
Hra pro dva
VIDLÁK
To měla být jedna z velkých Trumpových předností – schopnost vyjednávat. Existují stovky analýz, které popisují jeho agresivní styl, nejednoznačnost a nečitelnost. Nikdo neví, co udělá v příští chvíli, nikdo neví, jaké jsou jeho skutečné požadavky a díky tomu vysaje svého soupeře jak jesenku. Začíná přemrštěnými požadavky, nastoluje šílenou agendu, haraší při tom zbraněmi, penězi, cly, obchodními dohodami, ale také sankcemi a nebo v poslední době i koncem jedné civilizace.
Je to velmi účinná taktika. Díky ní se Venezuelci v podstatě podali na milost i nemilost, Evropa akceptovala pětiprocentní vojenské výdaje, aniž by někdo řekl, co se za ty prachy bude dělat, jen je tak nějak jasné, že do Spojených států potečou dolary a ze Spojených států možná jednou přijdou nějaké stíhačky. Donaldovi tato taktika vyšla při tlaku na Dánsko ohledně Grónska a fungovala mu i indického Módího, který přestal kupovat levnou ruskou ropu (dneska toho lituje). V podstatě je to normální metoda cukru a biče, ale super, hyper, mega velká.
Pokud ale Trump s touto taktikou narazil, většinou se stáhnul zpátky. Donedávna to bylo jen v případě Ruska a Číny. Pamatujete, jak Trump přitvrzoval vůči Putinovi, jak hrozil, ale nakonec se vždycky odehrál nějaký „báječný telefonní rozhovor,“ během kterého Donald svoje hrozby zase odvolal. U Číny zase narážel na její reciproční obchodní opatření, které také končily oznámením „svělého dealu,“ který ale v konečném důsledku ctil realitu vzájemného rozložení sil.
Řekl bych, že Íránci Donalda dlouho a pečlivě studovali. Byl to ostatně on, kdo jim umožnil pořádně obohatit uran, protože vypověděl dohodu svého předchůdce, Obamy. Íránci teď měli rok, aby se velmi podrobně seznámili s tím, jak Donald funguje. Studijního materiálu měli víc než dost a také věděli, že se situace vyhrocuje.
Když pak Trump zavelel k útoku, z minuty na minutu se z islámské teokracie stal vojenský stát. Z minuty na minutu přestala íránská propaganda mluvit o Alláhovi, ale začala se odkazovat na říši trvající pět tisíc let. Žádné kvílení imámů, žádné odkazy Korán. Místo toho přišly lego animace. Zlý nepřítel vraždí naše ženy a děti. Je třeba ho zastavit a my ho zastavíme. Jedno, co to bude stát. Ono není divu, když víte, že vás prostě zabijí, protože mohou, tak přestanete vymýšlet hovadiny a stanete se brutálně racionálním a pragmatickým člověkem. Když víte, že jste tak jako tak mrtvý, přestanete snít o životě v Londýně, ale začnete přemýšlet, jak vzít co nejvíc nepřátel do pekla sebou.
A pak začali Íránci hrát stejnou hru jako Trump. Také jsou najednou nečitelní. Najednou mají také svého hodného a zlého policajta. zároveň signalizují, že jsou ochotni se dohodnout, ale vždycky je v záběru ještě někdo, kdo nabíjí pušku. Najednou mají také „přemrštěné požadavky“ v podobě vyklizení všech amerických základen v regionu a zaplacení reparací. A ještě k tomu přidali jednu věc – když řeknou, že něco rozstřílejí, tak to také rozstřílejí.
Žádná signalizace ústupků, aby si Američané mohli myslet, že vyměkli. Naopak. Každé odmítnutí podmínek znamená horší podmínky, nikoliv lepší. A pokud nějaký ústupek udělají, klidně ho vzápětí vezmou zpět.
V posledních dnech jsem si přečetl spousty analýz, že právě tato nejednoznačnost je jasným důkazem chaosu v íránském vedení, kdy nikdo neví, kdo tam vlastně vládne a velí. „Írán má problém,“ hlásaly titulky. My nevíme, kdo tam vládne a to je jasný důkaz, že jsou na lopatkách. My nevíme, jestli se chtějí dohodnout a nebo chtějí dál válčit. My nevíme, kdo za ně vlastně má právo mluvit. Hurá, už brzy vyhrajeme.
