22.6.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Co se stane, když Rusko válku na Ukrajině vyhraje?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Gonzalo Lira, americký novinář, který je v současné době v Charkově je toho názoru, že Rusko nejspíš vytvoří z Donbasu novou zemi a nechá zbytek Ukrajiny rozebrat Polsku, Maďarsku, Rumunsku a komukoliv jinému. Ale co dělat ohledně NATO? Ve skutečnosti, NATO tam pořád zůstane a znaje Spojené státy, ty se budou zkoušet skrze ně pomstít Rusku za tuto prohru. Takže NATO začne vybavovat vojenským zařízením některý jiný stát, patrně některou z baltických zemí a za deset let bude znovu válčit s Ruskem. Je možné, že pak by mohli i vyhrát, a to je nebezpečné.

Žádné mírové smlouvy, nebo domluvy tomu nejsou schopny zabránit. Amerika je velmi dobře známa tím, že nedodržuje žádné smlouvy, ani sliby, které kdy udělala s Ruskem. Stejně tak NATO, kde Mircea Geoana, zástupce generálního sekretáře právě prohlásil, že nejsou vázáni žádnými dřívějšími smlouvami s Ruskem, protože Moskva sama zrušila celý význam dohody s NATO tím, že vtáhla na Ukrajinu a nediskutovala napřed tuto záležitost s nimi.

Tím, že něco takového řekl, tak dokázal, že NATO neuznává nařízení OSN, které dovolují v případě napadení státu pomoc jeho spojenců.

Podle zmiňované dohody mezi Ruskem a NATO, obě strany souhlasily, že se budou zasazovat o to, aby „zabránili veškerému ohrožujícím nárůstu vojenských sil ve smluvených částech Evropy, což zahrnuje střední a východní Evropu.“

A co dělalo NATO celých osm let na Ukrajině? Snažilo se ze všech sil o „ohrožující nárůst vojenských sil“ a vojenského vybavení na Ukrajině a budovali nebezpečnou armádu přímo na hranicích Ruska. Takže tuto smlouvu porušili sami mnohem víc a ještě záměrně!

Podle Geoana, Rusové se zachovali agresivně k sousednímu státu, aniž by se s NATO předem poradili. Jak se asi s nimi mohli radit, když NATO samo je ohrožovalo? To nedává absolutně smysl. Je to jako radit se zlodějem, jak nejlíp vyloupit váš vlastní dům.

Kvůli údajnému porušení této smlouvy se teď NATO cítí oprávněno rozšiřovat se dále na východ – jakoby to už nedělali předtím. To byl ve skutečnosti jeden z důvodů k ozbrojenému konfliktu na Ukrajině, že se neustále roztahovali dál a dál, až obklíčili málem celé Rusko.

A co ty sliby, kdy několik významných státníků slíbilo Rusku, že NATO se nerozšíří na východ ani o jeden centimetr a zaznamenali to ve svých zápisech. Co tak krádež ruských peněz, uložených v Západních bankách, kterou naprosto nestydatě provedly Spojené státy spolu s Evropskou unií? Dokonce okradli i ruské občany, soukromé osoby, jen proto, že měli ruský původ, i když s ukrajinským konfliktem neměli nic společného a žili celou dobu na Západě.

Zabrání Ukrajiny k nekalým účelům

V r. 2014 podepsali zástupci EU, Německo a Francie smlouvu, která zaručovala mírovou změnu režimu na Ukrajině. O den později vtrhli fašisté do Parlamentu, převzali vládu a všechny smlouvy a záruky neměly cenu papíru, na kterém byly psány. Victoria Nuland, vysoce postavená politická osobnost v Americe v rozhovoru s Geoffrey Pyattem, americkým ambasadorem na Ukrajině sama rozhodla jít proti právě podepsané smlouvě a dosadit na presidentské místo člověka, který lépe vyhovoval špinavým plánům Ameriky. „K čertu s EU,“ dodala k tomu. Ve skutečnosti použila mnohem horší výraz, čímž ukázala svou pravou, vulgární tvář.

Německo a Francie pak přišli s dalšími smlouvami, Minsk-1 a Minsk-2, ale ani ty nebyly dodrženy žádnou stranou. Evropská unie ve své prostoduchosti pak cpala na Ukrajinu peníze, ale ani ty nic nedocílily. Ukrajina byla plně pod kontrolou Spojených států a tehdejšímu fašistickému vedení to naprosto vyhovovalo.

