16.3.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Česká policejní brutalita

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Každý, kdo sleduje chování české policie v delším časovém kontextu vidí, že bezdůvodně brutální chování české policie vůči občanům před Národním muzeem v sobotu 11.3.2023 nebylo vůbec náhodné. Kontrola české policie a zákonnosti jejího chování nefunguje, co ovšem funguje dobře, je snaha části policie se chovat k přáním některých ministrů vnitra tak, že část policie klesla na úroveň Lidových milicí. Kolínský Dzeržinskij, Vít Rakušan musí mít radost. Ostatně jeho výrok v ČT v pořadu OVM, že „nebudu mít slitování s těmi, kdo svolávají tu demonstraci …..“, je výrazem zcela odpudivého a neakceptovatelného vyhrožování. Samozvaní „ochránci“ demokracie ovšem mlčí.

Viděl jsem několik videí z dění v sobotu před Národním muzeem a myslím, že každý, kdo není slepý, má jasno. Žádný útok na budovu NM nebyl. Nebylo ani žádné slaňování ke modrožluté vlajce, jak je člověk zvyklý u akcí Greenpeace na různých elektrárnách. Nikdo nelezl po fasádě nahoru, nikdo nelezl po fasádě dolů. Ani ty stovky útočících lidí, jak lhala česká dezinformační scéna jako idnes, ČT, tedy mainstream, tam nebyly. Stovka lidí si přišla zařvat. Co ovšem bylo prokazatelné, byla nedůvodná policejní brutalita – zranění občanů, strkání ze schodů, zaklekávání na „fízlovskou férovku“ v poměru 3 na jednoho.

Veřejnou diskusi a rozhořčení zažehlo video, kde nějaký fízl v hnědé kukle, dává příkaz svým kolegům k fyzickému útoku na nějakého občana a jeho zakleknutí. Policie, prostřednictvím patrně nejprolhanější české policistky, jisté Violety Siřišťové, kterou vydržujeme z našich daní na pozici tiskové mluvčí, „kontrovala“. Zveřejnila vlastní videa, kdy se ovšem střelila do vlastní nohy (hlavně, že to nebylo v mateřské školce). Z policejních videí je patrné, že ten samý fízl v hnědé kukle ukradl někomu v davu českou vlajku, v policejních záběrech zblízka je vidět, jak těžkooděnci bezdůvodně strkají opakovaně do lidí. Nikde nebyly vidět ty stovky lidí útočící na Národní muzeum či na policii.

Jako účastníka předlistopadových demonstrací mě bezdůvodné policejní násilí velmi popuzuje. Sám jsem zažil, jak nás fízlové honili 28.10.1989 před Rudolfinem, stejně brutálně se chovají i teď.

Proto jsem se obrátil na několik osob a institucí s žádostí o zodpovězení mých otázek. Nejdříve telefonicky – ovšem marně. MgA Alena Dospělová z odboru vnějších vztahů Národního muzea mi odmítla odpovědět. Na policii, na oddělení tisku v Kongresové ulici to bylo ještě horší, tam jsem se ani za 2 dny nedovolal a to tyto lidi platíme z našich daní, aby nám sloužili. Logika nejprolhanější české policistky Violety Siřišťové je obdivuhodná. Prý se chovala policie defenzivně. To ovšem logikou lhářky Siřišťové mohu prohlásit i o listopadu 1989, kde zprvu tehdejší SNB neútočila na lidský dav, útočila až nakonec, či o Palachovu týdnu v roce 1989, kdy některé dny útočila policie brutálně, jiné dny vůbec. To místopředseda zločinecké organizace ODS a samozvaný ochránce národního kulturního dědictví Baxa je „jiný kalibr“. Ten pro kontakt s občany zveřejňuje neexistující emailovou adresu. Chápu, lůza, co ho platí z daní, ho nemůže obtěžovat. Na ministerstvu vnitra mně tisková mluvčí položila telefon. Také jí platíme z daní.

Maily, na které jsem nedostal odpovědi jsou níže:

Národní muzeum:

Dobrý den paní Dospělová,

můžete mi jak přispěvateli názorového webu Pravý prostor zodpovědět následující dotazy:

– odsuzuje Národní muzeum bezdůvodnou policejní brutalitu, ke které došlo v sobotu dne 11.3.2023 před budovou muzea ?