Myslím, že přesně tohoto stavu chtěli Íránci dosáhnout, protože když nevíte, kdo je velitelem, nemůže ho Izrael hned vybombit. Pro Írán není výhodná žádná naše jistota. Když nevíte, jak je rozdělena moc, nezavoláte správným lidem a ani nenabídnete správným lidem úplatky. Kdo vládne v Íránu, to je teď přísně střežené vojenské tajemství. Proč by měli Velký a Malý Satan vědět, jak to tu máme ošéfované. Stačí, aby do medových slov Arágčího slyšeli i ošklivý zvuk naklepávaní kosy.
J.D. Vance prý trpělivě čekal, až se Íránci vycukají a pak teprve sedl do letadla směr Islámábád. Klidně to ale můžeme interpretovat i tak, že americký viceprezident MUSEL trpělivě čekat, jestli se Íránci vůbec uráčí přijet. Myslím, že ani v době, kdy tento článek pouštím na sklo, to ještě není jednoznačné. „Příměří prodlužovat nebudu,“ říká Donald, ale posílá do Islámábádu delegaci. „Na dohodu s Američany z vysoka sereme,“ hlásí Íránci, ale jejich delegace je rovněž na cestě. Vance letí na druhý konec světa, aby se na něj Íránci třeba vykašlali…
Prostě, tentokrát Donaldovu hru hrají dva. Akorát ten druhý neměl být žádná mocnost. Měl to být zaostalý stát plný kozomrdů, který přece podle Netanjahuovy prezentace měl do dvou dnů padnout. A co je horší, na rozdíl od Ukrajiny ho nikdo nepodporuje. Nikdo mu neposílá zbraně za tři sta miliard dolarů. Nikdo mu neposílá peníze na platy státních zaměstnanců i vojáků. Nejenže nepadli, ale ještě si dovolují drze klást předběžné požadavky, odcházet od jednacího stolu a budit dojem, že se Donaldových výhružek fakt nebojí a klidně připustí, že příměří využili k vykopání svých raket ze zasypaných bunkrů.
Jo, takhle to je, když zaženete rosomáka do kouta. Když nemá kam utéct a je donucen bojovat, kouše tak zuřivě, že i medvěd nakonec raději ustoupí. Když představitelé režimu vědí, že jsou tak jako tak určeni k likvidaci, přestanou se dovolávat Alláha, ale začnou dělat logické a správné kroky. Možná proto Putin nikdy nenařídil zabít Zelenského ani nedělal hon na vedení země. Místo, aby Mindičové bránili svůj holý život, začali krást. Velitelé revolučních gard naopak vědí, že žádné peníze světa jim teď nepomohou. Pomůže jim jedině železná disciplína a efektivní konání.
Konekonců, Íránci už mrtví jsou. Jde po nich největší vojenská mocnost planety a vědí, že žádnou milost nedostanou. V tu věřil naposled Janukovyč. Všichni ostatní se od té doby už poučili. Příměří si nezasloužili svou vstřícností, ale svou neústupností a úspěšná taktika se během zápasu nemění.
Buď v nejbližších hodinách uvidíme, že Spojené státy pozvolna odcházejí z Perského zálivu a nebo uvidíme, jak novodobý Čingischán ničí jednu civilizaci. Já osobně chci doufat, že sledujeme hru pro dva, kterou obě strany hrají stejně a na konci skutečně bude dohoda. Jen, nebude pro Spojené státy nijak zvlášť výhodná.
Je nejvyšší čas. Babiš už svolává bezpečnostní radu státu. Ropa není, plyn není, hnojiva nejsou, letecký petrolej není, hélium není, zásobníky se vyprazdňují…
VIDLÁKOVY KYDY


(14 votes, average: 4,71 out of 5)
No nazdar, umí vidlák nějaký cizí jazyk? Aspoň blbě. Mohl by mu někdo prosím vás vysvětlit jak se používá překladeč v prohližeči?
J. B. Vance čekal v Islamabádu jak upnej blbec, protistrana několikrát avizovala, že kvůli pirátské blokádě USA nedorazí. Írán zavřel Hormutz zase neviditelnou zni’enou armádou s rychlíma člunama které Trump všechny zničil. Příměří, které platilo do čtvrtka se prodloužilo už v úterý. To co se děje na trhách je chaotický bizár. Izrael nám zase zautočil v Libanonu.