Američané pak nainstalovali v Polsku a v Rumunsku protiraketový obranný systém, který byl ve skutečnosti navržen k tomu, aby mohl odpalovat rakety středního doletu na Moskvu.

V prosinci 2021 poslali Rusové své požadavky jak do Ameriky, tak do NATO. Tyto zahrnovaly konec rozšiřování NATO na východ a jeho odstranění z bývalých zemí socialistického bloku. Chtěli Ukrajinu coby neutrální stát, se změnou Ústavy, aby zahrnovala Doněcko a Luhansko jako její samostatné části. Jenže na to, aby se NATO stáhlo z bývalých satelitů Sovětského svazu a vrátilo se do svých 1997 hranic, to by znamenalo, že by museli vypochodovat i z Bulharska a z Rumunska. NATO by rovněž muselo odstranit americké vojenské základny, které tam již jsou vybudovány. Do něčeho takového se žádné z těchto stran nechtělo.

Jak donutit NATO a US aby na ruské podmínky přistoupili?

Nezákonné sankce proti Rusku jsou jedna z překážek volného jednání. Proč nezákonné? Podle mezinárodního zákona, různé státy nemohou uvalovat sankce jeden na druhého. Takové sankce jsou neplatné, pokud je nevyhlásí Bezpečnostní rada OSN (Security Council). Jenže jak je vidět, ani Evropská unie, ani Spojené státy tuto podmínku nebraly na vědomí.

Naopak, Spojené státy právě uvažují, že „dovolí“ Evropě nakupovat ropu z Venezuely. Takže jestliže Spojené státy mohou „dovolit“ porušení existujících sankcí proti někomu, kdo potom rozhoduje celosvětově? Určitě ne OSN a mezinárodní zákony, se kterými všichni souhlasili!

Rusko by také mohlo říct Evropě, že dokud nepřeruší veškeré styky se Spojenými státy, tak nebude žádné zboží z Ruska, ale to se určitě nestane. Rusové velmi dobře ví, že něco takového by byla pro Evropu naprostá katastrofa.

Rusko samo nepotřebuje dovážet nic, mají všecko, co potřebují. Už z toho důvodu byly sankce proti nim čiré šílenství. Amerika měla v tomto případě hlavní slovo a tak si směle zahrávala s ohněm, který může Evropu naprosto zničit. Vedoucí činitelé v Evropě si zřejmě toto nebezpečí neuvědomili, tak daleko jejich prozíravost asi nesahá. Také si ale nemohou dovolit příliš odbočit od předepsaného scénáře, protože jak von der Leyenová, tak i německý Scholz mají za sebou minulost, použitelnou k jejich vydírání. Kromě jiného, Scholz byl Ministr financí v dobách Wireguard skandálu a von der Leyenová se jako Ministryně obrany neslavně vyznamenala.

Ruské řešení

Profesor Sergěj Karaganov, kterého si President Putin velmi váží a který je čestný předseda ruského Státního výboru pro mezinárodní záležitosti (Комитет Государственной Думы по Международным Делам) napsal článek, který vyšel 7. února 2022 v časopise „Rusko v globální politice“ (Россия в глобальной политике), kde nabízí možné řešení. V článku píše:

Bezpečnostní systém v Evropě, který byl vytvořen Západem po skončení Studené války v 1990. letech, je bez mírových smluv neudržitelný. Zde se nabízí několik možností, jak vyřešit ukrajinský problém, jako na příklad návrat k trvalé neutralitě Ukrajiny, nebo právně podložené záruky od několika NATO zemí, že nebudou souhlasit s dalším rozšiřováním této organizace … Ale ten úkol je širší, zde je nutno vybudovat funkční systém na troskách toho dnešního. A to bez použití zbraní, samozřejmě … Rusko potřebuje pro budoucí soutěž bezpečné a přátelské západní okraje. Evropa bez Ruska, nebo (kdyby byla) proti Rusku, by rychle ztratila svůj mezinárodní status. Byli mnozí, kteří to předvídali již v 90. letech, kdy Rusko nabídlo sjednotit se se systémem Evropy, ale nemínilo stát se jeho částí. My jsme příliš velká země a příliš hrdí na to, abychom mohli být včleněni. Náš návrh byl tehdy zamítnut, ale vždycky je možnost, že se se to příště nestane.“

Je pravda, že se Rusko zkoušelo v 90. letech sjednotit s Evropou a s NATO, ale Spojené státy toto řešení zamítly. Zřejmě měli obavy, že by Rusko nebylo poslušný malý tajtrlík jako ostatní Evropské státy. V budoucnosti, čímž je zřejmě myšleno bez U.S. vlivu, toto bude podle Karaganova možné.

