28.5.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Co řekl Henry Kissinger v Davosu a co řekli jiní, a co to znamená

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Snad záměrně není příliš rozšiřováno, co řekl při svém virtuálním projevu v Davosu 98-letý americký politik a diplomat německého původu, Dr. Henry Kissinger, kdysi Ministr Státu za presidentů Richarda Nixona a Geralda Forda. Ne každému se totiž hodí jím doporučované řešení současné krize na Ukrajině. Ovšem ne každý si uvědomuje důležitost tohoto člověka, který je jedním z hlavních mluvčích tajných globalistů (ten další byl Zbigniew Brzezinski). Na příklad, než vtáhla U.S. vojska do bývalé Jugoslávie, těsně předtím tam byl Kissinger, tu válku s tamnější vládou domluvit. Vyskytoval se i při mnohých jiných konfliktech své doby.

Tak obrovský vliv má tento člověk. Co on prohlásí, to si hlavní politikové po celém světě nedovolí brát na lehkou váhu. A Henry Kissinger právě řekl celému shromáždění na nedávné schůzi v Davosu, že:

Mírová jednání (mezi Ukrajinou a Ruskem) musí začít v průběhu dalších dvou měsíců, aby nedošlo k příliš dramatickým změnám a rozporům, které by nebylo snadné překonat … Věřím, že pokračování v této válce by ji mohlo zvrátit z války za svobodu Ukrajiny, což bylo podniknuto s velkou podporou NATO, na válku proti Rusku samotnému.“

To vyvolalo šok a údajně se schůze změnila v soutěž, kdy každý zkoušel překřičet toho druhého. Kissinger pokračoval s tím, že máme pouze malé okénko možností, jak ukončit tento ozbrojený konflikt a přijít s mírovou smlouvou. Kdybychom této možnosti nevyužili, Rusko by se od nás mohlo odtrhnout a stát se trvalým společníkem Číny. Celá situace se musí vrátit do původního stavu, kdy Rusko oficiálně vlastní Krym a neoficiálně kontroluje Doněcko a Luhansko. Ukrajina se musí vzdát těchto území, za účelem docílení míru s Ruskem a ukončení války.

Podle něho, když před 8 lety byla ukrajinská krize započata ozbrojeným pučem v Kyjevě, on sám tehdy radil Ukrajincům, aby se stali neutrálním státem a fungovali jako jakýsi most mezi Ruskem a Evropou a ne jako místo, kde se připravuje útok proti Rusku. Kyjev ho neposlechl, nechal se zlákat vidinou členství v NATO, o kterém si nejspíš mysleli, že je může ochránit a to způsobilo, že mohlo postupně dojít k současným násilnostem.

Rusko bylo celých 400 let podstatnou částí Evropy,“ řekl Kissinger, „takže si musíme dát pozor, abychom svými činy nedohnali Rusko k trvalému spolčení s Čínou.“

Požadoval, aby Západ přestal zkoušet porazit ruská vojska na Ukrajině, protože to by mohlo mít katastrofální následky a dlouhodobě narušit evropskou stabilitu. Západ podle něho musí přestat nutit Ukrajinu do dalších bojů, to všecko musí skončit co nejdříve.

Také se zmínil o tom, že Ukrajina nemá vstoupit do NATO, ale má zůstat neutrální, což je, co požadovalo i Rusko při mírových jednáních. Ukrajina zpočátku souhlasila ale pak, asi pod nátlakem ze Západu, změnila názor a její zástupci odmítli o něčem takovém jednat.

Již v březnu 2014, když došlo na Ukrajině k tak zvanému Majdanu, napsal Kissinger do prestižních novin „Washington Post“ článek, kde zdůraznil, že Rusko a Ukrajina se nemohou oddělit. Ruská historie začala v místě, které se říkalo kyjevská Rus a odtud se rozšířilo i jejich náboženství. Ukrajina byla součástí Ruska celá století a historie těchto států se prolínají. Z toho důvodu by se Ukrajinci neměli zkoušet připojit k Západu, ale ani ne k Rusku; měli by být otevřeni oběma stranám a tvořit mezi nimi jakýsi přechod.

Doufám, že Ukrajinci dokážou projevit moudrost stejné úrovně jako bylo jejich hrdinství v těchto bojích,“ dodal na závěr.

