
Američan, u kterého je podezření na ebolu, je na Bulovce
ET/ČTK
Do pražské Fakultní nemocnice Bulovka přijel dnes krátce po 1:00 z pražského letiště konvoj s Američanem, u kterého je podezření na nákazu ebolou po kontaktu s nakaženým v Africe. Zjistil to zpravodaj ČTK na místě. Američan v nemocnici zůstane nejméně tři týdny v izolaci. Podle ošetřujících lékařů jeho stav nyní vypadá příznivě a muž je stále bez příznaků nemoci.
Zdravotníci a hasiči provedli dekontaminaci muže po příletu na letišti v Ruzyni, kde letadlo s ním přistálo ve středu pozdě večer. Pak byl převezen do nemocnice Bulovka, kde se uskutečnilo vyšetření, uvedli zástupci nemocnice na noční tiskové konferenci. Příjezd byl hladký, pacient projížděl koridory, kde nejsou jiní pacienti ani personál. „Není žádný problém, ale až se dokončí klinická vyšetření a bude-li nějaká komplikace, budeme po dohodě se zřizovatelem informovat veřejnost,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Bulovka a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Kolouch.
„Pro veřejnost ani běžný provoz nemocnice situace nepředstavuje riziko,“ uvedla nemocnice na síti X k hospitalizaci muže. Další postup podle nemocnice bude záležet na klinickém vývoji zdraví izolovaného Američana. „Přijatý je bez příznaků onemocnění a jeho stav je stabilizovaný,“ uvedla nemocnice.
Zdravotníci na podobné situace pravidelně trénují a mají nastavené standardizované postupy, naposledy je testovali zhruba před měsícem. Pro kontakt s nakaženým mají speciální obleky podobné skafandrům, které mají vlastní filtraci vzduchu. „Je to přesně to, proč se ty nácviky dělají. Potom celý ten proces probíhá rychle a nekomplikovaně,“ uvedl Kolouch.
Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že Američan je lékařem. Podle ministra nepřijde do kontaktu s českými občany, nepředstavuje proto pro veřejnost zdravotní riziko.
Muž stráví izolaci na Klinice infekčních nemocí Fakultní nemocnici Bulovka, která má pro tyto případy speciální biobox, neprodyšný průhledný stan uvnitř místnosti s vlastní filtrací vzduchu. „Pacient přechází rovnou do prostor, které jsou kompletně odděleny od jiného prostoru naší kliniky. V tomto prostoru setrvává až do konce izolace,“ popsala ve středu dopoledne primářka tamní Kliniky infekčních nemocí Hana Roháčová. Veškeré náklady za pobyt amerického lékaře v ČR zaplatí podle ministerstva zdravotnictví Spojené státy.
Zatím není jasné, zda se muž ebolou nakazil, podle dostupných informací nemá žádné příznaky. Do jejich objevení podle Roháčové bude v nemocnici jen pozorován, nebudou mu prováděna žádná vyšetření. Pokud by se příznaky objevily, odešle Česko jeho vzorky do specializované laboratoře v Berlíně, která diagnózu potvrdí v řádu hodin.


(8 votes, average: 4,50 out of 5)
Postrádám logiku. Není mi jasné. Proč ho posílají k nám, proč si ho amíci neodvezli rovnou do USA? On má pro střední Evropu zajistit šíření infekce?
To by mě taky zajímalo. Logika v tom není. Lěčení v Česku je sice mnohem lacinější než v US, ale to není důvod, abychom ho přijali. Něco za tím bude. Nedivil bych se, kdyby nákaza „unikla“ a musel by být další lockdown…
Logika v tom je.
Pozítří začíná v brně lidová veselice vlastizrádců zvaná
SMÍŘENÍ,
Za ůčasti pozvaných potomků,obdivovatelů a citelů stejně vlatizrádně postiženýchchvála BOHU
že už jen dávných krajanů ,
Pod zášitou prezidenta republiy a nedivil bych se
že i starších českomoravské obce židovské.
