23.5.2024
Kategorie: Politika

Eurofederace je vlhký sen liberálů

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Europoslanci se pomalu loučí s uplynulým volebním obdobím a mohou si blahopřát. Plán provést destrukci dosud vcelku fungující a prosperující Evropy se daří nad představy strůjců nových pořádků. Připomeňme si, že za dobu, po kterou si držela končící ekipa bruselské šlechty své mandáty, prošel kontinent covidovou komedií způsobující schodky národních rozpočtů a nesmírnou korupci, navíc na ni byly navázány kroky vedoucí k liberalizaci (přeloženo k okrádání) obyvatelstva. Great Reset a Green Deal byly díky covidu urychleny a dopad na společnost je naprosto katastrofální. Přidejme ještě naprosto ideologicky pomatené chování a přístup spojených s ukrajinskou krizí a sebevražedné sankce vůči Rusku, plundrování vojenských i finančních zásob členských států a postupné rozdělování moci v EU s tím, že ji získávají především vládní strany Německa a Francie.

Život v Bruselu je podobný tomu na zámku. Naprosté odříznutí od reality a neskutečný luxus a úlitby připomínají neskutečně korupční prostředí. Vynecháme li aféru kolem chování předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, u níž je naprosto oprávněné podezření na komplot týkající se nákupu pseudovakcín a bezohledný přístup k zdraví a životům občanů Evropské unie, pořád nás musí strašit vysoké platy lidí podílejících se na připravovaném zániku samostatných a svrchovaných států. Nejste li naivní idealista, budete jen těžko hledat něco skutečně pozitivního, co by nám EU poskytovala. To poslanci říct nemohou, jsou u plného koryta, od kterého se většině z nich ani nechce. Navíc jim jejich mandáty zajišťují i solidní startovní pozici do důchodu. Když to shrneme. Bruselský palác je plný líných, nemorálních a přeplácených lemplů využívající nadstandardní podmínky připravené pro ty, kdo umetou cestičku nadnárodním konglomerátům a nejbohatším elitám k dalšímu obohacování se. A upřímně se ptáme. Potřebujeme takové lidi? Je nutné žít v systému, který tyto jedince produkuje a soustředí je tam, kde se rozhoduje o naší budoucnosti?

Blížící se volby jsou dopředu svým způsobem čitelné. Nejvíce mandátů skončí v ANO, byť tato strana není doslovnou opozicí současné vlády. Minimálně v eurounijním měřítku ne. Podílela se covidové hysterii, přivedla k obřímu schodku národní rozpočet. Ve stejném tempu pokračuje vláda Pětikoalice a díru ve státní pokladně ještě zvětšuje a míní v tom pokračovat. Což neznamená, že nezíská přibližně stejně křesel jako ANO. Pokud si klepete na čelo, pak asi právem. Zástupci obou těchto partiček se totiž přidávali k protinárodním hlasováním a jen těžko byste rozeznali, patří li dotyční k Pirátům, Babišovcům či jinam. Pár výjimek mezi našimi europoslanci bychom jmenovat mohli, ale třeba Konečná v době covidu byla na jejich břehu (nezapomínáme) a momentální odklon stavící ji do příznivého světla přichází poněkud později, než měl. Podstatně méně přešlapů tak udělali jen členové SPD.

Před každými volbami varujeme před ztrátou volebních hlasů díky hlasování pro ne tolik viditelné strany. Tentokrát však mají Svobodní silné kandidáty a Filip Turek táhne Motoristy s Přísahou. PRO si zkomplikovalo situaci politikařením uvnitř strany nedlouho před volbami a odchod části členů z okolí Petry Rédové do seskupení Stačilo možná pohřbilo ambice Jindřicha Rajchla. Pro euroskeptiky, ke kterým patříme, zůstávají tedy jistou nadějí částečně Svobodní, ale nesporným odpůrcem zvěrstev spřádaných v Bruselu je především Filip Turek. Někomu může vadit jeho přístup k životu zavánějící luxusem. Pozitivní je, že si nehraje na něco, co není, a své názory prezentuje dle toho, jak vnímá celou dnešní zvrhlou dobu. Ať už se to týká Green Dealu, genderu, ekonomiky i ostatních více či méně ožehavých otázek. Ne nebojte, nevnucujeme Vám ho, přestože mu fandíme a držíme palce, je na každém z vás, pro koho se rozhodnete. Možná naposled, další volby budou už mít kulturní vložku v podobě korespondenčních lístků a jistě i širší základny proliberálních voličů žijících mimo českou realitu. Nicméně opakujeme, že ANO i Pětikoalice jsou naprosto stejní eurohujeři. A ti nechtějí, abychom se měli dobře. Jim jde o jejich blahobyt. Ještě přemýšlejte.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)