Kissinger se zmínil o vzrůstajícím nesouladu mezi Čínou a Spojenými státy a prohlásil, že tyto dva národy vidí jeden druhého ve světovém měřítku jako konkurenta. Zbrojení mezi nimi jako příprava na případný konflikt by nebylo dobré pro celý svět. Takový konflikt s použitím moderní technologie, který by byl praktikován bez jakékoliv předem domluvené kontroly, bez jakýchkoliv limitací, by byl katastrofa pro celé lidstvo.

Jeho řeč vyvolala paniku mezi společenskými stránkami a jinými náruživci, kteří ve své zaujatosti vidí pouze jeden směr pro celé lidstvo a ten končí jaderným výbuchem. Urážlivé poznámky se objevily téměř okamžitě.

Zelenský byl do Davosu také pozván

Ukrajinský President Zelenský, oblečený jakoby měl jít okopávat brambory a ne mluvit k mezinárodnímu shromáždění, promluvil k zúčastněným skrze video nahrávku. Jeho řeč by mohla nahnat hrůzu málem každému. Napřed patologickým způsobem očerňoval Rusko, používaje čistou propagandu, což dělá pokaždé. Pod záminkou zabránění dalším válkám vyžadoval ty nejpřísnější sankce. Současné sankce považoval za příliš mírné a zdůrazňoval, že přišly příliš pozdě! Podle něho, ty sankce měly být na Rusko uvaleny již vloni.

Proč asi? Rusko vtáhlo na Ukrajinu až letos, koncem února a do té doby pouze plnilo objednávky na dodávky energie a jiného zboží, které ze Západu dostali. Válčili snad Rusové vloni na Ukrajině nebo někde jinde? Ne! Bombardovali snad Somálsko? Ne, Somálsko bombardovala Amerika, letos už dvakrát. Bombardovali snad Rusové Syrii a zabili významného reportéra Al Jazeera? Ne, to byl Israel. Zavraždili snad Rusové iránského důstojníka, Ne, to taky udělal Israel.

Takže o čem Zelenský mluví?

Sankce? Sankce jsou na zničení ekonomie státu, na což doplatí ne neživý stát, ale jeho živí občané. Tito se žádné války nezúčastňují a mnohdy s ní ani nesouhlasí. Takže – jakým právem jsou sankce uplatňovány proti obyčejným lidem? Má vůbec některý stát právo trestat jiný stát a uvalovat na něj sankce? Kdo mu to právo dal a z jakého důvodu? Snad kvůli jeho morální výjimečnosti, anebo kvůli jeho nemorální zlotřilosti?

Zelenský požadoval vytvoření globální organizace, která by byla schopna během 24 hodin poskytnout pomoc každému státu, který by byl vojensky napaden. Proklamoval, že bezpečí musí být zaručeno celosvětově a na požádání. Jó, Donbas si to určitě taky myslel, když ho ukrajinská vojska odstřelovala a postupně vraždila 14 000 jeho nevinných občanů celých 8 let, od 2014.

Ovšem co tím Zelenský požaduje, je globalizace NATO a vytvoření dalšího globálního policajta. Když přihlédneme k historii, tak taková pomoc by mohla sloužit jako záminka pro okupaci jednotkami NATO a jinými, které by sice přišly z humanitárních důvodů a přitom by zbombardovaly všecko, co by dostřelili. To už je dnes hojně využíváno, pane Zelenský. Když NATO, nebo Amerika pošlou do země „humanitární pomoc,“ tak jsou to vždycky rakety, bomby, děla a vojsko. Už to udělali v Libyi, v Iráku, v Jugoslávii, v Syrii, v Afghanistánu a jinde. Rádi přispěchají na pomoc komukoliv a ta země za to pak zaplatí tisíci, nebo i miliony mrtvých, zničenou infrastrukturou, průmyslem, zbombardovanými městy a nevolenou vládou.

Zelenský rovněž agitoval pro vytvoření spolku „demokratického“ vyvážení potravy, což by podle něho muselo být v souladu s lidskými právy a globálními obchodními podmínkami. Je těžké pochopit, proč všichni pořád chtějí demokracii a demokratické zřízení, když to je po diktatuře ten nejhorší systém řízení státu, nebo organizace.

Zelenského mezinárodní spolek, který by rozvážel po světě potraviny, by se snadno mohl stát novou zbraní pro hybridní válku, kdy některé státy, které by byly „demokraticky“ většinové, by dostaly najíst a ty menšinové by dostaly hladomor.

