7.12.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Jak měl být v Německu puč

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Německu prý hrozil ozbrojený převrat! Tuhle šokující novinu vypustila dnes do světa německá policie. Při obrovské středeční razii na „radikály” prohledalo na 3000 příslušníků ozbrojených složek našeho západního souseda 137 objektů a zatklo 25 podezřelých. Mělo jít o „pravicové radikály”, volně navázané na hnutí tak zvaných Říšských občanů (Reichsbürger).

Německá prokuratura mluví o „extremistické pravicové skupině”. Dvaadvacet z 25 zatčených má být přímo členy této „teroristické organizace”, dva jsou dokonce označeni za její vůdce. Tři zbývající zatčení jsou pak považováni za příznivce. Kromě nich je obviněno dalších 27 osob.

A co vlastně provedli, v čem ten jejich teror spočíval? Tak především se scházeli a měli řeči velezrádného obsahu. Třeba že „..Německo je v současné době řízeno členy takzvaného hlubokého státu”. Což ovšem zdaleka není vše. Oni prý mezi sebou dokonce mudrovali o tom jak situaci Německa napravit. Že by “vojenská složka hnutí měla eliminovat demokratický právní stát na úrovni obcí, okresů a obcí. Byli si přitom vědomi, že dojde k úmrtí. Avšak tento scénář přijímali jako nezbytný mezikrok k dosažení systémové změny na všech úrovních, o ní usilují.”

Komu by to snad bylo málo, tak německá policie přidává, že někteří z členů dokonce vlastnili střelné zbraně. Sice legální sportovní, ale i tak.. Navíc prý už přistoupili k praktickým přípravám puče. Ty měly spočívat v tom, že členové vojenského křídla spolku, podle německé policie, „prozkoumali kasárna Bundeswehru v Hesensku, Bádensku-Württembersku a Bavorsku, aby prověřili jejich vhodnost pro ubytování vlastních jednotek po převratu”. Tedy obešli, nebo snad dokonce i nafotili nějaká kasárna…

Takže si to shrňme. Ve více než osmdesátimilionovém Německu zatkli 25 lidí a podezřívají dalších 27, že chtěli provést ozbrojený převrat. Někteří prý k tomu měli doma i (sportovní) flintu. Co to má znamenat? Zkuste se podívat, třeba na mapu. Německo není zrovna malá země. Podle Wikipedie má něco přes 357 000 kilometrů čtverečních. Na každého z 52 teroristů by tak připadl docela nesnadný úkol, ovládnout nějakých 6 900 čtverečních kilometrů území. O obsazení klíčových bodů státu, energetických, dopravních a rozhodovacích center, o přerušení spojení, blokování Bundeswehru a policie a dalších obvyklých „převratových” opatřeních, si mohli nechat jenom zdát. Vždyť by se poztráceli i na chodbách jednoho, většího ministerstva.

O co opravdu šlo, naznačují další informace. Podle nich spiklenci plánovali zavést ve Spolkové republice, namísto republikánského zřízení, feudalismus. Proměnit ji celou, nebo alespoň tu, svými lidmi obsazenou oblast, v knížectví. Ostatně i jeden z jejich vůdců, zadržený policií, se nechal titulovat jako princ Heinrich XIII. Co dodat…

Proč tedy takový rozruch? Proč Německo tak halasí o „nebezpečí zprava”? Jistou nápovědou může být skutečnost, že součástí skupiny měla být i politička AfD a bývalá poslankyně Spolkového sněmu Birgit Malsack-Winkemannová. Její 58letý muž vlastní několik střelných zbraní a je známý, jako sportovní střelec…  Další z vodítek pak můžeme hledat v jednom ze zveřejněných údajů – že prý stránky tak zvaných „Říšských občanů”, což jsou lidé, kteří neuznávají Spolkovou republiku a její současné zřízení, pravidelně sleduje, podle Úřadu pro ochranu ústavy, na 21 000 sympatizantů.

A je šídlo z pytle venku. Německo jde ekonomicky do kytek, životní úroveň obyvatelstva klesá. Po ulicích se potulují nedotknutelní „připrchlíci” z Eritreje a bodají nožem do náhodně kolem jdoucích školaček. Perspektiva zlepšení – nikde. V takové situaci se leckterý občánek po očku poohlíží po nějaké alternativě. Po něčem jiném, odlišném od toho, co je. Protože to stávající už fakt nechce. Takže je nezbytné zasáhnout. Preventivně. Posílit spojení té fujtajblové AfD (jinou skutečnou opozici tam nemají) s něčím ošklivým a hloupým. Tak, aby s tím nechtěl mít běžný, řádný Němec nic společného. Proto se teď s humbukem vytahují z klobouku blázni a „vnitřní teroristi”.

Ještě jedna věc, stojí v souvislosti s nově odhalenými „teroristy” za povšimnutí. Jak někdo trochu vybočí z řady levicově-liberálního mainstreamu, směrem k názorům normálního občana, ihned je z něj „krajně pravicový extrémista”. Nebo „radikál: A k terorismu už má tak nějak automaticky nakročeno. Naproti tomu jakýkoli ničema, úchyl či pošuk, který používá dostatečně „progresivní” výrazivo a hlásí se k těm správným hodnotám, může po libosti napadat lidi, ničit či obsazovat cizí majetek, působit škody a znepříjemňovat život komukoli… a stále zůstává úctyhodným „aktivistou”.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (59 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)