  čini cca  44 000 Kč.  Tedy  více  než je průměrná  mzda  v ČR, na kterou  2/3 pracujících  nedosáhnou!!!  Jedna  jediná rána  jako měsíční živobytí pro celou rodinu!  A protože  jde o kvazipoměr  mezi ráží  155, které je  více a  ráží 120 mm, pak je jasné  že velkorážný  granát  bude stát  výrazně  více  – tipnu si, nejméně  50 000…..

No neberte  to!

Maně  se mi  v hlavě objevila  jistá lidovka  z Chodska, kde se praví

panskej pacholku,

půjč mi pistolku,

a já  si dám jednu ranku,

aby  vědíli  falešný lidi,

že jsem měl  ve   vsi  holku

Jo, tak tady nejde  o  holku! Tady jde o existenci  světa!  A  panští  pacholci a  falešný  lidi  ho kvůli svým čachrům hodlají  rozmetat  na prach!

Ještě,  že jim ta   Čína  nechce dodávat  tu speciální bavlnu!  Ale  to mám nebrání,  abychom vyhlašovali,  že  sedláme koně, abychom vytáhli  na  Rusa!

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)