Dále navrhoval, aby země, zničená válkou, nebo přírodní katastrofou, byla rozdělena na části a tyto by si mezi sebou rozebraly ostatní státy světa, každý stát jednu část a tuto by každý z nich znovu vybudoval. A ten příslušný stát by pak byl „patronem“ jím vybudované části země. Zní to podezřele a připomíná to zabrání země, její rozkouskování a přidělení jednotlivým cizím státům, které pak se stanou trvalými okupanty.

Zelenský rovněž prohlásil, že Ukrajina se nehodlá vzdát svého území. Rusko podle něho nemá zájem o smíření a chce pouze válčit. Přitom úplně opomenul, že to byla Ukrajina, která sabotovala mírová jednání a přicházela s nesmyslnými požadavky, které byly nevhodné a nesplnitelné a v podstatě nic neřešily.

Když skončil, čínská delegace byla jediná, která mu netleskala. Americký člen Kongresu Michael McCaul, který byl přítomen, ukázal záběry této situace, kdy všichni přítomní stáli a tleskali Zelenskému, zatím co všichni Číňané seděli a poté se zvedli a opustili místnost, na znamení protestu.

Západ doplácí na sankce proti Rusku nejvíc

Kissingerův proslov přišel v době, kdy Evropa těžce doplácí na sankce, které uvalila na Rusko. Zástupce německého kancléře a Ministr ekonomie Robert Habeck zlostně prohlásil, že to, co se děje v Evropě, je snad to nejhorší a obvinil Maďarsko a jiné státy z toho, že „brzdí snahu o celkové embargo ruské energie.“ (Německo má zjevně velmi neschopného Ministra ekonomie, který neumí základní počty a nedokáže si spočítat následky něčeho takového.)

Habeck se vyjádřil, že Německo by odtržení od ruských dodávek zvládlo, což je hloupý názor, nevhodný člověka jeho politického statusu. Vedoucí ukrajinského energetického sdružení Naftogas, Jurij Vitrenko se přidal a řekl, že tyto státy odporují embargu proto, že si myslí, že dostanou ropu a plyn z Ruska zadarmo. Někteří další zaslepenci se k nim přidali.

Už podle Kissingerova projevu a podle toho, že některé státy, které oproti jiným mají na mysli dobro svých občanů, se opovážily odporovat diktátorské Evropské unii, opravdu k nějaké změně dochází. Projevuje se to i v Americe, kde při závěrečném jednání o 40 miliardové finanční výpomoci pro Ukrajinu bylo 57 členů amerického Kongresu a 11 Senátorů v opozici.

Ukrajinci ale nedostanou celých 40 miliard, jak by si mnozí mohli myslet. Jak to mluvčí ruské státní Dumy Vjačeslav Volodin vyčíslil, dostanou pouhých 15%. Ten zbytek půjde zpátky odkud přišel. 35% bude vydáno na financování americké armády, 45% půjde do jiných zemí a asi 5% půjde na podporu uprchlíků, kteří se hrnou do Ameriky skrze mexické hranice. Podle názoru jiných, velká část těchto peněz bude rozkradena americkými zákonodárci samotnými.

Ale Ukrajinci to budou splácet celé, 40 miliard dolarů, což je schopno je ekonomicky vyřídit na několik dalších století. Pokud to za ně ovšem Rusko nezaplatí, jak už se stalo v případě ukrajinské části dluhu bývalého Sovětského svazu – ten za Ukrajinu platili Rusové.

Washington a Brusel doopravdy nemají v úmyslu pomáhat Ukrajině, nebo řešit jejich ekonomické a společenské problémy. Chtějí tuto zemi pouze využívat, aby bojovala s Ruskem do posledního Ukrajince. A to je myšleno doslova.

Rozumbradové z Davosu

Neslavně známý Klaus Schwab, který se proslavil tím, že řekl, že „v budoucnosti nebudeme vlastnit nic a budeme šťastni,“ uvítal shromáždění v Davosu těmito slovy:

Řekněme si to přímo, budoucnost se nevyvíjí sama od sebe; budoucnost je vytvářena námi, kteří jsme mocná společnost, shromážděná v této místnosti. My máme možnost zlepšit stav světa.“

Samozřejmě, chce všecko zlepšit po svém a určitě nemá na mysli nějaké zlepšení pro nás. Podle těchto lidí je současná celosvětová energetická krize „přechodným obdobím“ na něco jiného, ale nevysvětlují, co to je. Pouze upozorňují, že to bude pro většinu z nás obtížné a nedoporučují, aby ty národy, které jsou v pokušení zachovat si vlastní samostatnost namísto přijetí globální agendy, odporovaly tomu, co má přijít.

