Západ: Od ambicí záchrany světa k izolaci?
JAN BARTOŇ
Přečetl jsem si názory maďarského premiéra Viktora Orbána na současný vývoj ve světě. Orbán mimo jiné tvrdí, že kdyby v Německu vládla Angela Merkelová a v USA Donald Trump, k válce na Ukrajině by nikdy nedošlo. To si ostatně myslím i já zejména ve vztahu k Trumpovi. Trump by s Ruskem určitě jednal, nicméně vzhledem k mediálnímu obrazu Trumpa v USA by tato jednání byla „pokrokovými“ novináři z The New York Times a The Washington Post označována jako zrada Západu. Místo toho tak sledujeme krvavý konflikt na Ukrajině a Západ na čele s USA na počátku konfliktu věřil tomu, že Rusko se „vyčerpá“. Západ sice dodává moderní zbraně, ale je jich za prvé málo na to, aby mohly zvrátit průběh války a konflikt tak směřuje do jistého „zamrznutí“. Souhlasím rovněž s Orbánovou tezí, že bez jednání mezi USA a Ruskem válka na Ukrajině neskončí.
Válka na Ukrajině vedla k vyhlášení sankcí Západu proti Rusku. Od sankcí si Západ sliboval ekonomický kolaps Ruska. K tomu samozřejmě nedošlo, protože Rusko má obchodní zájmy ve sdružení států BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika) a také většina afrických zemí sankce proti Rusku nepodpořila. Africké státy jsou ostatně dlouhodobě podezřívavé vůči státům Západu i díky historickým zkušenostem s kolonialismem. V Africe dnes podle všeho nejvíce expanduje čínský byznys, zejména v zemích se zajímavými zásobami surovin pro moderní technologie.
V OSN se díky politice Západu podařilo schválit rezoluci, která považuje právo na migraci za základní lidské právo. Země, odkud emigranti pocházejí, tuto politiku také podporují, i když je i pro tyto státy velmi krátkozraká. Může totiž tyto státy připravit o mladé lidi, kteří by měli posunout vývoj v zemi, kde se narodili, a místo toho utíkají do Evropy a USA za „báječným a bezstarostným životem“. Orbán nazývá tuto politiku Západu jako „mísení“ evropských a neevropských národů (na západě EU). VE střední Evropě probíhá podle něj mísení „evropských“ národů. (Díky válce na Ukrajině už tvoří Ukrajinci v Česku asi 3,5% obyvatel). Je obecně přijímaným faktem, že evropská populace má díky rodinné politice jednoho či dvou dětí v rodině nakročeno k vymírání. Orbán proto neobjevil Ameriku, když tvrdí, že kolem roku 2050 se v západní části EU vytvoří nová realita, v níž původem neevropské obyvatelstvo bude tvořit větší část populace západoevropských států. To se samozřejmě promítne i do jejich vnitřní a zahraniční politiky.
V zemích jako Itálie či Francie sice existují tak zvané „krajně pravicové strany“, které bojují proti ilegálnímu přistěhovalectví. Ve Francii sice strana Marine Le Penové posílila, ale nestačí to na změnu politiky Francie. V Itálii nyní padla levicová vláda a „krajní pravice“ by mohla předčasné volby v září vyhrát. Zda by to přineslo nějakou podstatnou změnu do činnosti EU je dle mého soudu zatím velmi předčasná otázka. Pokud by parlamentní volby v Itálii byly už nyní, vládu by mohla složit koalice krajně pravicových stran Bratři Itálie a Liga severu, doplněná skupinou Forza Italia někdejšího premiéra Silvia Berlusconiho. Vyplývá to z průzkumů, na které upozorňuje italská agentura Ansa. Předčasné volby se budou konat 25. září. Podle médií existují obavy, že by nová „krajně pravicová“ vláda přestala posílat zbraně na Ukrajinu.
A opět se vracíme k současnému nejžhavějšímu tématu světové politiky, k válce na Ukrajině. Ukrajina po obrovských ztrátách území nechce s Ruskem jednat a tvrdí, že připravuje protiofenzívu, která zajistí návrat v současnosti okupovaných území pod Ukrajinu. Tato politika ale nemusí zdaleka fungovat a Rusko udělá vše proto, aby jednou okupovaná území Ukrajiny udrželo. Připravuje na okupovaných územích referenda, která mají za cíl schválit připojení těchto území k Rusku. Pokud se Ukrajině nepodaří získat okupovaná území zpátky, může to způsobit změnu politiky řady evropských států co se masivní vojenské podpory Ukrajiny týče. A Itálie by mohla být s novu vládou první na řadě.
