29.2.2024
Kategorie: Společnost

Jak pražští demonstranti hrdinně vypískali Fica i Orbána

Sdílejte článek:

JOSEF NOŽIČKA

Velmi početná skupina pražských demonstrantů se včera rázně vypořádala s příjezdem proputinovských kolaborantů Fica a Orbána na Visegrádskou schůzku V4.

Tak, jako dali Pražané v minulém týdnu rázně najevo svůj pevný postoj k proruským kolaborantům, kteří přijeli do české metropole na traktorech zablokovat magistrálu (což se jim stejně nepodařilo), stejně rázně se včera vypořádali i s příjezdem slovenského premiéra Fica a maďarského premiéra Orbána na schůzku Visegrádské skupiny V4.

Zrovna tak, jako mnozí stateční občané přišli minulé pondělí na Malostranské náměstí s vlajkami EU či s ukrajinskými vlajkami v rukou, aby zabránili agrobaronovi Jandejskovi či odborářskému předákovi Dufkovi v šíření populismu a protivládních nálad, i včera přišly plné tři desítky uvědomělých občanů na pražskou Kampu, aby ukázaly Ficovi s Orbánem, že u nás jim pšenka nikdy nepokvete. Převážná většina obyvatel naší země totiž stojí na straně úspěšné a oblíbené vlády premiéra Fialy, která je pro ně zárukou nejenom bezpečnosti, ale i ekonomického rozvoje a slušné politické kultury.

Tito uvědomělí občané navíc přišli vybaveni nejenom vlajkami Evropské unie, ale i transparenty s naprosto výstižnými texty, jako například: „Visegrad is dead, long live the EU!“ A směrem ke slovenskému premiérovi, jehož strana Smer vyhrála loňské volby jen díky podvodům a populismu (a proto mu k vítězství žádný český vládní politik negratuloval), pak demonstranti vyslali zcela jasné signály typu: „Fico, jdi domů, do Ruska“ nebo „Fico, čo robíte v tam tej Putinovej riti?“ (viz odkaz zde).

A jak se tento bezcharakterní politik a kamarád Miloše Zemana či Andreje Babiše zachoval? Místo, aby si vzal výtky příznivců Evropské unie k srdci a ihned odjel zpět do Bratislavy či do Moskvy, tak šel těmto slušně vychovaným demonstrantům provokativně pokynout a následně vyrazil směrem k Lichtenštejnskému paláci na schůzku premiérů!

A byť se k Robertu Ficovi český premiér Petr Fiala zachoval až zbytečně moc diplomaticky a slušně (stejný názor na to má například i vynikající politický komentátor Teodor Marjanovič v článku zde), svým prohlášením po schůzce, že Česká republika nasazení svých vojáků na Ukrajině nechystá, vzal Ficovi, který něčím takovým strašil občany celé EU, vítr z plachet. Zhrzenému polskému i maďarskému premiérovi tak nezbylo, než po schůzce V4 odjet za Putinovým příznivcem Zemanem a některými dalšími zkrachovalými politiky. Na rozdíl od demokratického polského premiéra Tuska, který byl vřele přivítán českým prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě a na rozdíl od svých slovenských a maďarských protějšků si tak mohl například domluvit termín svého seskoku padákem.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)