Fialové temno

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Jsem bývalý volič ODS. Tedy hodně bývalý, však víte … nadějeplná devadesátá léta. Kde jsou? Kde je dnes ODS? Kam jsme došli?

V současné době mám pocit, že jsem v nějakém neskutečně šíleném snu. Po sametové frašce o vyhnání komunistů jsme přeci měli budovat svobodnou kapitalistickou společnost volného trhu. Měli jsme vyhnat bolševiky od koryt a jejich fantasmagorické učení o uspořádání společnosti navždy zakopat na smetišti dějin. Opravdu se tak děje? 

Vážení přátelé, nikoliv. Ba naopak. Dnešní vládní panáci utahují šrouby svobody a volného trhu daleko silněji než si komunista dokázal troufnout. Podívejme se dnes okolo sebe. Co se děje na politické a společenské scéně? Plíživě přicházející padesátá léta minulého století. Papaláši a kolaboranti s režimem zase ovládají společnost ideologií i silou. Většinu národa likvidují ekonomicky, společensky i politicky. A ta mručící většina se už zase bojí ozvat, bojí se na děsivou situaci poukázat.

Tedy je pár výjimek. Stateční lidé, kteří se nebojí otevřeně Fialovému temnu postavit. Jak je s nimi nakládáno? Vládní klika z nich dělá pomocí režimních médií odpad společnosti. Neustále, dnes a denně jsme svědky toho jak je dehonestují, jak jim překrucují výroky, jak ničí jejich osobnosti. Demokracie a svoboda umírá, bolševické myšlení vítězí. 

Nikdy jsem si v těch devadesátkách nedokázal představit, že toto se bude dít pod vládou ODS. Že se z ní v podstatě stane nová komunistická strana a bude mít vládu Národní fronty, která bude zcela bez ostychu praktikovat metody StB . A že se opět najde mnoho samostatně neschopných nýmandů přisátých na erární peníze, kteří jí za to budou tleskat a za špinavé, státem kradené koruny produktivním poplatníkům budou tyto novodobé bolševické papaláše a manýry oslavovat.

Podívejme se jen na příklady poslední doby. Českém cloumá případ Davida Svobody, “záchrana” České pošty a “devalorizace” důchodů. Jak se chová naše vláda Národní fronty pod vedením ODS? Chová se kapitalisticky? Chová se v souladu s principy osobních svobod občana?

Naopak, Klement Gottwald neblahé paměti by jí tleskal. Chová se totiž přesně jako jeho vláda. Z olympionika Svobody udělali proruského dezoláta, který se musí ponížit a panáčkovat před ministryní války jako ubohý ratlík. Jen za to, že si dovolil říci vlastní názor. Z České pošty propustí lidi na přepážkách a listonoše, bezmyšlenkovitě zavřou stovky poboček. Restruktualizace prý bude navíc stát osm miliard korun. Je to v souladu s kapitalistickými pravidly volného trhu? Opět ne. Říznout se mělo do top managementu a pobočky regulovat dle ziskovosti, nikoliv podle vzdálenosti mezi sebou. Rakušan prostě zvolil řešení z dob soudruhů národohospodářských plánovačů a poštu v podstatě pohřbívá.

No a důchodová reforma? Opět všechno špatně. Místo aby stát slušně zaplatil lidi, kteří svou prací tvořili celý život jeho bohatství, bere jim to, na co mají nárok ze zákona. V době příšerné inflace, v době, kdy tisíce seniorů padají na dno chudoby. Je to dobré řešení? Může vláda udělat něco jinak, když nám tvrdí, že by jinak za pár let důchody vůbec nemusely být? Ale může. Jenže nedělá. Musela by totiž osekat státní výdaje, to je totiž to správné řešení pro náš nenažraný stát. Jenže to by nebylo na flintičky, statisíce erárních voličů, na korupční projekty, dotace kolaborujícím neziskovkám, na nadstandardní platy politiků a podobně. Takže nic, holoto. Vy budete držet hubu a krok, žrát odpadky za pár kaček a otáčet každou korunu, jen aby Fiala a jeho parta měla koryta stále plná. O nic jiného jim nejde.

Ano, jsme v době Fialového temna. Že tam dojdeme pod vládou ODS je paradox dějin. Snad se ještě ona mručící většina dokáže pořádně naštvat a vypráskat z politiky i společnosti tyto fialové parazity. Snad ještě dokážeme pootočit kolo dějin. Moc bych nám to přál.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (64 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)