Jsou i jiné evropské státy, jako třeba Francie a Německo, které by odtržení od U.S. uvítaly a to obzvlášť když americký President Biden začal arogantně diktovat podmínky německo-ruského ekonomického projektu a řekl: „ … jestli Rusko napadne – to znamená když tanky a vojsko překročí ukrajinské hranice znovu – pak nebude Nord Stream 2 (plynovod z Ruska).“

Na otázku, jak to chce zařídit, když celý projekt je pod správou Německa, řekl: „To uděláme. Slibuji vám to; budeme schopni to docílit.“ A měl pravdu.

Něco takového mělo stačit Německu, aby vystoupilo z NATO a přikázalo zbývajícím americkým vojskům na svém území opustit zemi.

Ruský Ministr zahraničí Sergěj Lavrov prohlásil na tiskové konferenci, 6. června 2022: „Podle všeho, nikdo se nechystá změnit NATO. Spíš bude tento „obranný spolek“ přeměněn na globální vojenskou nadvládu. To je nebezpečná cesta, spolehlivě předurčená k neúspěchu.“

Západní intriky

Spojené státy se nejvíc bojí toho, že by se Evropa a Rusko stali obchodními partnery a vzniklo mezi nimi jakési přátelství. Spojením s Ruskem by se Evropská unie stala mocná a zbavila by se závislosti na U.S. Proto nechce Washington ruský plyn v Evropě a raději bude dovážet svůj vlastní, jen aby Evropa zůstala dále pod jejich ekonomickou kontrolou.

Jdou dokonce tak daleko, že přesvědčují ruského velvyslance ve Spojených státech Anatolije Antonova a jeho zaměstnance ambasády, aby spolupracovali s americkou tajnou službou a zradili Rusko. FBI agent si jednoho dne postavil stoličku těsně před vchod do ambasády a rozdával příchozím svoje vizitky s výzvou, aby mu zatelefonovali. Prý Rusko vždycky představovalo pro Spojené státy hrozbu kontrašpionáže a FBI budou rádi mluvit s každým, kdo jim může pomoci tuto hrozbu odstranit.

Na příklad, když chtěl nedávno Sergěj Lavrov přiletět k jednání do Srbska, tak mu Bulharsko, Makedonie a Černá hora (Montenegro) nedovolily přelet nad jejich územím. To je vážné provinění proti diplomatickým zásadám. Samozřejmě, že to, o čem chtěl Lavrov v Srbsku jednat mohlo být vyřešeno telefonátem, ale když se jedná o citlivé záležitosti – a dnes jsou všecky záležitosti citlivé – pak je lepší setkat se fyzicky a řešit důležitá témata z očí do očí.

Nakonec se ale přece všecko vyřešilo a Srbský President Aleksandar Vučič zajistil pro svou zemi výhodné podmínky na zemní plyn z Ruska, který bude dodáván přes Maďarsko.

Srbsko bylo Evropskou unií těžce pronásledováno kvůli odmítnutí účasti na sankcích, což je staví do přátelského vztahu s Ruskem. To samozřejmě nevyhovuje Západu, který je veden a naváděn Washingtonem a proto musely tři zmíněné státy Lavrovově návštěvě zabránit.

Srbsko je značně znevýhodněno tím, že je skoro ze všech stran obklopeno NATO zeměmi, které je mohou odříznout od zbytku světa, kdy se jim zlíbí. Je zde také snaha co nejvíc je oddálit od Ruska. Tato snaha nevznikla z ničeho nic, ale předcházela jí dlouhá léta pomluv, kdy byli ze Srbů děláni krvežízniví zločinci a spiklenci, kteří chtějí za každou cenu vyvést Evropu z rovnováhy. Dokonce jim bylo přezdíváno „Balkánské Rusko.“

V důsledku dlouholeté protisrbské propagandy došlo celkem ke třem genocidám Srbů: v první světové válce, v té druhé a v období jugoslávské války. Za války na rozbití Jugoslávie byli Srbové viněni z těch nejhnusnějších zločinů proti muslimské „menšině“ a zatím všecka ta zvěrstva páchali bosenští muslimové, Albánci a Chorvati, kteří se dokonce těmito zločiny pyšnili a považovali je za důležitou součást historie jejich zemí.

