2.9.2015
Kategorie: Společnost

Jaký je společenský důsledek podvádění ve škole?

Sdílejte článek:

ZBYHNĚV 02|09|2015

Jsou společenské problémy masivní (a masivně tématizované), a jsou společenské problémy poměrně nenápadné, ovšem s nedoceněnými masivními dopady. Do druhé kategorie patří podvádění ve školách.

[ad#hornisiroka]

Vysoké školy, které by měly připravovat kormidelníky národa (že je jich víc než veslařů, protože se politici zbláznili do znalostní ekonomiky namísto ekonomiky dovednostní je téma na jindy), neselektují kvalifikaci a nadání, nýbrž minimální nutnou inteligenci (zejména sociální) ve spojení s bezskrupulozitou. To vytváří štábní kulturu v byznysu i politice, kam absolventi obcházejí.

maxresdefault

Z VŠE lezou (tedy za mých dob lezli a z doslechu je to tak i teď) často hlupáci a blbky s krásným prospěchem, kteří a které následně odcházejí řídit životy zbytku národa. Na ostatních ekonomkách to není jinak.

Tolerance podvádění má dva následky, z nichž oba Česká republika pociťuje drtivě:

1) Řadí lidi ve frontě na vlivné funkce od největších zmrdů po nejmenší.

2) Vytváří návyky a modus operandi na zbytek života. Všudypřítomné šulení a ojebávání v Česku je mj. následek tiché tolerance taháků od základní školy dál (a to nemluvím o ohýbání pravidel a standardů, aby škola jako taková vypadala líp). Děcka se tím učí, že takhle se to dělá a vyplácí se to.

[ad#velkadolni]

Navrhuji přísnější tresty. Žádné zabavení písemky a pětka (risk/benefit je masivně ve prospěch podvádění). Minimálně důtky, a za opakované porušení podmínečné vyloučení. Nechť je komunikováno, že cheating je cesta k hloubení výkopů, nikoliv do ředitelských funkcí. Česko přesně tohle potřebuje.

ZDROJ: zbyhnev.com

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...