1.6.2024
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Hokej speciál

Sdílejte článek:

EMA

Výsledky hokeje se musí přepsat.
Právě dorazily korespondenční góly a po jejich započtení jasně vítězí Ukrajina.

Sledovala jsem se zvednutým obočím a pobaveným úsměvem, jak se dospělí mužové měnili v malé děti a shlukovali se v hospodách a u televizních obrazovek.
Navíc, za nekřesťanské peníze jeli stovky a tisíce kilometrů, aby v daleké Ostravě nebo Praze sledovali, jak šestnáct skvěle placených obrněnců klouže na přelomu května a června po uměle zmražené ploše a snaží se dopravit kousek gumy do sítě.

Jaký to má smysl? My všichni se snažíme o trvale udržitelný rozvoj. A ve stejné době se najdou agresivní jedinci, kterým je to jedno…

Proč vláda dovolí, abychom v době, kdy bychom našim bratrům v Německu či na Ukrajině měli posílat těžko dostupnou elektřinu, ji používali na nesmyslné zmražování vody? Proč se ta podivná hra hraje na konci jara a ne v lednu na zamrzlém Lipně?

Jak může být taková činnost uhlíkově neutrální? Kolik zbytečného CO2 uvolní hráči při zbytečně prudkých pohybech? Proč se na tyto nesmyslné hrátky svážejí turisté z celého světa?

Jaký příklad asi dává dětem tato agresivní, nebezpečná hra? Viděla jsem na vlastní oči, jak hráč při zásahu tvrdou gumou přišel o zuby a utrpěl frakturu nosu. To nikoho nenapadlo vyměnit tu tvrdou gumu třeba za tenisový míček? A co překračování nejvyšší povolené rychlosti? Při cílených atacích dochází při těchto rychlostech ke zvýšenému nebezpečí ublížení na zdraví.

A kromě zdravotních aspektů tady máme i jeden aspekt společenský. Netuším, jak mnoho byla při sestavování týmů brána v úvahu inkluzivita. Netuším, jestli podíl LGBT komunity v týmech odpovídal reálnému podílu ve společnosti, snad je na to brán ohled. Ale jak je možné, že není respektován podíl jednotlivých národností ve společnosti? V naší tzv. reprezentaci jsem nezahlédla jediného Vietnamce, jediného Roma a dokonce ani černoši nejsou pozitivně diskriminování třeba tak, jak je to už možné ve fotbale.

Ano, respektuji, že i přesto jsme v omezené nabídce národů vyhráli a gratuluji. Ale oč by toto vítězství bylo hřejivější, kdybychom věnovali více pozornosti výše jmenovaným aspektům?

Tak snad příští rok. Když jsme dokázali prosadit emisní povolenky na produkci CO2, neměl by být problém prosadit emisní povolenky i pro hokejisty. A hrát by se mělo v zemi, kam tato hra z principu patří – za polárním kruhem v Grónsku, Rusku nebo Skandinávii.

 

Přátelé, to je moc hezký, že jsme vyhráli, ale každý správný progresivec a ekolog se musí ptát:
1. Jaký má význam radovat se, že vyhráli Češi, když národ je jen sociální konstrukt?
2. Byl turnaj uhlíkově neutrální?
3. Víte kolik energie je potřeba a kolik CO2 se uvolní při mražení ledové plochy teď na jaře, kde jsou díky globální změně spalující vedra jako na Sahaře?
4. Kolik stromů muselo být pokáceno kvůli všem těm zlomeným hokejkám?
5. Jak šílenou uhlíkovou stopu musela mít doprava všech těch hokejistů a diváků z celého světa?
6. Jsou helmy hokejistů a plexiskla okolo stadionu z ekologického biodegradovatelného bioplexiskla?
7. Víte kolik CO2 uvolní hráči a fanoušci tím, jak se zbytečně prudce pohybují?
8. Týmy nejsou vůbec inkluzivní a naprosto nesplňují DEI ani jiné kvóty!
9. Víte jak je to zbytečně nebezpečná a agresivní hra? Co kdyby se někomu něco stalo. Je třeba regulovat maximální rychlost hráčů na ledě a puk udělat pomalejší, měkčí a lehčí!
10. Rozhodně by se na to neměly dívat děti! Musí to pro ně být velice traumatizující zážitek!
11. Myslel někdo na dodržování hlukových norem na našich náměstích a v pohostinských zařízeních?
12. Proč dostávají hokejisté tolik peněz? Neměli by se tito superbohatí 100% zdanit aby stát místo nakupování drahých aut a prostitutek pomohl mladým umělcům na AVU, kteří jsou pro naši budoucnost mnohem důležitější?
Prostě si myslím, že by to měla Evropská unie zakázat. Však nejsou stejně, nebo dokonce více zábavné korespondenční šachy, kde nikdo nemusí nikam jezdit, potit se u toho a zbytečně vyrábět led?

A pár tweetů od Dojnice:

  • Úplně ty biblický příběhy neovládám, ale muselo to být nějak takhle: Stvořitel usoudil, že peklo je pro člověka málo, tak stvořil ještě schůze SVJ.
  • Bída vyhání lidi k jižním mořím. Kde tohle skončí? Zůstane v téhle zemi vůbec někdo??
  • A když vám tady celý rok píšu, že hokej je nejkrásnější sport, tak vy že prej néééé, že fotbal.
Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)