8.8.2023
Kategorie: Politika

Lepšolidé se diví … vládnou nám komunisté!

Sdílejte článek:

FB

Množí se nám ve veřejném prostoru projevy nespokojenosti z řad lepších lidí s jmenováním soudců Roberta Fremra a Josefa Baxy na pozice ústavních soudců, přičemž pana Baxy do pozice jeho předsedy. Důvodem těch projevů je minulost obou pánů před rokem 1989, tedy před 34 a více lety. Od té doby už zastávali, bez protestů lepších lidí, řadu významných pozic v nových strukturách. Tak asi takhle, moji milí:


Kde jste byli se svými projevy nespokojenosti, když se Václav Havel domluvil s komunisty na převzetí moci výměnou za to, že po nich nové vedení státu nepůjde? Kde jste byli, když byl zvolen jejich hlasy prezidentem? Kde jste byli, když největší loterijní společnost Sazku, u které jste mnozí sázeli každý týden na výsledky sportovních utkání a kupovali si její losy, vedl po roce 1989 spolupracovník StB a jezdil v Bentley? Kde jste byli, když naše průmyslové, technologické a zemědělské podniky, z jejichž peněz jste si po roce 1989 nechali sponzorovat své neziskové organizace, když věhlasné sportovní kluby, na jejichž zápasy jste chodili s klubovou šálou, když nové politické strany, které se účastnily voleb, když vedení našich bank a jejich vlastnická struktura, od kterých jste si brali milionové až miliardové úvěry, když naše divadla a televizi, zdravotnictví, nebo naposledy prezidentskou funkci, obsadili po roce 1989 lidé s komunistickou minulostí, z nichž nemálo si zadalo se státní bezpečností a silovými složkami? Mlčeli jste, protože se vám to nehodilo do karet.

Jo, možná jste tehdy mohli přijít a říct něco jako „kdokoliv, kdo si významněji zadal s komunistickým režimem, nesmí do konce svého života vykonávat veřejnou funkci a podílet se na transformaci majetku do soukromých rukou“, jenže tehdy se vám to nehodilo a potichu jste se přidali. Mlčeli jste tehdy, zvažte, jestli by nebylo lepší raději mlčet i dnes. Teď už je pozdě na projevy nelibosti a hraní divadelních představení pro masy, jak jste lepší. Nejste.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x