5.11.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Afghánská rodina v Německu: 3 200 eur měsíčně, všestranná péče zdarma, nulová chuť pracovat

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Když se na Kanárských ostrovech před časem reportéři ptali afrických ilegálů, kam mají namířeno, tak 90% z nich mělo tutéž odpověď: „Do Německa.“

A stejný cíl uváděli i žadatelé o azyl, kteří byli zachyceni v Řecku. Neměli zájem zůstat v místě, jako zemi zaslíbenou uváděli ve více než polovině případů Německo.

Tento trend přišel záhy poté, co v roce 2015 zveřejnila svoji pozvánku Merkelová, aby se záhy ukázalo, že jde pro žadatele o azyl bez dokladů, kteří se prohlašovali za Syřany, o „trefu do černého.“

Dávky, které cizincům země nabízí, značně převyšují například dávky pro nezaměstnané Němce nebo důchody. K těmto dávkám je totiž zapotřebí si přičíst také veškeré výhody, které mají tak nějak automaticky zdarma. Jde zejména o zdravotnictví a školství.

A zdá se, že mnozí Němci si začali až nyní uvědomovat, že jejich vlády nad vlastní občany nadřazují ty, kteří do země přijeli, aby původní obyvatelstvo nahradili.

Příspěvek o „uvítacím centru“ v německém městě Schwäbisch Gmünd z 24. října v současné době vyvolává rozruch na sociálních sítích.

To je pravděpodobně způsobeno nejen tím, že zpráva zmizela z mediatéky RTL a již není k dispozici, ale také realitou života migrantů v Německu a jejich očekáváními.

V reportáži televizní tým také navštívil čtyřčlennou afghánskou rodinu. Žije – samozřejmě na náklady daňových poplatníků – v bytě o rozloze 120 metrů čtverečních ve Schwäbisch Gmünd.

Otec rodiny byl údajně tlumočník v Afghánistánu a do Německa se pravděpodobně dostal se svou rodinou v rámci evakuace humanitárních pracovníků z Afghánistánu.

Jsou také docela spokojeni se svým současným životem v Německu. Koneckonců, byt je dostatečně velký – mnoho německých rodin sní o takovém prostoru – a se sociálními dávkami a pokrytými náklady na nájem atd., má rodina příjem 3 200 eur čistého měsíčně.

 

Pokud se tak nemusíte starat o své příjmy, máte čas i na jiné věci. Ale ne na práci. Hlava afghánské rodiny projevuje jen malou touhu tak učinit. On a jeho manželka v současné době dostávají od úřadů příležitost naučit se žít a starat se o své děti.

V posledních dvou letech bylo na rodinu vynaloženo přibližně 80 000 eur, včetně nákladů na zdravotní péči a péči o děti.

Na otázku, zda už má práci, muž – koneckonců údajně pracoval jako překladatel do němčiny v Afghánistánu – vysvětluje, že by se rád naučil německy ještě lépe.

A kromě toho by se mu líbil magisterský titul, protože se chtěl stát diplomatem v Afghánistánu a také vystudoval vysokou školu. Je však nepravděpodobné, že by jeho škola byla v Německu uznána a potřeba afghánských diplomatů bude také pravděpodobně poměrně malá, zejména proto, že  Německo současnou oficiální vládu neuznává.

Na otázku Hermanna Gaugela, vedoucího „Uvítacího centra,“ který byl také přítomen při návštěvě u Afghánců, zda nepřipadá v úvahu manuální činnost nebo něco jiného, pokud se nehledají žádní diplomaté, byla odpověď jasná:

„Ne, nejsem ochotný pracovat.“ říká muž. A žena dodává: „V naší rodné zemi jsme nepracovali jako řemeslníci. Nemáme žádné zkušenosti a žádnou touhu! V domácnosti máme také spoustu práce. Stále potřebujeme čas, abychom ho strávili s našimi dětmi.“

 

Na Twitteru/X je zřejmé, že jen velmi málo lidí chápe afghánský pocit oprávněnosti odmítání pracovat. Zde je několik reakcí Němců:

Řekl bych: nechce se vám? Pak vám přeji hodně zábavy ve vaší rodné zemi, kde můžete dělat vše, co chcete! Už vás nikdy nechci vidět…

Manžel mé kamarádky (62 let, 30 let praxe, revmatismus měkkých tkání, umělé kyčle, může do důchodu až v 63 letech) dostal od agentury v současné době místo správce na zastávce kamionů. Měl by problém, kdyby řekl, že se mu nechce.

Byla jsem samoživitelka, 3 kluci, vždy jsem pracovala na plný úvazek. Také bych byla ráda, kdybych měla více času na své děti. Facka do tváře všem, kteří pracují.

Nechtějí pracovat v profesích, které nemají rádi, a já už takové lidi nechci podporovat.

„Nechtělo se nám…“ a němečtí důchodci sbírají lahve, v rodinách musí oba chodit do práce. Jen vás to naštve.

Také mám doma spoustu práce. Kde si mohu vyzvednout své peníze na celý život jen tak?? Také bych se ráda postarala o svá vnoučata. Proč to nesmím?

Nejdřív jsem si myslel, že jsou to docela rozumní lidé… dokud neřekli, že nechtějí dělat nic jiného než „diplomatickou službu“ jako práci… A k čemu potřebují 120 metrů čtverečních? Omezte výhody!


Tolik některé z reakcí Němců, kteří si možná konečně uvědomili, že podobných jedinců živí miliony.

Někteří Němci – zřejmě sluníčkáři, odmítající uvedenému videu uvěřit – nevěřili, že je video pravé a ptali se na zdroj.

Zdrojem je RTL Extra, pořad vysílaný 24.10 ve 22:00 a již není k dispozici v knihovně médií. Pravděpodobně se přece jen nechtěli dočkat podobných – či ještě horších –  prohlášení německých daňových poplatníků.

A co kdyby je také napadlo, že už se jim nechce pracovat…

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x