Divize se, 6e dostáváte zprávy a analyzy úplně na hovno?
Nedivte se, kvalita celého vzdělání v ČR je jak ve střední Africe, tituly ze známosti, inkluze a Evropské osnovy. Upozorňoji, že většina absolventú nechápe svůj vysokoškolský slib, nebo vůbec neví co je v něm napsáno, a to prosím je bez něj vzdělání neplatné. Tož tak.
No a teď o trapném pokusu řízení informací, když se nám něco nedaří, začneme o tom mlčet a psát o ně’em jiném třeba o Ukrajině. Zde je debilita na spočenského, zpravodajskského politického zřízení vidět nejlépe. Začali jsme psát o Ukrajinských úspěších. Jakožto banda idiotů co skočí úplně na všechno, jsme přetisknuly cosi o ukrajinské ofensivě. Kdyby idioti co nás zásobují v ČR chápali slovo zeměpis. Tak by věděli l, že během Ukrajinské ofensivy skvélá ukro armáda dobyla rozsáhlá území bez osídlení v doněcké oblasti. Škoda že tam nic není. Gerasimov ohlásil osvobození Lughansku, a pečlivě vypočítal všechny vesnice po celé frontové linii co rusové osvobodily. Všichni ty idioti co si stěžují na cenzuru EU, jsou evidentně úplně počítačové negramotný konzumenti internetového obsahu., Cenzura EU je totiž strašně amaterská, primitivní a zcela najivní ostatně jako skoro vše v EU Mimo uplnejch idiotů s českým vysokoškolským vzdělání si s tím poradí i malé děti ze Severní Koreje a nebohé ženy z Barmy
Hele, Svině, čtete po sobě své příspěvky?
Kde jste chodil do školy, v Africe? Když už kritizujete druhé, tak byste se měl doučit jazyk český, protože mám dojem, že jste základní školní vzdělání ukončil v cca 7. třídě.
Je to tak. většinou to po sobě moc nečtu, navíc už blbě vidím, tak se mi mlžej písmenka. Nejhorší jsou však nevyžádané gramatické opravy mého telefonu. Nejenom, že mám malý tlačítka a většinou špatně zvolený jazyk, ale ještě si ta věc myslí, že je chytřejší jak já. No hrůza, doufam, že vám to nezabránilo pochopit obsah zprávy.
Ropa není, plyn není, hnojiva nejsou, letecký petrolej není, hélium není, zásobníky se vyprazdňují…
– – – –
America First v praxi… Ale jsou prachy na zbrojení, jsou americká cla, jsou Trumpovy spekulace na burze – a hlavně to v Americe konečně vyhrál ten skutečný pravičák. Takže zbývá už jen počkat, než pravičáci jako obvykle dojdou k závěru, že ten původně jediný skutečný pravičák je ve skutečnosti komunista.
Vidláka už nemá cenu číst. Býval to vtipný, zemitý hlas sedláka, malého člověka, který se pohybuje napříč alternativou, spojuje i kritizuje. Pak si vybral jsou partaj a začal na ostatní plivat – změnil se v aparátčika. A prohrál. Ztratil drajv, ztratil kontakty, přestal se zajímat o malé lidi. Stal se z něj jeden z tisíců glosátorů velké politiky, do které nikdy neviděl. Jo, zastává sympatické stanovisko, občas dokonce najde zrno, ale obecně je to stálý lament Truchlivého nad blížícím se koncem světa. Ševce, proč ses nedržel svého kopyta?
Protože kdyby pořád říkal jen to co chcete slyšet vy, mohli bychom rovnou poslouchat vás. Vám se to co dnes říká nelíbí, jiným ano. A co prohrál? V politice nebyl na začátku a není pořád, a čtenost se mu zvyšuje. A konkrétně tento článek ukazuje, že do velké politiky vidí více než většina aktuálních politiků. Kdo jsou podle vás ti, kteří do „velkých“ věcí vidí a mají je komentovat? Tím co jste napsal můžete v podstatě kritizovat cokoliv. Vlastně nepíšete nic víc, než to, že se vám to nelíbí. A ať napíšete cokoliv, vždy se to někomu nebude líbit. Takže vlastně o nic nejde.