Zdůrazňoval, že úspěch je podmíněn tím, že jak státy, tak i jednotlivci nebudou upřednostňovat své vlastní zájmy před zájmy celku. Spolupráce všech je rovněž nutná. A nejen Schwab, ale i mnozí jiní neustále mluvili o „přechodném období.“ Dokonce i americký President Joe Biden použil stejný den tento výraz na Twitteru.

Různí zúčastnění se radovali z Velkého znovunastavení (Great Reset), které jim dá úžasnou možnost globální kontroly populace. Každý v tom vidí něco po svém. Kanadský Premiér Trudeau to vidí jako možnost úplného předělání ekonomického systému, čímž budou vyřešeny globální problémy, jako chudoba, rovnoprávnost a změna klima. Asi se ve škole velmi špatně učil, když nechápe nespojitelnost těchto námětů. Chudobou je zde myšleno, že budeme všichni extrémně chudí a rovnoprávnost znamená, že nikdo nebude v procesu okrádání vynechán.

Americký politik John Kerry věří, že Velké znovunastavení zastaví růst populismu mezi lidmi. Reuters a BBC od toho očekávají upravení všeho, od vzdělání, až po společenské situace, pracovní podmínky a opět, změnu klima. Neboli – zdegradování a zničení naprosto všeho.

Schwab sní o tom, že něco takového umožní skenování mozku na vyhodnocení povahy člověka předtím, než sedne na letadlo. Doufá, že budeme mít všechno venkovní zařízení implantováno v sobě, jako na příklad počítače, hodinky a možná i mnoho jiného. Podkožní čipy budou hlásat naše myšlenky a nálady, což bude využitelné policií a soudnictvím. Je možné, že v případě přestupku bude možno přečíst jeho záznam patřičným skenerem přímo z mozku viníka.

Měření uhlíku

Jeden z účastníků této schůzky, president obchodní skupiny Alibaba, J. Michael Evans navrhl osobní přístroje na měření vylučování uhlíku. Podle něho by toto zařízení bylo schopno naučit lidstvo chovat se zodpovědně k přírodě a omezit vylučování uhlíku. Taky se asi velice špatně učil, že neví, že uhlík, čímž je myšlen kysličník uhličitý, nutně potřebujeme pro růst rostlin a pro naše přežití a že v současné době je ho na naší planetě nedostatek!

Podle tohoto myslitele bychom dostali uhlíkový kredit, kdybychom po jídle vylízali talíř, anebo jeli podzemní drahou namísto autem. Uhlíkový kredit by také vznikl jízdou na kole, nebo správným recyklováním, ale běda, kdybychom si chtěli ohřát vodu, zatopit, jeli na projížďku autem, anebo si dovolili příliš rychle dýchat.

Už prý to vyzkoušeli v Číně, ve městě Šenženu, které má 589 obyvatel a ušetřili tím 37,77 tun uhlíku! Jak ale chtějí přinutit sopky, stromy, trávu a jinou zeleň, které vylučují kysličníku uhličitého mnohem a mnohem víc než my, chovat se civilizovaně? A co budou dělat ohledně jejich soukromých letadel, s nimiž každý z nich létá po celém světě, včetně do Davosu a zamořuje planetu daleko víc než my všichni dohromady?

Také Soros si vzal slovo

90. letý manipulátor prohlásil, že ruská invaze na Ukrajinu otřásla Evropou a může znamenat začátek další světové války. (To je, co by si zřejmě přál.)

Jiné problémy, které se týkají lidstva, jako boj s pandemiemi a se změnou klima, zabránění jaderné válce, udržování globálních institucí – to všecko musí být odloženo bokem kvůli této komplikaci,“ řekl. „A to je důvod, proč naše civilizace asi nepřežije.“

Přiznal, že zařadil Rusko na černou listinu a že když neporazíme Putina, tak všichni zemřeme. K tomu účelu je nutno použít všecko, co máme k dispozici, abychom tuto válku skončili. Podle něho, President Putin byl přesvědčen, že ho na Ukrajině budou vítat jako osvoboditele, s otevřenou náručí a to se nestalo.

