25.10.2023
Kategorie: Ekonomika

Hotovost na ústupu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ještě relativně nedávno se zdálo nemožné, aby se lidé byli ochotni vzdávat různými způsoby peněz. Žijeme však v době převratných změn majících za úkol zničit prosperující společnost a snaha vytvořit budoucí generaci závislou na vrchnosti dostává reálné obrysy. Způsobů, jak udělat závislými i dosud vcelku dobře vydělávající obyvatele planety, přibývá. Postupně nás tak drtí soukolí, jehož jednotlivými částmi jsou banky, daně, omezování pohybu a destrukce společnosti.

Peníze jsou od doby svého vzniku hybnou silou lidstva. Výměnný obchod byl mincemi zatlačen do pozadí a odměnou za schopnosti se staly právě peníze. Můžete si říkat a myslet cokoliv, ale jejich množství po většinu času, po který tu jsou, určuje míru úspěšnosti jednotlivců či určitých zájmových skupin. Můžete být krásní, chytří, šikovní v mnoha oborech, ale jsou to právě peníze a z nich vzniklý majetek, který napovídá, jak moc se dokážete prozradit. Někomu se to zdá nemorální, nicméně většinou záporný názor na skutečnou hodnotu peněz mají ti, kteří jich moc nemají. Rozvrstvení společnosti dle objemu majetku pak třídí lidstvo na velmi úspěšné, ty, kteří se neztratí, průměrné a po nich následují nižší vrstvy. Zde je třeba upozornit na to, že nižší vrstva není odsouzení hodná, prostě se jí jen méně daří získat si respekt ostatních. Po stránce morální je často na mnohem vyšší úrovni než horních deset tisíc.

Jak bylo již řečeno, současný vývoj vede k destrukci všeho dosud uznávaného. Peněz je mezi lidmi mnoho a vrchnost se cítí být ohrožena. Nejde jen o množství lidí na planetě, kteří dle elit ohrožují samotné životní prostředí úzké skupiny absolutních boháčů, ale obavy vzbuzuje i demokracie a samostatnost velké části obyvatelstva. Svobodní lidé se rozhodují jinak, než ti utiskovaní a žijící pod tlakem. Rozdíl v chování mezi těmi existujícími v relativní pohodě a vytvářejícími si vlastní názor oproti poslušným a závislým občanům je natolik obrovský, že se elity rozhodnuly vrátit zpět k řádu, v němž jsou jedni nadřazení druhým. A nástrojů k tomu mají dost. Přičemž peníze jsou tím nejúdernějším.

Banky dlouhodobě patří k správcům části majetku lidstva. Jejich vývoj je raketový a přístup ke klientům v poslední době se mění. Jestliže ještě relativně nedávno byli bankéři vděční za různé formy ukládek a hýčkali si ty, kteří jim de facto svěřením svých peněz pomáhali ve výnosném podnikání, v poslední době vymýšlí, jak okrást i je. Totální kontrola peněžních toků všech, tedy střadatelů i občanů využívajících ostatních ,,služeb“ banky, se stala prioritou vlastníků peněžních domů, kteří si nechávají platit už úplně za vše. Vrcholem drzosti jsou záporné úroky z uložených peněz připomínajících de facto pronájem skladu. Ignorace skutečnosti, že kdysi právě tyto peníze byly hnacím motorem byznysu, neboť je banky mohly dále půjčovat na cokoliv včetně rozvoje ekonomiky a průmyslu, je v současné době jistou normou.

Ke kontrole občanů bylo nastaveno několik systémů. Tím nejdrsnějším je kompletní digitalizace pohybu peněz. Směřují k tomu zcela záměrně. Argumentují zvýšenou pohodlností a komfortem pro klienty, ve skutečnosti jen idiot věří tomu, že jde bankám o naše blaho. Pouze tím hrají na strunu, která tak krásně lahodí Vašemu uchu. Ve skutečnosti jde pouze a jen o to mít nad Vámi dohled a získat možnost kdykoliv ovlivnit Vaše chování. Přestože v zákonu existuje povinnost pro banky pracovat s hotovostí, poboček s otevřenou pokladnou je stále méně. Lidé byli odnaučeni nosit u sebe či mít doma hotovost. Způsobů, jak toho dosáhnout, je mnoho. Jedním z nástrojů je znehodnocování peněz různými způsoby, například řízenou inflací. To je jedna z mála fint. Podstatný je především přechod na platební karty, který poskytuje bankám obrovskou moc a z těch, kteří je ovládají, skutečné vládce nad námi.

Platební karty či podobná zařízení, např. čipy, možnost platit mobilním telefonem, to vše je skutečně pohodlné. Ovšem jen do chvíle, kdy spadne síť, je vypnuta elektřina či je přerušena činnost terminálů. Ani bankomaty nejsou žádnou výhrou, odstavit je je otázkou pár minut. Během okamžiku se může stát, že zůstanete úplně bez prostředků, ač jste relativně bohatí. Přidejme reálnou možnost omezení pohybu jednoduchým způsobem, kdy Vám budou všechny transakce umožněny pouze v určitém prostoru. Vrcholem je poté velmi jednoduchá realizace vyvlastnění, kdy budou vklady zmraženy a nikdy se už ke svým penězům nedostanete. V reálu už to lidstvo zažilo, přesto je nepoučitelné. Pokud vnímáte dění kolem sebe, jistě si uvědomujete, jak složité je nyní dostat se k vlastní hotovosti. Dlouhé fronty u zbytku pokladen jsou strašidelné, bankomaty umí stávkovat a když je někdo nenaplní, máte smůlu. Ptáme se tedy. Opravdu jsou lidé tak naivní, že si myslí cosi o dobrotivosti bankéřů a jejich přání udělat Vám život krásnější a pohodlnější? Nebo je realita jinde a jde jim o to, abyste byli úplně závislými na jejich libovůli? Kolik peněz máte doma pro případ jakékoliv neočekávané situace? Stále Vám nic nedochází?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x