Cíl Západu – izolace Ruska na mezinárodní scéně – se nezdařil. Sankce naopak způsobily raketový růst cen energií, na kterém Rusko dokonce vydělává více než v minulosti. Růst cen energií se logicky promítl do inflace, která dnes v zemích EU dosahuje až 20 %, vysoká inflace je i v USA. Kruh se tak uzavírá – politika Západu se obrátila proti ekonomice Západu. Otázka tedy zní zcela jinak – nevede politika Západu naopak k jeho izolaci?
- Carevna Uršula I. ? - 9.10.2024
- Na nic nejsou peníze, ale platy politiků se zvednou o 13%! - 9.10.2024
- Zmocněnec slovenské vlády vyrazil do války proti farmaceutické mafii - 9.10.2024
Biden, Vonderková Lejnová, u nás Fialenko. Jak mohou dopadnout společnosti, které řídí takové nuly? Západ už dávno chcípnul. Ta válka už je jen ránou z milosti.
To není otázka, to je fakt. Problém je v tom, že část Evropanů to ví – a část to odmítá jako proruskou propagandu. A ne, nevedou je zájmy ideologické, nýbrž finanční: kdo je napojený na celý grýndýl a ojrobyznys, nepřipraví se přece o chleba! A pak je tu skvadra užitečných idiotů, co zamrzli v roce 89, a učurávají strachy, že se vrátí Rusové (kteří nás nikdy nedeformovali tak jako ojrosoudruzi). Ne, ještě jsme dost nezmrzli a nehladověli, aby se s tím hnulo!
Jinak: Ta “záchrana světa” je samozřejmě ohromný kšeft: kdykoliv někdo někam vyváží ideologii, demokracii, lidská práva, chce rozvrátit stávající společnost, atomizovat ji a podrobit ji vlastní struktuře. Viděli jsme v britské koloniální říši, viděli jsme v sovětském budování socialismu v Africe a americkém vývozu demokracie. Vždycky je to kšeft. JENŽE: dřív ty expandující státy měly něco, co ty zaostalejší chtěly. Teď to buď mají, nebo berou z Číny. A Západu, zvlášť s americkým poručníkováním, už mají plné zuby! Od světové války se jim snad nepodařilo ovládnout ani jednu zemi, ani toho Castra z Kuby nevyhnaly!
Podepisuju. Zvláště tu “záchranu světa” – z té se mně dělají osypky, ať je socialistická, nebo kapitalistická.
Neříkal Castro že příští válka bude v evropě s fašismem a budou tomu říkat liberální demokracie?
https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-07-26-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-s-hostem-ludkem-ruzickou-226-dil-125-min/
https://www.youtube.com/watch?v=SF7FMm0tUMU
Západními médií utajovaný, ale kritizovaný projev (jako u Charty77) pana Orbána! To je opravdu významný politik a říká tam hodně zajímavé věci:
https://zvedavec.news/komentare/2022/07/9253-jak-se-dela-nenavistna-propaganda.htm
P.S.
Toho jim můžeme jen závidět! Ten nadhled a vlastenectví!
Júúúú, a jak se do Orbána pustila německá (zeleno-maoisticko-neomarxistická) média, jak jim prý tančí z řady, neposlouchá a není solidární se všemi těmi ho(v)dnotami EU. No a protektorátní “česká” média (seznam.cz) Orbána nazvala rovnou Goebbelsem, neb nechce míchanici s připrchlíky negry a muslimy. No a dále seprala média Germanoislamistánu Trumpa, který měl opět v USA projev ke svým voličům a podporovatelům. V Merkelistánu je to již tradice, že na Trumpovi nenechají média ani nitku čistou. Orbán je rovněž chlap v pravém slova smyslu, nic takového jako jsou ti “naši” ořežpruti a slouhové, kterých životní úlohou je se vždy jen ptát, kde mohu sloužit a se zalíbit. Ve vládě ČR jsou naprosto mimo, tam jen škodí. A mimochodem, nemáme žádný plynový nouzový stav, ale vládní nouzový stav. Vlasti zdar, zrádcům zmar.
..ke žhavému tématu války na Ukrajině bych něco měl.. ukrajinská státní společnost Naftogaz je v platební neschopnosti, měla do včerejška uhradit 335 milionů USD (8,1 miliardy Kč) jako splátku jistiny a úroků a také splátku úroků z dluhopisu splatného v roce 2024. Firma předložila vládě dvě žádosti o schválení plateb věřitelům, aby se vyhnula platební neschopnosti. Obě však vláda zamítla.
