30.12.2022
Kategorie: Politika

A bude ticho, vzkazuje vládní zmocněnec pro zavádění cenzury

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

První faktický dopad existence vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy je na světě. Začínáme účinně bojovat proti dezinformacím praktikami minulého režimu. Včetně bonzáctví, věrných úderek a finančního vyhladovění těch, kteří mají držet hubu, případně finančního překrmování těch, kteří vyhrávají tu ve Strakovce milou a vítanou propagandu.

Uvedeme si to na příkladu jedné jemné dezinformace z posledních dní. Česká televize přenesla před oči i uši diváků vánoční poselství papeže Františka. Papež podle České televize „odsoudil nesmyslnou ruskou invazi na Ukrajinu a vyzval k jejímu ukončení“. Co řekl papež František skutečně? Požádal, nevyzval, „požádal Boha, aby osvítil mysl těch, kteří mají tu moc utišit válečné hřmění, aby co nejdříve ukončili tuto nesmyslnou válku“. Viz jeho kázání Urbi et Orbi. Jemný rozdíl, který ovšem do úst papeže vložil stejnou fanatickou fangličku, která denně vytéká zpravodajské redakci ČT z ideologicky neomylných mluvidel. Ač ta v papežových slovech nebyla.

 

Česká televize se s tím ale nepárala. Vložila do úst zástupci Boha na zemi slova, která nevyřkl. A tak trochu si, podle vlastního uvážení, vylepšila jeho myšlenkové pochody. Hluboko v článku pak papeže citovala ČT přesně, aby byla z obliga, ale na sociálních sítích se šíří – papež odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu. Neodsoudil, žádal Boha, aby všem, kdo to hřímání tuposti mohou zastavit, ať tak učiní. Však kdo je víc než naše vševědoucí Česká televize. Divím se, že se Vatikán ještě nepřestěhoval na Kavčí hory. Tam to je samý prorok a vědma. A jak s Českou televizí všichni víme, detail je skrytý v ďáblu. Nebo to je obráceně? Čert a Česká televize aby se v tom vyznal.

Pracovníci Úřadu vlády ČR a Ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi. Ten má podle předběžných informací vypuštěných do prostoru z úřadoven cenzorů hned několik cílů. Jednak trestnost vypouštění dezinformací, které ohrožují demokratický ráz naší společnosti. Předpokládám, že to nebude onen typ dezinformací, který chtěla ČT vysvětlovat ve svém dávno zaniklém pořadu To se ví s prorežimním moderátorem Alešem Hámou a sezvanými servilními hosty (mezi nimi i Roman „prezident zkažených zubů“ Šmucler). Tam nám čétéčko vysvětlovalo, že pes s šunkou na očích není pes popálený při požáru. Jednalo se o tu nejdrsnější demokracii ohrožující dezinformaci, kterou naše veřejnoprávní televize vypátrala. Ale zmocněnec pro cenzuru a jeho jako králíci rozmnožení byrokraté-cenzoři jistě narazí na výživnější kousky.

Vládní zmocněnec pro zavádění cenzury jde ovšem dál. Podpora. Ale ano, z peněz daňových poplatníků se začne platit těm médiím, která si housličky naladí na vládní notičky. Taková milá výroba Kojzarů naší doby. 100 milionů je pro ně předběžně naplánováno. Není to málo? Časem rozpočet určitě nabobtná. To si buďme jisti. Fórum 24? No hrňte tam ty peníze. Pavel Šafr, tamní vedoucí sekce pro chválení Petra Fialy, už otevírá své bezedné prasátko a chystá další vydání nějakého ideologicky zaslepeného kvákání ve Fialově stínu. Novinařina? Ta tam jde naprosto stranou. Tužíme soudružské kolo věrnosti, zní z Fóra 24, a pokračuje se – píšeme naši pravdu proti vašim lžím. A platí nám to z vašich peněz vaše vláda. Brzy i ve vašich obývácích. Respekt? No hrňte tam ty prachy. Všichni chceme těm zaslepencům platit za jejich fanatickou víru v politiku té jediné pravdy. Všichni dostanou nasypáno. Bojují proti takzvané dezinfoscéně. 100 milionů do těžkých začátků.

A pak tu máme Cemperovic bonzáky a Kartousovic práskače. Těm pšenka také pokvete. 50 milionů jim vrchní cenzor Klíma nalinkoval do plánů Fialovy obrany svobody slova s moderováním Rakušanova Ministerstva té jediné možné pravdy. Ti budou slídit po sociálních sítích a stíhat každého, kdo si myslí něco jiného než oni. Svoboda slova se přece musí chránit jejím omezováním. To dává smysl. Má to svou logiku. Oněch 9 webů zablokovaných po ostré vládní žádosti (jak fikané, pak vláda teoreticky necenzurovala, ač fakticky cenzurovala) – také zaplavil boží klid tu naši dezinformací prostou mísu mezi Německem a Ruskem. Po jejich spuštění se naopak kotlinka zaplavila děsivým nánosem lží a manipulací. Nebo ne? No, spíš ne. I tak potřebujeme začít platit bonzáky a udavače od Cempera a Kartouse. Nebo ne? No, spíš ne. Ale stejně budeme. Kdo nejde s námi, jde proti nám, to ví každý malý harant každé malé totalitky jediné pravdy.

A tak se bude pronásledovat a trestat. U toho se bude nasazovat vodítko i náhubek novinářům, kteří začnou z vládních struktur Ministerstva vnitra přijímat všimné za podporu jejich politiky a potírání té opoziční. Není to v pořádku. Vláda Petra Fialy si začíná brousit hrany při umlčování obyvatel České republiky, při uplácení novinářů, při podpoře udavačství, při zavádění povinného ticha. Jen to dělá fikaně, aby ručky zůstaly čisté, aby byla cenzura delegována na neziskovky. Je to špatně, velmi špatně. Cemper s Kartousem tak byli vyvoleni za faktické ministry pravdy. Ale pozor, omezování svobody slova samotnou svobodu slova zkvalitňuje, ochraňuje. Už si to povinně myslíte také? Měli byste.

Dodatek: Z vládní chunty zaznělo, že je to všechno dezinformace, že prý chundelatý Klíma zatím ordinuje jen s pracovní verzí a že se výše řečené zatím neprojednávalo na vládě. Tak to je, vláda dezinformuje o boji s dezinformacemi. Takže můžeme být nejspíš klidní. Pracovní verze. V té ostré se příjmy pro cenzory a servilní média jen a jen zvýší. 150 milionů, to je jako když plivne. Víte kolik Kartousů, Cemperů a Šafrů se na ten balíček třese? Hromada. A každý si chce uhryznout co největší díl. Víte co, koloušci z vlády? Pracovat na tom, aby nebylo draho, aby lidé nebyli tou vaší neschopností biti, to je váš úkol. Ne to tady umlčovat. Ale to ne, to by bylo moc práce.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
99 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)