7.2.2024
Kategorie: Politika

Dozimetr Rakušan nám chce vnutit euro stůj co stůj

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Proti všem, tak by se mohla jmenovat nová politická taktika vykuleného Vítka. Vsadil na jednu kartu a zřejmě hodlá hrát vabank, přesně tak, jak mu to vyšlo v koalici s Piráty, když jim těsně před volbami šlohl většinu voličů.

Tentokrát to ještě vytunil a rozjel sóloakci proti celé stávající vládní squadře, a to hlava nehlava. I ta premiérská. Ne, že bychom jim to nepřáli, nicméně považujeme Vítka za tolik nebezpečného, že vidět ho v premiérském křesle opravdu nechceme.

Nejdřív rozjel jako blesk debaty v problematických lokalitách, kde si dělá píárko pomocí naivních diskutujících, o které samozřejmě vůbec nejde. Naopak, čím víc emocí, tím víc klidný geroj Rakušan. V těchto vodách na to loví ovšem právě pětikoalí voliče, kterým to bezpochyby místo premiéra leklé ryby přijde hodně sexy. Konečně to těm dezolátům někdo nandá! Potom „plácl“ něco o zestátnění ČEZu, za což se on nedbale omluvil a premiér horko těžko na všechny strany vysvětloval. Hlavně to, že ho za to nesjel jako malýho kluka.

No a tentokrát si Vítkův ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák rovnou pořídil „zmocněnce“ pro euro Petra Zahradníka. Na to, co si o tom myslí ostatní vládní strany se z vysoka vybodl a nechal je, ať si to přečtou v tweetu na síti X. Vítek už se s tím moc nepáře. Co na tom, že euro je v kompetenci Ministerstva financí a ČNB, co na tom, že oficiálního koordinátora by musela schválit a jmenovat celá vláda, co na tom, že ministr Dvořák žádné takové pravomoce nemá. Tady jde o píárko až v první řadě, a tak si to pojmenují třeba zmocněnec poradce, že. Lovíme ve vodách fanatických příznivců eura, ti na to stoprocentně půjdou lidově řečeno jako „slepice po flusu“.

A kolik že nás tahle Rakušanova sranda bude stát? Podle něj nic, protože Zahradník už pro ministra pro evropské záležitosti Dvořáka pracuje. Podle mě nikdy nic není zdarma a už vůbec ne ministerští poradci. Připomeňme, že jenom za účast na našem předsednictví EU právě toto ministerstvo rozdělilo mezi dotčené 100 milionů korun. Prý dřeli, jako koně. No a sám Vítek vyplatil svým náměstkům za loňský rok zhruba po půl milionu a celkem rozdal svým nohsledům navíc 83 milionů. Taky prej dřeli jako koně. Takže podobnou odměnu můžeme očekávat i zde, jelikož Zahradník od teď už bude taky udřený. Počkáme si na to, kolik je pro Vítka „zdarma“.

Co na to ODS? Vzteká se jak může, leč to je asi tak všechno, protože zjevně moc nemůže. Co na to premiér lesklé čelo? Přijímá signály a evidentně jim přestává rozumět. Aby se nedivil, že možná bude odpočívat v klidu své vymalované knihovny dřív, než by mu bylo milé. I s celou, nevím, co vlastně jsem, ale hlavně že jsem v bruselském pozadí, ODS. (Ostaní strany nemá cenu zmiňovat, takovou TOP09 už Vítek v podstatě zneviditelnil.)

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)