Což by mohlo být varováním, jak se možná stejná vláda zachová, až nastane okamžik zúčtování závazků vzniklých na základě Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022.
Ale možná to vyřeší nepeněžním plněním, Ukrajina je velká země..
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou.. a my nevracíme.
na ukrajině už skoupily globální finanční skupiny (black rock aj.) 60% zemědělské půdy, takže ukrajina nebude moci platit už ani obilím. Osvobozeni ukrajiny od současné nacisticko-banderovské chunty tak bude současně osvobozením od dluhů, které tato vláda seká a navrácením země ukrajincům.
západ se sám izoluje.důkazem je neustálé přidávání se dalších+ dalších států do brics.
Naši pacienti po lehké snídani 30 rohlíku,půl kila másla a kýblu marmelády na hlavu se vydali na osvěžující procházku ať dobře vytráví do lučních hájů,aby obvazali broučkům zlomene nožičky a zeptali se mravencu,jak se jim bydlí v domečku.Ten nás zlomyslný pacient jim ale ukázal tablet,kde si přečetli že se svět zhroutí a EU prasknou kšandy.Okamzite upalovali do uhelných skladů a objednali 160 vagónů uhlí a skoupili všechny potraviny do 300 kilometrů tak,že tam nezůstal ani plesnivý trojúhelníček sýrů po záruce.Zabarikadovali se v ústavu a nechtějí sníst obed.Co my teď s tím.
cit: Souhlasím rovněž s Orbánovou tezí, že bez jednání mezi USA a Ruskem válka na Ukrajině neskončí…
… bude to jinak. Válka skončí, až s USA nebude o čem jednat…. a tento moment se blíží… “americký” voják totiž na nepřítele střílí, dokud mu platí, ruský střílí dokud dýchá…
Německo sníží podporu pro nákup elektromobilů, brzy prý nebude potřebná. houbelec eko-nomika jim jde do fiči, už není na podporu. už jsou ty náklady na grýndýl neúnosné, tak vymysleli další legendu.
Americký senátor Marco Rubio navrhl vládě uvalit sankce na čínský nákup ropy a dalších energetických produktů z Ruska.
KONKRET.az s odkazem na „Interfax“ uvádí , že republikánští senátoři Marco Rubio, Rick Scott a Kevin Kramer předložili návrh zákona uvalující sankce vůči institucím, které pojišťují tankery přepravující ropu a zemní plyn z Ruska do Číny.
Rubio poznamenal, že Čína, která nakupuje ropu od Ruska, podporuje vojenskou intervenci této země na Ukrajině.
Podle jeho informací se letos prudce zvýšil dovoz ruské ropy do Číny. Snížení dodávek ruské ropy do Číny by mohlo postavit Peking do konkurence s velkými odběrateli ropy ze Středního východu a Afriky, jako je Indie.
!!! To potenciálně povede ke zvýšení ceny ropy.
Iqbal Rzayev,
KONKRET.az
Írán požádal Rusko o 10 milionů tun pšenice, místo toho…
—Teherán se snaží zvýšit objem dovozu pšenice z Ruska na 10 milionů tun ročně.
Publika.az informuje, že o tom psala “RIA Novosti” s odkazem na vyjádření Mehdi Safari, náměstka ministra zahraničí pro ekonomickou diplomacii.
Podle Safari se dříve lídři Íránu a Ruska shodli na tom, že množství obilí, které Teherán koupí od Moskvy, „bude velmi velké“. “Myslím, že Írán bude schopen dovézt až 10 milionů tun pšenice z Ruska,” řekl náměstek ministra zahraničí Íránu.
Řekl, že íránská strana bude nadále dodávat Rusku pistácie, ovoce, zeleninu a další potravinářské produkty výměnou za dovoz obilí.
Šéf Ruské obilné unie Arkadij Zločevskij na konci roku 2021 prohlásil, že Írán v nákupu ruského obilí předběhl Egypt a Turecko. Ke konci listopadu 2021 Teherán koupil z Moskvy 5,66 milionu tun obilných produktů, včetně pšenice a kukuřice.
27. července 2022 13:10
zdroj
https://publika.az/news/region/405776.html
Stovky demonstrantů od pondělí na východě Konga protestují proti mírové misi OSN. Zaútočily na její sklad a vyrabovaly její kanceláře. Mise podle nich selhala při ochraně lidí před milicemi, demonstrace nepřežilo nejméně 15 lidí. blm jede…