4.9.2023
Kategorie: Ze světa

Alexander Soros: Z Evropy neodcházíme, je pro nás příliš důležitá

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Nedávno se médii prohnala informace o údajném odchodu Sorosových neziskovek z Evropy, která je již natolik poslušná, že nadále ovlivňovat nepotřebuje.

Nedávno již zcela oficiálně převzal Sorosovo impérium jeden ze čtyř synů George Sorose, Alexander. Všeobecně se ví, že jeho názory jsou nejen totožné, ale dokonce mnohem radikálnější než je tomu v případě jeho otce.

I to byl důvod pro pochybnosti, že by tak náhle Evropu opustil. Spíš se zdá, že se pokusí své impérium výrazně rozšířit po celém světě, kde má silný vliv.

Příští rok se navíc musí mnohem víc soustředit na USA, kde proběhnou prezidentské volby, ve kterých jsou právě Sorosovi největšími dárci demokratů.

Nyní Alexander Soros potvrdil, že ovšem kvůli tomu Evropu rozhodně opustit nehodlá, vždyť Sorosovi už do ní nalili příliš mnoho peněz…

Ve čtvrtek 31. srpna syn maďarsko-amerického miliardáře George Sorose odmítl zprávy médií, které naznačovaly, že hanebné nadace Open Society Foundation (OSF) ukončují své operace v Evropě.

Vývoj byl potvrzen Alexandrem Sorosem aka Alexem, dědicem podniku svého otce ve výši 25 miliard dolarů, v článku na Politico. Napsal: „Zprávy o tom, že Open Society Foundations (OSF) a Soros opouštějí Evropu, jsou zavádějící. Neodcházíme.“

„Evropa má obrovský strategický význam pro práci OSF, která začala v roce 1980, kdy můj otec začal financovat nezávislé myslitele ve svém rodném Maďarsku, tehdy sovětském satelitu v komunistické východní Evropě. A dnes, přes všechny své chyby, Evropská unie stále stojí jako globální maják hodnot, které formují naši práci,“ zdůraznil Alexander Soros.

Syn George Sorose informoval, že Open Society Foundations (OSF) přesune svou pozornost do východní Evropy, ovlivněné probíhající válkou mezi Ukrajinou a Ruskem a vzestupem Polska jako ekonomického tahouna.

„S tím, jak OSF mění způsob, jakým funguje globálně, měníme podle toho naše priority v Evropě. Ano, to znamená, že opustíme některé oblasti práce, protože se zaměříme na dnešní výzvy, stejně jako na ty, kterým budeme čelit zítra,“ řekl.

Alexander Soros dodal: „A ano, také výrazně snížíme počet zaměstnanců a budeme se snažit zajistit, aby více peněz šlo tam, kde je to nejvíce potřeba,“ dodal. Ale tohle není žádný ústup.“

Syn George Sorose připustil, že OSF podporuje válečné úsilí na Ukrajině proti Rusku prostřednictvím financování „sítě skupin občanské společnosti“ ve výši 250 milionů dolarů od roku 2014.

„Neopustíme spojence, kteří se staví za demokratická práva tváří v tvář autokratům a potenciálním diktátorům – ani v Evropě, ani ve zbytku světa. Ale musíme být připraveni a schopni reagovat na nejistou a nebezpečnou budoucnost,“ potvrdil Alexander Soros.

To je v souladu s učebnicovým přístupem přijatým Georgem Sorosem a jeho nadací Open Society Foundations, aby ovlivnili občanskou společnost a „zkreslili“ veřejné perspektivy napříč různými národy.

Alexander Soros také zdůraznil, že OSF bude i nadále pracovat na zajištění členství Moldavska a západního Balkánu v Evropské unii, což je věc, kterou prosazoval jeho otec v roce 1990.

Syn George Sorose se také uchýlil k vyvolávání strachu z vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v roce 2024 a tvrdil, že takový vývoj by byl pro Evropskou unii škodlivý.

„Takový výsledek ohrozí evropskou jednotu a podkope pokrok dosažený na mnoha frontách v reakci na válku na Ukrajině,“ prohlásil Soros mladší. Je třeba zmínit, že Trump slíbil, že ukončí rusko-ukrajinskou válku v rozmezí 24 hodin.

„Zbývá ale ještě hodně práce. A já velmi doufám, že OSF ve své rekonfigurované podobě bude schopna pomoci evropskému projektu realizovat jeho plný slib,“ uzavřel Alexander Soros.

Dříve, 15. srpna 2023, několik levicových mediálních publikací tvrdilo, že Nadace otevřené společnosti (OSF) se stahuje z Evropy a bědovaly, že to nějak ovlivní „práci v oblasti lidských práv.“

„Několik příjemců Sorosovy nadace Open Society Foundations (OSF), které od začátku letošního roku předsedá Alexander Soros, řeklo Observeru, že by bez její podpory bojovali uprostřed autoritářského ústupu,“ napsal The Guardian.

Financial Times napsaly: „Znervóznilo to politické pozorovatele a skupiny občanské společnosti, které využily finanční prostředky k boji proti neliberální politice ve střední a východní Evropě, včetně Maďarska.“

„Stipendisté řekli agentuře AP, že ukončení podpory lidských práv, politické účasti nebo digitální ochrany (pozn.: cenzury) v Evropské unii by bylo strategickou  chybou a zpochybnili, že se nadace skutečně rozhodly tak učinit,“ zdůraznila ABC News.

V červnu letošního roku se George Soros rozhodl předat otěže svého obchodního impéria v hodnotě 25 miliard dolarů svému mladšímu synovi. Soros mladší se identifikuje jako „středolevý myslitel“ a slíbil, že rozšíří „liberální cíle“ svého otce.

37letý politik také potvrdil, že má stejné myšlení jako George Soros. „Myslíme podobně… Jsem více politický,“ zdůraznil. Alexander Soros se také zaměřuje na využití rodinného bohatství k podpoře levicových politiků a prosazování potratů, volebního práva migrantů a rovnosti pohlaví.

Má značný vliv v Bílém domě a setkal se s představiteli Bidenovy administrativy, nejvyššími demokratickými vůdci a dokonce i s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.

Posledních 7 let  vešel ve známost jako zástupce George Sorose, přičemž po celou dobu svého otce často následoval během cest do zemí, v nichž má politický vliv. Podle Wall Street Journal se Alexander Soros více zajímá o domácí politiku ve Spojených státech.

Byl otevřeným kritikem Donalda Trumpa. 37letý Alex Soros naznačil, že je ochoten využít svého bohatství, aby udržel bývalého amerického prezidenta mimo Oválnou pracovnu.

V roce 2020 údajně zaplatil 70 milionů dolarů do Bidenova vítězného fondu a byl tak jedním z největších dárců.

Soros junior také daroval stovky tisíc dolarů Demokratickému národnímu výboru (DNC), Demokratickému kongresovému volebnímu výboru (DCCC), Fondu vítězství Nancy Pelosiové, státním demokratickým stranám a jednotlivým kampaním.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)