Reakce na americko-evropské spiknutí a sankce

Etiopie se vyjádřila, že budou dál obchodovat s Ruskem, navzdory všem sankcím. Jejich velvyslanec v Rusku, Mzuvukile Maqetuka potvrdil, že Etiopie je svobodná země a nemusí se podřídit příkazům z Ameriky. Americký Kongres totiž vydal zákon (číslo H.R. 7311), proti obchodní a jiné spolupráci afrických zemí s Ruskem, což způsobilo v Africe obavy.

Co má ale americký Kongres co přikazovat Africkým státům?!

Etiopie se přesto rozhodla jednat sama za sebe. Říkají, že situace je teď velmi obtížná, protože sankce proti Rusku již natropily značné množství škody. Doprava a finanční transakce jsou ztíženy. Etiopie prodává kávová zrna a olejnatá zrna do Ruska a je zde rovněž značná vojensko-technická spolupráce.

Ruský President Vladimír Putin rovněž jednal s Presidentem Senegalu, Macky Salle a prohlásil, že Rusko stálo vždy při Africe, když tito bojovali proti kolonialismu. Dále diskutovali datum a místo pro další setkání zástupců Ruska s a Afriky. V r. 2019 se toto setkání odehrálo v Soči. Senegal je důležitá země, protože vede spolek afrických států, nazvaný Africká unie.

Brazilie rovněž nesouhlasí se sankcemi proti Rusku a říkají, že něco takového narušuje ekonomické vztahy. Jsou ochotni dále s Ruskem jednat, i přese všecky komplikace, jak řekl brazilský velvyslanec v Rusku, Rodrigo de Lima Baena Soares na Mezinárodní ekonomické konferenci ve Svatém Petrohradě. Nutno přiznat, že dodávky umělých hnojiv do Brazilie dále pokračují, i přes všecky uměle vytvořené problémy.

Na stejné konferenci se vyjádřil ruský Ministr zemědělství Dimitrij Patrušev, že je očekáváno, že úroda bude letos velmi dobrá, takže zbyde dostatečné množství obilnin na vývoz. Země, které potřebují obilniny, nebudou tím pádem hladem. Ale Rusko je odhodláno dovážet potraviny pouze do zemí, které jsou vůči nim přátelské a které pro ně nevytvářejí obtíže a nepříjemnosti.

Nikaragua a ruská „humanitární pomoc“

Pár jednotek ruské armády bude vysláno do centrálního jihoamerického státu Nikaragua, za účelem „humanitární akce.“ President státu Daniel Ortega sám povolil vstup ruských vojsk na území státu a státní televize prohlásila, že: „Jestliže U.S. rakety mohou doletět do Moskvy z ukrajinského území, pak je na čase, aby Rusko bylo blíže k americkým městům a mělo možnost udělat totéž.“ Takže ruská vojska budou mít základnu přímo v Jižní Americe, ale ne jako okupační vojska, ale na pozvání vedení státu.

President Ortega autorizoval ruská vojska, letadla a lodi, aby se přesunuly do státu také za účelem výcviku jeho vlastních vojsk. Rusové rovněž budou vykonávat funkci státní policie, humanitární pomoc a záchranné akce v nouzových případech, anebo při přírodních katastrofách.

Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova řekla, že se nejedná o nic zvláštního. Je to prý pouhá rutina, kdy stát poskytne dočasné povolení cizím vojskům na svém území, za účelem spolupráce v různých odvětvích, včetně humanitárního a nouzového nasazení, pro boj s organizovaným zločinem a pašování drog. (To samo už je velice široké pole působnosti, obzvláště v zemi, jako je Nikaragua).

President Ortega je mocný příznivec Ruska již od jeho účasti na nikaragujské revoluci v r. 1979, která odstranila diktátora Anastasio Somozu. Ortega byl později (1985-1990) presidentem a poté byl znovu zvolen do funkce v r. 2007. Během své vlády uvěznil spoustu politických oponentů, včetně mnohých presidentských kandidátů a vyhnal ze země tucty neziskovek, které obvinil, že pracují pro cizí zájmy a za účelem destabilizace vlády.

