23.1.2023
Kategorie: Společnost

Dezoláti?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

V posledních třech letech slýcháváme z ČT a ostatních médií velmi často výraz “dezolát”. Jsou jimi označováni lidé, kteří nesouhlasí s ekonomickou devastací naší země ze strany vlády Petra Fialy, se systematickým omezováním svobody projevu, zaváděním cenzury a rozdmýcháváním válečných nálad, jež mohou velmi snadno vyústit v eskalaci ukrajinského konfliktu do celé Evropy. Což by byla pro naši zem absolutní zkáza.


Nemohu s tímto označením ani na minutu souhlasit. Jsou to jen lidé nenásilně se hlásící o svá práva, jež naši demokracii nijak neohrožují. Naopak, oponentura vždy a za všech okolností demokracii posiluje.

Z mého pohledu jsme názornou ukázku ohrožení demokracie mohli vidět v Jablonci nad Nisou, kde skupinka odpůrců jednoho z prezidentských kandidátů zablokovala cestu na místní náměstí, kde se měl setkat se svými podporovateli.

Nezaznamenal jsem jediné prohlášení ze strany politiků naší vládní pětikoalice, že takové jednání je v demokratické společnosti nepřípustné. Nikde žádné vystoupení ministra vnitra, že se to nebude opakovat a že zabezpečí nerušený průběh prezidentské kampaně. Žádné zděšení Mirky Němcové, žádný proslov od naší “národní kulturní fronty”, která má demokracie plná ústa na každém svém teatrálním vystoupení.

Nedávno jsem četl článek, že nemůžeme současnou euroúderku porazit, pokud nebudeme ochotni použít stejné zbraně, jaké používají oni. S tím nelze než souhlasit a já jsem k tomu připraven.

Věřím, že až sáhneme k podobným nátlakovým akcím ve formě blokací veřejných činitelů, tak se to rovněž obejde bez jakékoliv reakce ze strany špiček našich represivních složek v čele s ministrem vnitra Rakušanem. Že to budou blahosklonně tolerovat stejně jako včera v Jablonci. Že nám poskytnou rovné podmínky pro uplatnění našeho názorového postoje. Dozvíme se to už za pár týdnů. 

Americký naturalista Edward Abbey kdysi řekl:

“Každý vlastenec musí být připraven bránit svou zem před svojí vládou.”

A já s ním naprosto souhlasím.

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)