6.11.2023
Kategorie: Politika

Cizinec v Africe

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Česká diplomacie opět ukázala, jak se dá již pokažené ještě více poničit. Je evidentní, že škody po pětikolkových amatérech budou nedozírné a Česká republika se bude z jejich následků dostávat dlouhá desetiletí. Nelze přehlédnout, jak moc ideologické zatemnění ovlivňuje vnímaní naší země zahraničím. A pokud to Fiala & spol. chápou pozitivně, pak jsou to ještě větší dutohlavci, než jsme očekávali.

Neustálé naivní rozdělování světa na černou a bílou našimi politiky i médii ovlivňující chování části české populace je kontraproduktivní. Postavit se bez ohledů na reálné dopady pokaždé na jednu stran, a většinou na tu špatnou, se stalo normou vládní koalice. Absolutně chybí nezávislý a neutrální přístup stojící na principu nevměšování se do cizích konfliktů a sporů. Pojďme se podívat na pár úspěchů české diplomacie za posledních pár let.

Čína vs Taiwan

Taiwanec a předseda Senátu Vystrčil navštívil Taiwan ve vyhrocené době a vyvolal nevůli u čínských vládních představitelů. Jako by nestačila protičínská rétorika dlouhodobě vedená na politické i mediální scéně u nás, Vystrčil musel osobně do jámy lvové šířit českou osvětu, na kterou však nikdo není zvědavý. Čína investuje po celém světě včetně USA či třeba Německa, kde skoupila přístav Hamburk. Jde o nejlidnatější zemi světa s nekonečným ekonomickým potenciálem, také vojensky schopná se přiblížit Spojeným státům. Má obrovský průmysl, mnoho potřebných nerostů, svůj vliv rozšířila na většinu Afriky a dobrým obchodním partnerem i pro arabské státy. Jenže Vystrčilovi, ODS, Pětikoalici a americkým přisluhovačům to je jedno, takže se přidali na stranu Taiwanu, který Čína považuje za své území, byť značně rebelující. A aby toho nebylo dost, mobilní operátorka ve vysoké státní funkci Pekarová Adamová akci zopakovala, a i se svým klasicky arogantním přístupem zase o kousek více naštvala čínského draka. To neznamená, že se nám chování politiků v Číně musí líbit, ale je to jejich země.

Rusko vs Ukrajina

Rusové jsou vítězi poslední světové války, Slované a země stojící při vytváření světové rovnováhy na opačné straně než USA. Vlastní největší území, nejbohatší ložiska nerostného bohatství, jsou hrdí. Mají nejlépe vyzbrojenou armádu na světě, především v oblasti raketového vojska válcují zbytek světa. Jsou zvyklí na drsný život. I přes mocenské ambice na konci minulého tisíciletí rozpustili Sovětský svaz a dali svobodu mnoha národům, za což se jim tyto často odvděčily pozváním Američanů do svých zemí. Na což teď doplácí. Rusové velkoryse přehlédnuli rozšíření NATO do Střední Evropy a Pobaltských republik, ovšem u Ukrajiny řekli dost. Měli k tomu skutečně hodně důvodů, a to včetně Spojenými státy zorganizovaného Majdanu a následné genocidy rusky hovořícího obyvatelstva. Národostní nesnášenlivost překonala únosnou hranici a došlo k speciální vojenské operaci. Západ se samozřejmě naježil a začal podporovat Ukrajinu, nicméně tím přišel o dobré vztahy s Moskvou. Ta se otřepala a je po třech letech ekonomicky mnohem silnější než celý Západ uchylující se k podrazům a krádežím. Přesto dokázaly některé země udržet status jisté neutrality a s Ruskem obchodují nadále. Ne tak naši představitelé papežštější než papež. Dopady na celou zemi jsou fatální a budou ještě větší. V podstatě jsme poslední zemí fanaticky dotující Zelenského, tedy největšího defraudanta planety.

Fiala momentálně cestuje po Africe. Co tam dělá, to netušíme. Chce navázat obchodné vztahy v Etiopii a dalších státech? V Africe si nyní váží přátelství s Ruskem a Čínou, snaží se zbavit západního koloniálního imperialismu. Co můžeme z Afriky získávat? Ovoce, koření, drahé dřevo? A co jim nabídneme, když průmysl už nemáme a moc konkurenceschopného s nejdražší elektřinou nevyrábíme? Nebo Fiala odjel jen proto, aby nemusel poslouchat informace o tom, jak moc je nenáviděný, neschopný a zaprodaný? Kolik nás jeho výlet stojí? Netvrdíme, že je Afrika nepodstatná. Ale za stávající situace by měl Fiala sedět ve Strakovce a hledat způsob, jak nás vrátit zpět na stoupající křivku ekonomické prosperity, nebo vzít aspoň realitu za správnou stranu a podepsat demisi vlády. Jistě uznáte, že důvodů k občanským nepokojům už máme dost. Jak je možné, že je stále klid?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x