16.4.2023
Kategorie: Společnost

Jakou provokaci nachystá režim na příští demonstraci?

Sdílejte článek:

MIKE DONÁK

Poslední 2 velké protirežimní demonstrace měly jedno společné. Vždy po jejich ukončení následovala podivná policejní provokace nařízená z nejvyšších míst. Jednou došlo k nezákonnému zatčení organizátora L. Vrábela a podruhé k policií vyprovokované potyčce před Národním muzeem a provokaci příslušníků policie s našivkami proruských symbolů (psali jsme zde).

Policejní provokace měla vždy několik cílů. Kromě diskreditace organizátorů (to je ten vyšetřovanej, to je ten dezolát atd..) to je i materiál pro prorežimní oficiální media, která ho použijí na odvedení pozornosti. Veřejnosti media nepředkládají, co bylo tématem demonstrace a jaké jsou požadavky účastníků. Media pak pouze řeší banální policejní provokatéry, které prezentují jako „demonstranty“. Když se ostuda s jejich identitou provalí, tak nastoupí ta samá media a hasí požár.

Kdo za tím stojí? Oficiáně je za ministerstvo vnitra odpovědný V. Rakušan z strany prolezlé korupčními skandály STAN, ale jeho role je jen marginální. Sám Rakušan evidentně svojí funkci nezvládá (což sám ví) a je jen nástroj v rukách jiných. Těmi jsou zahraniční kurátoři a místní „muži ve stínu“. Jedním z těch „ve stínu“ je třeba jistý T. Pojar. Ten zastává aktuálně funkci „vládního zmocněnce pro zahraniční a bezpečnostní politiku a boj proti dezinformacím“ (rozuměj cenzuru). Je to bývalý výkonný ředitel z globalistické neziskovky Člověk v tísni, nyní člen ODS a pochází z prominentní pražské židovské rodiny. Nikdy nikam nekandidoval, veřejnost ho skoro nezná….Když nastane nějaký problém, davu se předhodí nějaký snaživý trouba typu Rakušan a oni muži “ ve stínu“ budou svojí agendu tlačit dál. Jsou to stále stejné vzorce chování, opakované už po staletí jen v jiných kulisách.

Je tedy otázkou, jakou provokaci zažijí účastníci na příští demonstraci? Můj odhad je, že dojde „k napadení policie“, nebo „nějaké škodě na majetku „soukromého subjektu“ – vládní budovy, nebo třeba pobočka „České spořitelny“ se přímo nabízejí. Zabránit tomu nelze, ale lze se na to komunikačně připravit. Amaterismus policejních provokací je až dech beroucí, skoro jako kdyby se policisté schválně snažili, aby akce dopadla ostudou pro režim… tentokrát se prý bude účastnit demonstrace i ČT, tak se nejspíš stane něco „velkého“.

Mike Donák, Texas, USA

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)