Zmíněná revoluce se ve skutečnosti táhla od r. 1960 až do r. 1990 a byla vedena tak zvanými Contras (kontrarevolucionáři), kteří byli placeni z Ameriky. Contras se provinili nelidskými zločiny proti běžnými lidem a používáním teroristických taktik.

K pozvání ruských vojáků mohou být ještě jiné důvody. Spojené státy označily dalších 93 občanů Nikaragui za osoby, které podlamují demokracii státu a zakázali jim vstup na americké území. Jakmile U.S. mluví o ochraně demokracie, tak se chystají stát napadnout.

Podle nich, vláda Presidenta Ortega neprávem vězní některé politické protivníky a v zemi dochází k násilnostem proti občanům. Americký Ministr státu, Antony Blinken se vyjádřil, že: „Jsme odhodláni k použití celé škály diplomatických a ekonomických prostředků, abychom podpořili obnovení demokracie a úcty k lidským právům v Nikaragui.“ Je možné, že to samo nahnalo Ortegovi strach. Jeho znovu-zvolení ve volbách v r. 2021 považovali Američané za nezákonné a prozatím se spokojili se zákazem víza pro některé občany této země.

Afghanistán

President Putin rovněž povolil dovoz obilnin do Afghanistánu, pokud toto bude zapotřebí. Jsou obavy, že afghanistánská úroda bude letos špatná, protože minulá zima byla příliš suchá.

Takže Rusové vozí do Afghanistánu obilí a Američané spolu s Brity a jinými „spojenci“ tam vyvážejí válku. Zvláštní vyslanec Afghanistánu, Zamir Kabulov potvrdil, že tito lidé stále tajně financují a podporují teroristické skupiny Tadžiků, kteří jsou skutečné nebezpečí pro centrální Asii, neboť k tomu byli Američany a Brity vycvičeni.

Podle Kabulova, Taliban nepředstavuje žádné ohrožení a udržuje dlouhodobé politické a diplomatické styky s Uzbekistánem a Turkmenistánem. Po odchodu Američanů ze země, na jaře r. 2021, Taliban převzal hlavní město Kabul, aniž by narazil na odpor. Někteří afghánští politikové, kteří s touto politickou změnou nesouhlasili, vytvořili opoziční skupinu v severních provinciích země. Vede je Ahmad Massoud, syn předešlého velitele, Ahmad Šach Massouda, který byl rovněž tadžického původu.

Podle Kabulova, Anglo-Sasové zkoušejí v Afghanistánu vyprovokovat etnickou civilní válku a způsobit nestabilitu v celé oblasti. Něco takového si žádná země nemůže dovolit.

Jiné země, Čína, Indie, Brazilie a Jižní Afrika nadále obchodují s Ruskem přese všecky americké a evropské sankce. Čína a Indie také zvýšily nákup ruské ropy a odstraňují dolar jako platidlo.

Korunu tomu všemu dává Čína

Čínský President Si Tin-Ping a President Putin ujistili během nedávného telefonního rozhovoru jeden druhého, že obě země se budou nadále podporovat, hlavně v záležitostech, týkajících se samostatnosti a bezpečnosti. Si se dále vyjádřil, že spolupráce mezi nimi bude pokračovat i v jiných odvětvích a to i přes současnou globální nestabilitu.

Co se týče současného konfliktu na Ukrajině, Si je toho názoru, že všecky zúčastněné strany by měly udělat vše pro to, aby tato situace skončila. On sám řekl, že se bude snažit o konstruktivní účast v tomto procesu.

Jinými slovy, čínský president řekl ruskému presidentovi: „Poslyš, Vláďo, kdyby Amerika, NATO a EU vymýšleli nějaké nepravosti, jako třeba další, celosvětovou válku, tak my, Číňané, jdeme do toho s vámi a proti nim. И нас много! (A nás je mnoho) A všichni to dobře ví!

————————–

POZNÁMKA: Na některé odkazy se s českou IP adresou nedostanete. To proto, že jsou blokovány Evropskou Unií a jinými hlídači. Musíte změnit svoji IP adresu na jinou, těžko říct na jakou, někdy se osvědčuje maďarská IP adresa. Touto dobou došla censura tak daleko, že ani americké, ani mnohé evropské adresy nefungují.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)