Prý diktátoři jako Putin a Xi mají hodně společného. Vládnou s pomocí zastrašování lidstva a kvůli tomu dělají vážné chyby. Údajně je zjevné, že Putin dnes lituje, že vtáhl na Ukrajinu a ví, že to byla příšerná chyba. Správně by měl začít vyjednávat o mír, ale to on nikdy neudělá, protože by to bylo stejné, jako kdyby odstoupil z funkce presidenta.

Putin a Xi si slíbili ničím neomezenou podporu. Ale dnes Xi sice ještě Putina podporuje, ale jeho podpora už není nelimitovaná. To vysvětluje, proč Xi musí padnout. Tím, že dal Putinovi svolení k neúspěšnému napadení Ukrajiny nedělá dobrou práci pro Čínu. Čína měla být ten hlavní partner v tomto spojení a zatím Xi dovolil, aby tuto funkci zabral Putin pro sebe.

Čím slabší je Putin, tím více nepředvídatelným se stává. Evropská unie ten nátlak dobře cítí. Uvědomují si, že nikdy neví, kdy jim Rusko zavře kohoutky na dodávkách plynu a ropy.

Evropská závislost na ruských fosilních palivech je přehnaná, což je převážně vina obchodních cílů dřívější německé Kancléřky Angely Merkel. Ta udělala neobvyklé smlouvy s Ruskem a z Číny vytvořila největšího příjemce německého vývozu. Tím se stalo Německo nejlepší evropskou ekonomií a na to teď doplácejí. Takže jejich ekonomie musí být změněna.

Nový Kancléř, Olaf Scholz byl zvolen proto, že slíbil, že bude pokračovat v tom, co Merkelová zavedla. Jenže postupně byl donucen změnit názor a slib nedodržel. Když přijde na udržování evropské soudržnosti, Scholz vždycky udělá tu správnou věc. Na příklad, odstoupil od plynovodu Nord Stream 2, dal 100 miliard euro na zbrojení a poslal zbraně na Ukrajinu.

Je těžko říct, jestli je Soros tak senilní, anebo tak nehorázně drzý, že vykládá zjevné lži a protichůdnosti a myslí si, že mu to projde.

Zvláštní zážitek novináře v Davosu

Novinář Jack Posobiec se rovněž dostavil do Davosu, spolu s jeho filmaři. Zřejmě byli pod dojmem, že tyto schůzky miliardářů a jiných významných osobností dnešního povrchního světa jsou veřejné a že tito lidé nemají co skrývat. To byl ovšem omyl.

Z ničeho nic přistály u nich dvě dodávky, plné policistů, což byl zvláštní policejní útvar, patřící Schwabově organizaci, WEF. Všichni byli vyzbrojeni automatickými puškami MP5 a odvedli Posobieca a jeho lidi za budovu, kde byly nějaké stoly. Tam museli vyprázdnit kapsy a byli prohledáni. Když se ptali proč byli zadrženi a prohledáni, policistka řekla, že je k tomu důvod, jinak by k něčemu takovému nedošlo. Na otázku, co je ten důvod jim bylo řečeno, že nejsou povinni jim to sdělit.

Reakce Ukrajinců na proslov Dr. Kissingera byla strašná

Poradce presidenta Zelenského Alexej Arestovič nešetřil obscénními nadávkami, častoval západní vůdce těmi nejvulgárnějšími názvy, jaké v současné hovorové mluvě jsou. „Naše děti umírají, naši vojáci zastavují střely svými těly a vy nám budete říkat, abychom se vzdali svých území?!“ volal do světa, pravděpodobně z plných plic.

Další poradce, Michail Podoljak použil stránku Telegram k tomu, aby si vybil vztek. Napsal mimo jiné, že nikdo nechce válku a ten nejjednodušší způsob, jak ji ukončit, je s pomocí zbraní, sankcí a finanční pomoci Ukrajině.

President Zelenský Kissingera kritizoval s použitím mírnějších výrazů než jeho poradci. Nařkl ho, že se vynořil odkudsi z minulosti a teď si myslí, že mluví v r. 1938 v Mnichově a zatím je to Davos a rok je 2022. Tím Mnichovem myslel dohodu, kterou udělala Británie a Francie s Německem a „věnovali“ jim Československo. Srovnávat neustále současnou situaci s nacistickým režimem 2. světové války je oblíbená rétorika všech ukrajinských politiků. Přitom zapomínají, že ten nacistický režim z minulosti je dnes u nich, v plné parádě. Sami si ho zavedli.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)