15.4.2024
Kategorie: Ze světa

Tak se vyrábí propaganda. Tři tiskové agentury krmí zpravodajstvím téměř celý svět

Sdílejte článek:

NESPOKOJENY

Propagandistická média z mnoha různých zemí využívají stejných zdrojů. Jde o tři tiskové agentury, které mají totožný cíl: vštípit nám jednotný názor a přinést jedinou povolenou pravdu. Tito propagandisté získají informaci, kterou zpracují kapku odlišným způsobem, aby se zdálo, že ji pojímají různorodě, nicméně kontext zprávy je stejný, většinou i s podprahovým podsunutím „správného“ názoru.

O jaké agentury jde? Z jakých zemí jsou ovládány? Na to vám odpoví následující video.

Věděli jste, že v současné době se dají rozeznat asi jen tři světové agentury, které krmí zpravodajstvím téměř celý svět?

Podle očitých svědectví Uda Ulfkotteho a mnoha dalších jsou tyto celosvětové zprávy kontrolovány – a nezřídka i koncipovány – vysokými vojenskými důstojníky, tajnými službami atd.

Proto ten, kdo pečlivě porovnává zdánlivě rozdílná zpravodajství, musí dojít k následujícímu závěru:

Vždy a všude vycházejí ze stejných výchozích tvrzení.

Neustále vzývaná rozmanitost spočívá pouze v různých způsobech, jakými novináři po celém světě své příběhy připravují a obratně přeformulovávají.

Výše zmíněné tři světové agentury jsou nicméně následující:

1. Americká Associated Press (AP) s více než 4000 zaměstnanci po celém světě. Agenturu AP vlastní americké mediální společnosti a její hlavní redakce sídlí v New Yorku.
Zprávy AP využívá přibližně 12000 médií, která každý den osloví více než polovinu světové populace.

2. Kvazi vládní francouzská agentura Agence France-Presse (AFP) se sídlem v Paříži a rovněž přibližně 4 000 zaměstnanci. AFP rozesílá denně médiím po celém světě více než 3000 zpráv a 2500 fotografií.

3. Britská agentura Reuters v Londýně, která je soukromě financována a zaměstnává něco přes 3000 lidí.

Teď si průměrný Švýcar nebo Němec řekne: To přece nemá s naším tiskem nic společného, tyto agentury sídlí v Americe, Francii a Velké Británii.

Díky svobodě tisku máme přece rozmanitý tisk. Ale právě to je ten největší omyl.

Kdo pečlivě porovnává mediální zprávy, zjistí, že téměř všechna média – i ve Švýcarsku a v Evropě – upravují a dolaďují jedny a tytéž zprávy, které pocházejí právě od těchto tří výše zmíněných agentur.

 

Zdroje a další informace:
Eine Welt – Drei Nachrichtenagenturen

SRF1 HeuteMorgen, Samstag 25.2.2017, 6:30 Uhr (min 4:50-7:00) www.srf.ch/play/radio/popupaudioplayer?id=5ab56afa-e423-4ed7-afd4-6183ed7c4586
Bestseller von Udo Ulfkotte: »Gekaufte Journalisten« Kla.TV-Interviews mit Udo Ulfkotte: www.kla.tv/4610
und www.kla.tv/7493
ExpressZeitung, Ausgabe 4, Febr. 2017

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)