4.10.2023
Kategorie: Politika

Ryk liberálů je slyšet všude

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Každá prohra trochu bolí. Ovšem ta týkající se liberálů na Slovensku vzbudila pozdvižení nejen v řadách tamních poražených, ale i našich držících se zatím stále u moci. Což může na jednu stranu potěšit, na druhou jde o předzvěst uměle vytvořených opatření, aby se něco podobného nestalo u nás. S výjimkou médií dlouhodobě patřících k liberální části nikdo nečekal vítězství Progresívneho Slovenska, takže i jeho 2.místo se zdá být výsledkem určitých manipulací. Tím se však nikdo už teď nebude zabývat, tedy pokud nedojde k nějakému dalšímu podpásovému jednání ze strany poraženého. Šimečka už prohlásil, že udělá vše proto, aby Robert Fico jako vítěz nesestavil novou vládu. A Čaputová dala Ficovi pouhých 14 dní na jednání o ní.

Dá se tedy očekávat, že se velmi záhy objeví jakékoliv kompromitující důkazy svědčící proti Ficovi. Musí na to být připravený a důrazně reagovat a kontrovat. Fico je starý matador, který prošel určitým vývojem, ustál mnohé a Šimečka mu není dostatečným soupeřem, ovšem celá proliberální klika je už dostatečnou výstrahou. Média jsou schopna a ochotna se chopit jakékoliv příležitosti zbavit se nového možného premiéra, komedianti jsou nastartovaní vytvořit dusné prostředí a studenti jsou natolik ovlivnění, že mohou jít i přes právě skončené volby do ulic. Přesto je evidentní, že Slovákům rozumně uvažujícím už došla s prounijní, proukrajinskou a LGBT mafií v límečkách trpělivost, což může vést až k občanským nepokojům. Je to pouhopouhá teorie, nicméně klid u našich východních sousedů nečekejme.

Dozvuky voleb Na Slovensku jsou patrné i u nás. Členové pětikoaličních stran se mračí na všechny strany, vládní úředníci se nemohou snad více vynachválit, to aby nás přesvědčili o nemožném, tedy o vlastní dokonalosti, a veřejně diskutují o tom, jak zabránit opozici a neposlušné ulici dosáhnout podobného výsledku, jakého se dočkali jejich kolegové na Slovensku. Přidejme halekání Jourové a dalších o příčinách krachu liberálů, přičemž nejčastěji jsou zmiňované dezinformace a vliv Ruska. Nic směšnějšího vymyslet nemohli. Pravou příčinou je totiž hospodářský propad, špatná ekonomická situace, ukrajinizace a podřazenost Německu a Francii, potažmo Bruselu. Liberálové jsou nepoučitelní a pokračují v nastoupené cestě vedoucí nás do chudoby. Skalní fanoušci Pětikoalice, a pořád jich je dost, se vezou na vlně mediálních manipulací a definitivně ztrácí smysl pro realitu.

Mezitím Fialova vláda připravila několik zásadních změn. Inflace je stále obrovská, už se veřejně hovoří o dalších razantních zdraženích plynu, elektřiny a pohonných hmot. Proč by občané měli doplácet na zelenou energii, která je skutečnou pohromou pro Evropu, to není nikdo schopen logicky vysvětlit. Jak je možné, že Poláci mají mnohem levnější benzín, naftu i potraviny, když je naše vláda tak schopná, to také liberálové nechtějí zodpovědět. Kam až se mohou vyšplhat náklady na bydlení, dopravu či prostý život, to si nikdo radši ani nepřipouští. Rýžování bank na vysokých úrocích všech typů též hraničí s lichvou, která je trestná, vláda s tím však nic nedělá. Přidejme nenávist mladých k seniorům podporovanou třeba hloupou Markétou Pekarovou Adamovou a přiznejme si, že nálada ve společnosti je napnutá k prasknutí. A to ještě vynecháváme rodící se odpor k ukrajinizaci a podpoře Zelenského režimu schopného ve své proamerické službě a protiruské nenávisti nechat umírat ve velkém osmnáctileté kluky.

Je s podivem, jak málo lidí u nás je slyšet, pokud jde o nespokojenost. Nejsme schopni zaplnit Václavské náměstí a přilehlé ulice, přestože je v podstatě v mnohém hůře, než bylo v roku 1989. Možná plno z vás nebude souhlasit, otázkou je schopnost porovnávat realitu. Minimálně máme podstatně neschopnější politiky a možná mnohem závislejší na Bruselu, než byli komunističtí pohlaváři v posledních letech své vlády na Moskvě. Média jsou nejprolhanější v moderní době a demokracie už neexistuje. Vyhlídky na budoucnost jsou kritické a prounijní mládež vůbec netuší, co podporuje. Máme tu plno totálně pomatených propagátorů bruselského marxismu. Jejich seznam je dlouhý. Pribáň, Janda, Cemper, ti jsou ještě bezvýznamní. Ale namátkou Zdechovský, Rakušan, Fiala & spol. už tu vládnou a určují, co je správné a co nikoliv. V zádech jim stojí média a zkorumpovaní novináři, jejichž jména zná každý. Navíc se k veřejnoprávním médiím přidaly i ta virtuální, jako Seznam, Echo a další totalitně vystupující plátky, jejichž redakce jsou plné myšlenkově úchylných redaktorů. O umělcích ani nemluvě. Důvodů k protestům a vzepření se tak máme skutečně hodně. Slováci už se liberálům postavili, jsme schopni toho dosáhnout také? Nebo jen budeme tiše závidět?

Jindřich Kulhavý

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x