Asiproto ,že na tom svinstvu možná něco doopravdy je,
Možná proto že US medicína svými zřizovateli ,bossy a sponzory nucena řešit důležitější problény,nežli je léčba nemocného ,nejspíš BÍLÉHO člověka.
, Humanitárně proto že ten Amerikán – přežije-li celé svý kurýlovýní bude mí grátis,a hlavně proto žě bílý otec v Bílé chýši bude zas na okamžik chvíli spokojen!
Uf !
Domluvil jsem !
američani mají stejné zařízení jako my, takže bych jim nasral
Tohle je fakt zvláštní situace. Na jedné straně ho v USA z nějakého důvodu nechtějí, na druhé straně je prý vše bez rizika a zalité sluncem, chlapík si u nás 3 týdny poleží a… Co bude dál? Zarazila mě věta: „Není žádný problém, ale až se dokončí klinická vyšetření a bude-li nějaká komplikace, budeme po dohodě se zřizovatelem informovat veřejnost“ – to nám pak jako jen suše sdělí, že jsme si tu nechali přitáhnout ebolu? Podle mě se ti naši blbci sami iniciativně nabídli, že toho amerického idiota u nás „vyléčí“. A další perla – „Podle ministra Vojtěcha nepřijde do kontaktu s českými občany, nepředstavuje proto pro veřejnost zdravotní riziko“ – to jako personál nemocnice nejsou čeští občané? To se tam o něj starají Ukrajinci nebo jak? Ten virus může mezi lidi vynést skoro každý zaměstnanec Bulovky.
Úkol je jasný – vytvořit ve střední Evropě ohnisko eboly a rozjet další kolo pharma-teroru (to je jen moje konspirační teorie😉)
Nápodobně,
Čína přestala být strašidlem ale stává se vůdcem.
Z putinovo RF jde strach, vyvrhelé z řad negrů a ručníčkářŮ jsou už delší čas pověřování jinými pro vývoj světa důležitějšími úkoly.
Proč by tedy nástup nového strašidla lidských zdrojů na scénu nemohli uvést vypelichaný dvouocasý český lev a obě pilně oškubávané moravsko/slezké orlice?
Naprostý úspěch na presstitutské scéně zaručen
Pokrok nezastavíš.
Časy kdy o způsobu léčby rozhodovala bába kořenářka nebo později nan doktor medicíny páchnou zatuchlou totalitou,
Jak snadné nyní bude v případě presstitutsky domnělého, nebo i skutečného průsaku tohoto šmejdu na věřejnost, hodit ten kolosální prů*er na nějaké Česko
Na zem o kteé jen málokterý obyvatel Modré planety vůbec něco ví.
Kurwa, kovid ten zmrd nezvládl, tak nám sem tahá ebolu???!!! Když nic nehrozí, tak proč ho nechtějí v USA?? Babiš už asi zapomněl, proč prohrál minulé volby, dement jeden! Vůbec má složení vlády z jeho partaje katastrofální! Za kiovidofašismus patří všichni do tepláků a místo toho nám sem ještě importují ebolu!!!!
zdravotnictvi . mo . gov . cz / odbor-biologicke-ochrany-techonin
jako že tohle zařízení je pouz pro mimozemskou invazi ? 👽
Pokud by v Praze vypukla ebola a trochu pomohla naředit množství dobytka zejména na Josefově, Malé Straně, Starém Městě, Dejvicích, Vinohradech nebo Smíchově, tak bych se ani nezlobil.
On Bobo bejt z Brna že ?
Cesko trápí nedostatek lékařů — USA posílá pomoc Adam Vojtěch s díkem tuto pomoc okamžitě přijal .. amerického lékaře zdarma …..
Doufejme že začne okmažitě ordinovat a kontaktně prohléžet politky a jiné potentáty, které chceme udržet v co nejlepší kondici …
A Vaěe milované rusko dezoláti … ani doktora s rýmičkou nebo zadřeným kolenem neposlalo ….