Apoštol vidlák jen objevil díru na trhu a na té vydělává, místo užitečné práce.
Jaká hra se o svět hraje nechápal nikdy a nikdy nepochopí. Když přišlo na reálné skutky vždy udělal podraz.
Jeho tupí ojroovčí čtenáři, kteří pochopili ještě méně než on, mu to žerou a platí. To je celé.
Nick Mikelo by ovšem neobjevil ani díru v umělé vagině bez pomoci osazenstva v sex shopu, a tak nás alespoň opruzuje stále stejným spamem o vidláku.
A k nějakému věcnému obsahu se taky dostanete?
A přesto ho čtete a dokonce komentujete. Asi nebudete moc chytrý;-)
Jako následky útoku USraele na Persii nám někdy v úterý Lejenová oznámila zavedení válečného přídělového systému skrz uHniji zatím, pozor to zatím je důležité, nur na kerosin, nafta, benzín a plyn jsou dle nazi korupčničce na čekace na dtto válečné hospodářství, opět používala covidnacistické ptydepe, hovořila o opatřeních, ale budou to tuhé restrikce a lockdowns, zase.
Po Lejenové v Bruseli vystoupila vrchní banksterka, nominálně s fr. pasem, sionistka Lagarde a řekla, že nelze vyloučit přídělový systém na hnojiva a potraviny,
Irsko je s PHM už na hrnci a jsou tam masivní protesty, hnojomety hlavní stoky uHnijní se snaží utajit, že protesty se již vylodily v Normandii a jsou již i v Německu.
BREAKING, včera přišel první testovací úder na Německo z RU.
Rusko vyřadilo kazašskou ropu ze svého květnového harmonogramu dodávek ropovodem Družba, čímž přímo ohrozilo dodávky do německé rafinerie PCK Schwedt – zařízení ležícího 100 kilometrů od Berlína, které dodává přibližně 90 procent paliva do německé metropole a jejího severovýchodního regionu. Moskva jako důvod uvedla sníženou technickou kapacitu po útocích ukrajinských dronů na ruskou infrastrukturu, ale geopolitičtí analytici tento krok charakterizovali jako úmyslnou ekonomickou odvetu proti Berlínu, největšímu evropskému dodavateli vojenské pomoci Ukrajině. Toto přerušení dodávek slouží také jako ostré varování pro Kazachstán, který se prezentuje jako alternativní energetický koridor pro Evropu a posiluje tak ruský vliv na středoasijskou tranzitní infrastrukturu. Polský provozovatel ropovodu PERN naznačil připravenost přesměrovat dodávky přes přístav Gdaňsk, ačkoli logistické přechody vyžadují značnou dobu. Situaci dále komplikuje skutečnost, že ruský státní energetický gigant Rosněfť si ponechává 54procentní podíl v PCK Schwedt, a to i přes to, že německá vláda v roce 2023 svěřila rafinérii do státní správy. Tento vývoj představuje významnou eskalaci využívání energetických dodávek Ruskem jako geopolitického nástroje a představuje bezprostřední zkoušku pro kancléře Friedricha Merze a evropskou politiku energetické bezpečnosti.
Times of New World, India, ale píše o tom i Reuters a zde přímo od zdroje-
ASTANA 22. dubna – RIA Novosti.Kazachstán neobdržel od Ruska oficiální informaci o ukončení tranzitu kazašské ropy ropovodem Družba do Německa, uvedl ministr energetiky republiky Yerlan Akkenzhenov.Již dříve agentura Reuters uvedla, že Rusko údajně od 1. května letošního roku zastaví tranzit kazašské ropy do Německa ropovodem Družba.
Takže uvidíme zda a kdy se podaří zprovoznit obchvat skrz Polsko, ale hlavně o kolik tím dodávky do Německa podraží.
Jsme satrapa Německa, minimálně ekonomický, takže nemá cenu předstírat, že se to nás nedotkne nějakým způsobem.
Jsme kolonie kolektivního západu určená k dotěžení a likvidaci a jsme na to patřičně hrdí. Ať chcípneme, jen když to natřeme Putinovi, Ping Pongovi, Xi, Venezuele, Iránu, nebo komukoli koho označí bruselovize.