20.5.2023
Kategorie: Společnost

Česke zbraně pod znaky Wehrmachtu opět bojuju na vychodě, ČT se raduje

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Seděli zme včera s partyju v Ludgeřovicach na Prajzke, když tu naraz vypadlo Helmutovi cigaro z huby. “Ladik, naši su tady!” vypravil ze sebe a civěl s užasem na televizu. Otočil sem se a fakt že ja.

Na obrazovce, ve zpravodajstvi ČT, vychvalovala jakasik husa česku houfnicu Dana, keru vloni věnoval zadarmo bruselsky premier Fiala na vychodni frontu, a na ni znak Hytlerova Wehrmachta. Helmut ty znaky dobře zna, bo jeho děděk v tanku ze stejnyma symbolama už u Kyjeva bojoval.

Dneska se člověk nemože divit už vubec ničemu.

Ale stejně si člověk řika – su ty reporterky tak blbe, že to nevi? Nebo su tak dobře zaplacene, že se ani nestydi? Anebo to už je oficialni statni propaganda, kryta tym tlustym děckem na Zamini? Přiznani českych reporteru k českym zbraňam ze symbolama Wehrmachta v přimem přenosu, to sem ještě nezažil. Že si na naše zbraně ukrajinšti synci namaluju nacistycke symboly, to by se dalo pochopit. Ale čemu to propaguje Česka televiza? Vždyť z teho bude mezinarodni škandal!

Co fčil budu robit ty chudinky reporterky, kere chvalily nacistycky symbol v přimem přenosu? Co když fčil budu popotahovane za schvalovani genocidy, tajak teho synka, co ho policajti lapli ze symbolem Karla Vagnera a symbolem řidič začatečnik na Vaclavaku? Co ta sudkyňa, kera ho za to odsudila? Odsudi tež naše reporterky? A bude z ČT zločinecka organyzace, když cosik take schvaluje a vysila? Tuž, to asi ni, konec koncu, ani Vagner neni soudem uznana zločinecka organyzace, konec koncu ani ten Wehrmach nebyl v Norimberku odsuzeny jako zločinecka organyzace (na rozdil třeba od SS, SD, Gestapa a šefu NSDAP).

A co na to ten Fiala? Neni mu hlupe, že daroval naše houfnice a oni mu je počmarali symbolama Wehrmachta? A proč je vlastně daroval? Nebudu mu chybět, až on sam vyjede do Beskyd chranit našu vychodni hranicu? A nechybi mu ty penize, za kere mohl ty houfnice prodat? Co když fčil bude muset zvyšit daně? Nebo okrast duchodce na duchodach?

Tuž, mnoho otazek, žadna odpověď. Prvni odpovědi, kere přidu, budu určitě, že se nejedna o symboly Wehrmachta, ale demogratyckeho, mirumilovneho Bundeswehra. To bude brzy vyvracene. Křiž Wehrmachta se od křiža Bundeswehra fakt liši, křiže, použivane ukrajinskym statem tež. Pak se budu vymluvat, že to byla chyba jednotlivca a že se to nevztahuje na celu armadu. No a pak se černoška na minysterstvu valky rozhořči, vyda protestni notu, Ukrajina ju přijme a omluvi se, že se to už nikdy nebude opakovat.

Hra skončila, vzhuru na Moskvu!

PS: včerejši reportaš ČT cca od 9. minuty.

Tank Bundeswehra x Tank Wehrmachta

Wiki: V roce 1935 byl černý pruhový kříž zaveden jako státní znak Wehrmachtu a byl používán na všech vozidlech a letadlech německých ozbrojených sil během druhé světové války. Aby se předešlo nepříjemným asociacím, vrátilo se západní Německo po roce 1945 k Železnému kříži se zakřivenými pažemi. 1. října 1956 nařídil spolkový prezident černý kříž v podobě tlapy pod názvem Železný kříž jako identifikační znak pro „letadla a bojová vozidla federálních ozbrojených sil“ .

Reportaš ČT

Reportaš ČT

Reportaš ČT
Reportaš ČT

article_photo
(Reportaš ČT) 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)