11.7.2024
Kategorie: Společnost

Je toho tolik špatného, že se ani už o tom všem nechce psát

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Situace ve světě je ostrá jako břitva. Taková, že se o ní ani psát nechce. Proukrajinská propaganda na Západu jede naplno, na Rusko se dští síra a vymýšlí se komploty, hází špína, k čemuž se využívají všechny přímé i podpásové údery. Mainstreamová média, která jsou běžně plná, a odpusťte nám ten výraz, sraček a manipulací, jsou ještě v kydání hnoje aktivnější než jindy.

Ani Rusové nespí. Raketou zasaženou údajně dětskou nemocnici ihned přiřkli americké střele vypuštěné z mezi civilními domy umístěné ukrajinské protiletecké obrany. Vědí, že partnerství se státy držícími palce spíše Moskvě než Kyjevu je založené i na důvěře a lidskosti, k čemuž by pokus o srovnání dětské nemocnice nijak nepomohl. Zatímco u Zelenského jde i již několikrát použitou taktiku, paradoxně vždy tehdy, když se blížil nějaký summit nebo se ,,zvýšila“ potřeba dalších peněz a zbraní, Rusové civilní cíle zasahují minimálně. Takže už tu byl údajný masakr v Buči, ke kterému se i plno Ukrajinců vyjádřilo jako k velkolepému divadlu předvedenému světu, dále tu máme jednu nemocnici na východu země i s těhotnou ,,modelkou“, kterou později fotografové našli dobře se bavící jinde, nově obletěla svět fotka potlučené budovy jiného špitálu.

Přesto je třeba konstatovat, že Kreml skutečně přidal na iniciativě a zvýšil aktivitu v likvidaci strategických cílů. Eliminací letišť se má zkomplikovat přílet paktem NATO darovaných F-16, které by mohly částečně ohrozit aktivity ruských vzdušných sil. Kdo bude pilotovat americké stíhačky, to není úplně jasné, výcvik není otázkou týdne, přestože jde o již historické stroje, ale i tak jsou vcelku složité a efektivní. Navíc Západ na ukrajinskou frontu vrhá poslední zbytky toho, co mu zbývá. Naopak Rusové se snaží pokročit co nejdále, aby měli při mírových jednáních lepší vyjednávací pozici a mohli činit územní ústupky.

Zelenskyj mimo šarády doma i v USA používá taktiku hodnou právě jeho. Pálí úrodu na Krymu i jinde, zasahuje nadále civilní cíle a ukazuje světu, jakým grázlem a diktátorem se z obyčejného komika stal. Válkychtiví liberálové mají radost z přístupu nové britské vlády i vítězů voleb ve Francii (ne těch skutečných), kteří se hrdě hlásí k proukrajinské klice. Chcimírové zase mají svého Orbána, který se přidal na jejich stranu a svou rozvahou i aktivitou se snaží najít cestu k ukončení konfliktu. Eurohujeři by ho za to nejradši ,,sestřelili“ z funkce předsedajícího EU a chtěli by ukončit předsednictví Maďarska před koncem půlročního termínu. Je více než evidentní, kdo tady chce mír a prosperitu. Naštěstí za Orbánem stojí třetina europoslanců sešlých se v nové platformě nazvané Patrioti. Nedělají proruskou politiku, ale uvědomují si, že válka Evropě nic dobrého nepřináší. Rusko-ukrajinská a ani někým plánovaná 3.světová.

Aby toho nebylo dost, dva teplé dny vrátili do médií téma globálního oteplování. V létě teplo bývá, nevím, co kdo čekal. Zatím je všeobecně hnusně a dva dny sluníčka z podprůměrných teplot z července nejteplejší léto v historii umí udělat jen politici a média. Ve skutečnosti jsou spíše zajímavé razantní změny a katastrofické průběhy bouřek. Otázkou tedy je, kdo a jak ovlivňuje počasí, proč to dělá a kdy s tím skončí. Víme, že technologicky je to možné a politicky díky obhajobě Green Dealu žádané. Mediálně zneužité. Jaká je tedy realita a proč je najednou tolik katastrof všude na Zemi? A kde se náhle berou v Evropě hurikány, tornáda a kroupy jsou na denním pořádku, když ještě před pár lety šlo o velmi ojedinělé úkazy? Kdo mačká tlačítka, plní letadla svinstvem pouštěným na naše hlavy? Posledních 25 let se tento stav stále zhoršuje a hovořit o přirozené globální změně je výmysl. Planeta má sice své cykly, ale tady vládnou technika a chemie, ne příroda a lidstvo.

Je toho tolik špatného, že se ani už o tom všem nechce psát. Kolem nás žije tolik slepých a hluchých lidí. Máme tu plno nových lidských odrůd a nesmyslů. LGBT, plochozemce, liberály, greendealové ekoteroristy, elektrofanatiky, uměle vyvolané pandemie, placení kartami, hodinkami, prsteny, vzdávání se peněz, majetku svobody, emisní povolenky na normální život, tvrdí nám, že právo na vodu a kyslík není automatické. Ptáme se tedy. Opravdu jsme se tak zbláznili? Kam to necháme zajít?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)