20.5.2023
Kategorie: Ekonomika

Fiala: Zvýšení odvodů na sociální pojištění pro OSVČ je v jejich zájmu

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Premiér Fiala se prý při interpelacích vyjádřil, že zvýšení odvodů na tzv. sociální pojištění pro OSVČ je prý v jejich zájmu. Že se díky tomu budou mít ve stáří lépe, když budou tzv. odvádět více.

Tímhle se pan premiér dostal jaksi kvalitativně na vyšší úroveň levičáctví.

Jistě, mnozí nepřátelé živnostníků se pokoušejí obhajovat jejich větší okrádání tím, že je potřeba zajistit, aby ve stáří neměli žebrácké důchody. Jedna ministryně, Marksová Tominová za socany, se například pokoušela živnostníky přemluvit k větším odvodům tím, že jim poslala varovný dopis, kde je upozorňovala, že když si budou platit jen minimální odvody, budou se mít ve stáří zle. Nevím, kolik živnostníků ke změně plateb přiměla.

Nicméně nikdo zatím nesáhl k tomu, aby odvody skutečně zvedl, a hlavně nikdo zatím neměl tolik drzosti prohlásit, že se tak děje v zájmu živnostníků.

Jenom Fiala. Slušný člověk Fiala.

Je to samozřejmě naprosto falešné. Tím, že nám stát dneska sebere více peněz a nacpe je do pyramidové hry nazvané vzletně “průběžný důchodový systém”, jsme neuzavřeli se státem žádnou smlouvu, která by nám cokoliv zaručovala. Kdokoliv v budoucnu může výplaty penzí jakkoliv korigovat. Zdanit je. Snížit je, záporně je valorizovat, podmínit je loajalitou vůči EU nebo zeleným způsobem života. Nebo je zcela znárodnit a znovu “redistribuovat”. Peníze, které nám stát ukradl pomocí tzv. odvodů, nepokládá za naše. Jsou v rukách politiků, kteří chtějí centrálně určovat naši životní úroveň ve stáří. Je to neobyčejná hanebnost, a to dvakrát: za prvé proto, že tím stát činí ze starých lidí svoje hračky. Za druhé proto, že nám odčerpává prostředky, které bychom si jinak uložili jinam, nejlépe někam, kde se skutečně mohou zhodnotit – stát peníze, které nám sebral, nijak nezhodnocuje. Ucpává jím dnešní díry.

 

Luboš Zálom

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)