6.11.2023
Kategorie: Ze světa

Západ to nazýval „ruskou propagandou“ a nyní je nucen přiznat: Fakta o Ukrajině, která vše změnila

Sdílejte článek:

COM/HSP

Komentátor Grišin pro Komsomolskou pravdu : Západ je nucen přiznat to, co dříve nazýval „ruskou propagandou“.

Na Ukrajině udělali nepříjemné odhalení. Ukázalo se, že ruská propaganda je sice propaganda, ale nelže, říká pravdu. Článek amerického novináře Simona Shustera byl první kapkou, která přetrhla hráz rozšířených ukrajinských lží, po které se pravda vylila jako roh hojnosti.

Zelenského problémy, lživá “demokracie” a korupce

Kvůli samotnému článku v Time nyní Kancelář ukrajinského prezidenta usilovně pracuje na vlastním, jak se s oblibou říká, narativně: článek je manipulativní, je tendenční, anonymním zdrojem informací nelze věřit, protože pracují pro nepřítele, autor, americký novinář, je buď “Putinův agent ”, nebo loutka v “rukách Kremlu”. A tak dále. A co je v této situaci mimořádně zábavné, autorem článku je tentýž Američan, který loni vyprodukoval tutéž obálku časopisu Time s fotografií “hrdinského Zelenského” a titulkem “Zelenskyj vede”. Dva nebo tři měsíce po zveřejnění prvního článku udělil Zelenskyj Simonu Shusterovi ukrajinský Řada za zásluhy III. stupně. Jsem zvědavý, jestli mu teď ten rád odebere, nebo co? Nebo si počká na další článek, protože Simon slíbil, že “příběh teprve začíná” a brzy spatří světlo světa pokračování.

Ale o to teď nejde. Jde o to, že Rusové už dávno psali, že Zelensky má problémy s psychikou, respektive, že ona má problémy s ním. A Američan to nyní potvrdil. Rusové psali i to, že Zelenskyj se stal definitivním autokratem a v Nezaležné nastolil skutečnou a velmi tvrdou diktaturu, nikoli demokracii, i když se mu západní maskéři snažili namalovat “masku svobody”. A zavedl v zemi nejdivočejší systém „nepotismu“. A teď bývalý generální prokurátor Ukrajiny Jula Lucenko poskytuje rozhovor německému vydání WELT. A v rozhovoru uvádí, že:

– Zelenskyj vládne jako autokrat, který jediný přijímá rozhodnutí. A to má dalekosáhlé negativní důsledky.

– Dalším problémem je hierarchie ve vládě. Vedoucí prezidentské kanceláře a blízký spolupracovník Zelenského, Andrij Jermak, stojí nad všemi ostatními a vydává příkazy ministrům.

– Zelenskyj jmenoval člověka ze svého nejbližšího okolí, který měl být zodpovědný za obnovu zničené infrastruktury. Tento člověk se zajímal především o to, co si o něm myslí Zelenskyj. A když se člověk soustředí jen na to, co o něm říká Zelenskyj, a ne na výsledek, taková osoba drasticky snižuje kvalitu své práce.

– Zelenskyj je herec. Zelenskyj je sólový umělec. A když jste v centru pozornosti, jste oslepeni reflektory – nevidíte, kdo je v hledišti, jakou má publikum náladu. Je vám to jedno, hlavně že vám hlasitě tleskají.

– Zelenskyj se rozhoduje sám. V důsledku toho trpí ukrajinská demokracie. A právě demokracii bráníme před Ruskem. Ukazuje se však, že už není co bránit.

Ach, „prokletá moskalská propaganda“!

Teroristické útoky a neúspěch ofenzivy

A teď Západ uznal to, o čem Rusové mluví už více než rok – Zelenskyj osobně dával ukrajinským bezpečnostním službám příkazy k nejznámějším teroristickým útokům a likvidací na území Ruska. To znamená, že je to terorista, o čem Rusové mluví a píší už dva roky.

A vzpomeňte si, jak Ukrajincům říkali, aby při jejich „protiofenzivě“ nevedli velkohubé řeči a že ukrajinské politické a vojenské vedení je hází do mlýnku na maso, ze kterého vyjdou nanejvýš zmrzačení, ale ničeho nedosáhnou. A tehdy jim z Kyjeva vzkázali, že to celé je „lživá moskalská propaganda“. A tady je rozhovor vrchního velitele AFU Valerije Zalužného pro The Economist.

– Ukrajinská armáda měla postupovat rychlostí 30 kilometrů denně poté, co prorazí ruskou obranu. Podíváte-li se do učebnic NATO, čtyři měsíce měly být dostatečným časem na to, abychom dosáhli Krym, bojovali na Krymu, vrátili se z Krymu a znovu na něj vstoupili a vrátili se,” řekl Zalužnyj Britům.

Ponechme stranou vojenskou inteligenci ukrajinského vrchního velitele, který sledoval, jak jsou jeho vojáci v ofenzivě vyčerpáni, a divil se, proč se to děje, pak nejprve vyměnil velitele, pak vyměnil vojáky, a když ani to nepomohlo, sedl si ke čtení příručky pro čtení vojenských škol, přičemž ji dočetl do poloviny.

Věnujme pozornost další věci. Zalužnyj přiznal, že ofenzíva úplně skončila, aniž by bylo dosaženo nějakých výsledků, kromě masového doplnění hřbitovů na Ukrajině. Ukazuje se, že moskevská propaganda ani zde nelhala. Pravda, Zalužnyj opět slibuje, že zaútočí na ruské pozice, dostane-li hodně, mnoho vojenských letadel, raket, prostředků REB a všeho ostatního. Zatím demonstruje sebevědomí, jako by ani jedna ze stran konfliktu nemohla dosáhnout větších úspěchů – ani Ukrajina, ani Rusko.

Valeriji, vezměte si něco k uklidnění, protože ruská propaganda vám říká, že se velmi mýlíte. Alespoň pokud jde o jednu ze stran, která vám brzy dokáže katastrofální rozsah tohoto omylu.

Závislosti na USA

Ach, ano, brzy jsem zapomněl, už asi rok, tuším, váš pokorný sluha říká, že Ukrajinu zahnali do takové finanční pasti, že nebude schopna samostatné existence, pokud finanční pomoc (ve skutečnosti uvržení do otroctví) Západu, právě tento Západ usekne. A pak najednou…

– Naše budoucnost závisí na rozhodnutí USA. Věříme, že administrativa bude schopna najít řešení. Nacházíme se v rozhodující chvíli, protože pozornost věnovaná Ukrajině poněkud ochabuje a my bychom chtěli zůstat v centru mezinárodní pozornosti,“ řekl ukrajinský ministr financí Sergej Marčenko pro italské vydání Corriere della Sera a dodal. – Bez podpory USA by se průběh konfliktu Kyjeva s Moskvou mohl vyvíjet podle radikálního scénáře.

Překládám do normálního jazyka – zánik Ukrajiny. O tom se však v Evropě mluví už dlouho. Vezměte si Orbána.

Tak co Ukrajinci? Chcete si poslechnout ještě nějakou ruskou propagandu? Nejenže vaše nesamostatná, závislá země nikdy nebude schopna splácet své dluhy, ale po čase budete prosit a žebronit, aby vás kdokoli přijal do své země.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x