24.11.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Děkujeme, že můžeme

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Díky bohu nám skončil víkend plný pokrytectví, dvojího metru, přepisování dějin a předstírání toho, že žijeme ve svobodné zemi, ve svobodném státě. 17. listopad šel prožít i smysluplněji, že se dívat na netuctového komunistu soudruha Pávka s jeho politručkou po boku, vůdce udavačství a sociopata z Kolína a další obskurní postavy české politiky. Hodní komunisti nejsou už jen ti řadoví, kteří tam třeba vlezli kvůli kariéře svých dětí a tím to pro ně skončilo, hodní jsou už ti, co věrně sloužili až za hrob, jako soudruh Pávek se soudružkou manželkou Pávkovou.

Tento svátek 17. listopad využívá jeden dezinformační spolek k manipulativní kampani s hesly jako – „Díky, že můžem. Svoboda pro nás není samozřejmostí.“ Využil jsem tedy webovou stránku tohoto spolku, pro který měli soudruzi v minulosti velmi příhodný název – samozvanci, abych jim položil pár dotazů. Odpovědi jsem nedočkal.

Ptal jsem se jich třeba na to, proč na svých webových stránkách nepřipomínají osud osob vyhozených z práce kvůli svým názorům a postojům – jako je třeba paní učitelka Bednářová, pan Ševčík, pan Drulák? Odpověď žádná.

Dál jsem se jich ptal, proč nepřipomínají na svých webových stránkách osudy stávajících politických vězňů – kupříkladu Josefa Skály, vulgárního Toušla, či ujeté Peterkové ? Opět žádná odpověď a to je politických vězňů mnohem více – Walter Kraft, kriminalizovaný Vrabel, kriminalizovaný člena SPD z Bruntálu, Adam B. Bartoš. Těch osob je již tolik, že si je pomalu ani nelze zapamatovat.

Poslední dotaz tomu spolku směřoval k cenzuře, kterou zde v únoru 2022 zavedla vláda Fialy a Rakušana. Ani zde jsem se odpovědi nedočkal.

Webové stránky tohoto spolku samozvanců jsou naprosto netransparentní, takže se nedozvíte, kdo jim přispívá finančně na jejich provoz a jakou částkou, kdo tento spolek vede, kdo jsou jeho členové. Vypovídající je ovšem seznam partnerů – dezinformační média jako Deník N, Český rozhlas a Respekt – tedy dno české žurnalistiky. Ostudné je to, že tento spolek podporují státní instituce, které živíme z daní my, všichni občané – Ministerstvo kultury, Univerzita Karlova, ČVUT, ČZU, AMU, VŠCHT, Národní divadlo, Ústav pro zkoumání totalitních režimů kromě toho Fialova a Rakušanova.

Tato země byla svobodná od roku 1918 pouze jednou – v devadesátých letech 20. století. První republika měla cenzuru a kartel politických stran podporovaných Masarykem, nikoliv svobodnou politickou soutěž a měla mnoho dalších neduhů. Po válce byla 2 roky polosvoboda, kdy některé politické strany byly již ovšem zakázány. Dobré časy trvaly od listopadu 1989 tak 10 let, poté už svobody plíživě ubývalo. Začaly první politické procesy zejména na poli pravicových extrémistů, byla rozpouštěna první shromáždění opět na pravém okraji politického spektra. Byla zakázána Dělnická strana, která brojila proti migraci s rétorikou, která je dnes zcela běžná.

Do trestního zákoníku přibyly nové ohebné paragrafy proti nepohodlným osobám, proti verbálním zločinům. Česká policie se neštítí žádných hanebností proti občanům – připomeňme kauzu Antifénix alias případ Lukáš Borl a spol. Nebo zaklekávání občanů ve fízlovské férovce několik fízlů na jednoho občana kvůli rouškám v době covidového teroru. Brutální zásah policie na Staroměstském náměstí v Praze v době covidového teroru je srovnatelný svou brutalitou s některými dny Palachova týdne nebo 17. listopadem 1989. Bití občanů před Národním muzeem doprovázený lhaním fízlů, ačkoliv videa spolehlivě prokázala bezdůvodnou policejní brutalitu, jsou takovým posledním případem.

Dnes v roce 2023 jsme tak svobodní, že hygiena vyhrožuje těm, kdo doma pečou vánoční pečivo a někdo si to od nich kupuje. Po pádu socialismu jsme doufali, že už nebude zbourána žádná vesnice kvůli uhlí a vesnická komunita nebude živořit v panelácích v Mostě, Chomutově a Litvínově. A dnes – rok 2023 a liniový zákon – kvůli těžbě surovin vám stát bude moci ukradnout váš majetek, váš domov, za který vám dá almužnu, které říká vyvlastnění za náhradu.

V roce 1990 se prodávalo levnější máslo z korb náklaďáků, vznikaly a zanikaly nové časopisy, noviny a rádia a nikdo nic neřešil všechno kypělo a bujelo svobodou. Dnes je kolem jen samá regulace. Opět ubývá zemí, kam můžeme jezdit bez problémů. Do Ruska jsem to kvůli COVDu nestihl a dnes tam jet, je neřešitelný rébus a přitom, co je špatné na poznání ruského světa a porovnání s tím naším světem.

Za takový svět nikomu děkovat nebudu a nepotřebuji, skoro lituji, že mě v listopadu 1989 honily Lidové milice u závodu Chemopetrol v Záluží.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)