19.5.2023
Kategorie: Politika

Jak dlouho ještě?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Jsem přesvědčen, že mnozí obhájci vlády, kteří se nevěřícně chytali za hlavu, když jsem vloni říkal, že by vláda měla padnout už v listopadu, si dnes ve skrytu duše říkají, že je škoda, že se to nepodařilo.

 

Věřit ve zmrtvýchvstání pětidemoličního kabinetu už dnes opravdu mohou snad jen sektáři, kteří se už zbavila byť i sebemenšího náznaku racionality.

Po debaklu s krycím jménem “Česko ve formě” už snad i nejzarytějším zastáncům Fialova improvizačního kroužku musí být naprosto jasné, jak zoufale si tahle groteskní skupinka počíná.

Ne, nejedná se o žádné úspory na jejich straně – jako vždy jen chtějí, aby jim jejich fanfarónskou jízdu zaplatili naše firmy a občané.

Trapný Jurečkův pokus o seškrtání výdajů na penze může “důchodovou reformou” nazývat opravdu jen chovanec bohnického ústavu.

Tvrzení o “prorůstovém charakteru” onoho slavného balíčku pak lze zařadit mezi legendární české humoristické scénky.

O tom, jak” koncepčně” bylo jednání vedeno, svědčí zejména použití argumentu “když vy víno, tak my knihy” ze strany nejgeniálnější představitelky historie české politiky Markéty Pekarové Adamové.

To, že ani pětikoaliční poslanci evidentně netušili, co vlastně v tom balíku je, už je jen taková třešnička na dortu.

Tenhle cirkusový trik nepřinese nic než zdražení, ještě hlubší zadlužování státního rozpočtu, další kolo likvidace českých živnostníků, včetně zruinování celých podnikatelských odvětví, a devastaci rodinných rozpočtů všech věkových kategorií od mladých rodin až po důchodce.

Věřili jste jim jejich předvolební sliby – lhali.
Věřili jste jim, že se budou chovat odpovědně – lhali.
Věřili jste jim, že zastropování cen energií něco vyřeší – lhali.
Věřili jste jim, že windfall tax přinese do rozpočtu 85 miliard – lhali.

Opravdu chcete vsadit budoucnost naší země na to, že vám teď říkají pravdu?

Já tedy ani náhodou!

Podle dostupných statistických ukazatelů jsme momentálně nejhorší ekonomikou v Evropě. Zatímco většina zemí už ožívá po době covidové a nabírá dech, naše země se propadá stále hlouběji.

A ne, nemůže za to ani Babiš (mnohé země rozdali v době covidu daleko víc peněz), ani Putin (dopady války se týkají celé Evropy).

Může za to jen a pouze vláda Petra Fialy.

Jak dlouho ještě si necháme od nich ničit naši zem?

Žádám všechny, i ty, kteří se mnou nesouhlasili a mysleli si, že se jedná o nějakou proruskou agendu – uznejte prosím, že jste se mýlili a pojďte nám pomoci tenhle marasmus ukončit. Vím, že není jednoduché si to přiznat (sám jsem se v životě tisíckrát mýlil), ale prosím dokažte to – pro dobro České republiky.

Řítíme se dvousetkilometrovou rychlostí proti betonové zdi a za volantem máme opilého řidiče, který nás raději o tu zeď zdemoluje, než aby uznal, že má zastavit a předat volant někomu jinému.

Tahle sebevražedná jízda prostě nemůže skončit jinak než drtivým karambolem.

To už je teď snad přece jasné naprosto všem.

Není čas čekat – zeď se povážlivě rychle přibližuje a my nemáme čas čekat.

Pojďte se přidat, šlápnout na brzdu a vyhnat toho šílence z místa řidiče.

Jinak skončíme špatně všichni.

Pokud ČMKOS vyhlásí stávku, pak se samozřejmě připojíme – nemá cenu tříštit síly.

Pokud ale nakonec vycouvá a vymění stávkovou pohotovost za nějaké drobné ústupky (což se mi jeví bohužel jako pravděpodobnější varianta), pak navážeme na naše akce z 11.3. a 16.4. a pokusíme se připravit třetí a finální krok, jenž by měl být podpořen nátlakovými akcemi po celé zemi pro maximální možný efekt.

Tentokrát ale budeme potřebovat každého jednoho z vás.

Bez výjimky. Bez výmluv.

Za naši budoucnost. Za naši zem!

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)