– popírá Národní muzeum skutečnost, že dne 21.8.1968 byla budova Národního muzea ostřelována sovětskými, tedy i ukrajinskými okupanty ?

– proč zaměstnává Národní muzeum průvodce, který velebí nacistického kolaboranta Vlasova a tvrdí návštěvníkům, že Vlasov bojoval po boku Adolfa Hitlera za demokracii v Rusku ? Děkuji za odpověď

politik BAXA z ODS:

Dobrý den pane Baxo,

četl jsem rozhovor s Vámi na dezinformačním webu Seznam, týkající se dění v centru Prahy dne 11.3.2023.

Můžete mi zodpovědět následující dotazy ?

– odsuzujete bezdůvodné policejní násilí, ke kterému došlo před budovou Národního muzea ?

– považujete za normální, aby se PČR v demokratickém státě chovala tak, že přivodí zranění občanům, strká lidi ze schodů, zaklekává občany, kteří pasivně stojí, v poměru 3 na 1 ?

– proč neprosazujete, aby na budově NM byly i prapory jiných zemí napadaných agresivním okupanty – např. Srbska kvůli napadení organizací NATO v roce 1999, Sýrie napadené USA, Iráku napadeného USA, Jemenu napadeného Saúdskou Arábií atd ?

– je Vaší morální hodnotou dvojí metr či nikoliv, v kontextu výše uvedeného ?

– odsuzujete ostřelování budovy NM 21.8.1968 sovětskými, tedy i ukrajinskými okupanty ?

– kdy jste veřejně odsoudil Bandera party pořádané v Plzni, odkud pocházíte ?

– nevadí Vám, že NM zaměstnává průvodce, kteří velebí nacistického kolaboranta Vlasova ? Děkuji za odpověď

Policie ČR – policistka Violeta Siřišťová:

Dobrý den paní Siřišťová,

v souvislosti s Vašimi tvrzeními ohledně brutálního zásahu vůči občanům před budovou Národního muzea dne 11.3.2023 Vás žádám o zodpovězení následujících dotazů:

– z jakého důvodu není možné se dovolat policistům na tiskové oddělení PCŘ – včera telefonní čísla 974834859, dnes 731195332, 974825282 a 731795321 ?

– jsou si policisté na tiskovém oddělení vědomi toho, že mají sloužit občanům, nikoliv vládě, či ministrovi vnitra ?

– je Vám osobně znám obsah Zákona o policii ?

– jak konkrétně si vykládáte zákonnou povinnost každého policisty na přiměřenost zásahu ?

– jak je možné, že označujete policejní zákrok před Národním muzeem za defenzivní, když při něm došlo ke zranění občanů ?

– lze označit strkání policistů do občanů na schodech směrem seshora dolů ze schodů za defenzivní chování ? V čem konkrétně spočívá taková defenzivnost ?

– lze označit zaklekávání občanů na dlažbě ze strany PČR v poměru 3 na 1 za defenzivní chování ? V čem konkrétně spočívá taková defenzivnost ?

– kdo byl velitel zásahu před Národním muzeem a jaké je služební zařazení tohoto člověka ?

– zabývá se brutálním chováním PČR před Národním muzeem odbor vnitřní kontroly a pokud ne, tak z jakého důvodu ?

– jak budou potrestání policisté, kteří zranili občany před Národním muzeem ?

– proč odmítli policisté zavolat panu Ševčíkovi na popud zraněného občana velitele zásahu, aby mohli být ztotožněni brutální policisté ?

– kdo byl muž v hnědé kukle, který díval rozkazy policistům k zaklekávání občanů ? Jaké je služební zařazení tohoto člověka ?

– co konkrétního prokazuje PČR svým účelově zveřejněním videem – záběry z dálky ?

– jakým způsobem byl či nebyl do brutálního zásahu PČR stávající ministr vnitra ?

Děkuji za urychlenou odpověď.

Těm, kdo slepě věří české policii, bych připomněl – brutální zásah proti lidem na Staroměstském náměstí kvůli COVIDovému teroru, zaklekávání lidí bez roušek na ulicích, CzechTek v Mlýnci na Tachovsku, Street Party v Praze, kdy byla policisty napadena důchodkyně na tramvajové zastávce ve Vodičkově ulici v Praze, brutální napadání občanů v Českých Budějovicích kvůli protestům proti cikánskému násilí, kauza Lukáš Borl a spol. Seznam by mohl být nekonečný.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)