14.3.2023
Kategorie: Společnost

Co mě napadá po sobotní demonstraci …

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala onlime. Sledovala jsem i sociáloní sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
 

1. Přestaňme kádrovat.

Kádrování je odporný ideologický zvyk, který sloužil na odstranění nepohodlných lidí nebo na odstranění konkurence. Je to stále stejné. Opravdu nemusíme naše politické oponenty označovat jako “bývalé nebo současné” komunisty, jako členy Aspenu nebo jako osoby příliš bohaté nebo příliš chudé. Naučme se už KONEČNĚ posuzovat politiky a aktivisty podle činů a podle toho, jestli jsou v souladu s jejich slovy. To je jediné kritérium, které má smysl.

Proč na to znovu upozorňuji? Protože se stále setkávám s falešnými argumenty jako že: Reichl je bohatý, Zwyrtek Hamplová se vyfotila s Janečkem, Babiš byl v Aspenu. Opravdu jsou to ty klíčové věci, které o výše uvedených potřebujeme vědět? Nemáme dost podstatnějších informací? Máme.

2. Kdo chce mluvit o Rusku, není Putinův agent.

Mám pocit, že primitivní nálepkování lidí jako proruských, nás dovedlo na špatné místo. Bojíme se mluvit o Rusku, protože se bojíme nálepek. Ale my musíme mluvit o Rusku! Je to velká země, jejíž konání nás ovlivňuje. Nevím jak vy, ale já chci vědět, co se tam děje, co dělají dobře a co dělají špatně. Potřebuji mít informace o Rusku, protože si chci na Rusko udělat vlastní názor. Takže pozor na to halasné odmítání proruských nálepek. Sami se tak stavíme na stranu cenzury.

3. Tlak vyvolává protitlak. Projevme ho!

Vláda uráží každého člověka s rozumem v hlavě. Svým amatérismem, svou nulovou empatií vůči občanům, svou neschopností komunikovat a svými mocenskými choutkami. Že někdo pomocí slepence, nepodobného Národní frontě, těsně vyhrál volby, z něho nedělá neomezeného diktátora. Příslušníci vládní koalice a jejich podporovatelé si užívají, že mohou kohokoliv urazit, zesměšnit a dávat mu najevo svou stoosmičkovou převahu. Máme to snášet? Začněme se bránit! Dožadování se dialogu a následné poklidné nátlakové akce jsou naprosto na místě. Doporučuji také psát institucím, požadovat objektivitu a obecně si nenechat “srát na hlavu”. Je to pracné, otravné, ale dělat se to musí. P.S.: Už jste napsali řediteli Národního muzea ohledně vlajky? Dělat virvál je to poslední, co nám zbývá.

4. Bojkotujme.

Nechoďme tam, kde se nám vysmívají. Už nějakou dobu odmítám vkročit do Teta drogerie, protože majitel dal 5 milionů na kampaň neuvěřitelné paní Nerudové. Kupuju striktně jen české zboží. Do Národního muzea mě nedostanou ani heverem, zpravodajství České televize nesleduju ani kvůli pobavení. Až nás bude tolik, že naše bojkoty instituce budou ohrožovat, máme vyhráno. P.S.: mimochodem – doporučuju kartou platit jen v nevyhnutelných případech.

Každý může něco málo udělat – napsat do muzea nebo televize, utratit své peníze na správných místech, podpořit ty, kteří se chovají pragmaticky a mají výsledky. Mluvit s lidmi, nebát se hájit své názory stejně razantně, jako z nás lepšolidé dělají dezoláty. Že jsou na jejich straně média a celebrity? No a co, to jim nedává patent na rozum.

 

 evahrindova.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)