13.5.2023
Kategorie: Politika

Vládní chaos, lži a zmar … jak na sjezdu KSČ

Sdílejte článek:

PZ

Advokát a předseda strany PRO po včerejší tiskové konferenci představitelů vlády k představení konsolidačního balíčku ve formě ostře zkritizoval vládní kabinet. A ve svém komentáři neváhal použít příměr ke sjezdu KSČ.

Naprosté fiasko, lži a prázdné floskule. Jak na sjezdu KSČ. Předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl okomentoval vládní úsporný balíček 58 opatření za téměř 150 miliard, který dnes představil Fialův kabinet.

„Tohle poslouchat, cítil jsem se, jak na nějakém sjezdu KSČ, kde se dvě hodiny tlachalo naprosto o ničem, samé prázdné floskule, jak je to nejúžasnější a nejzodpovědnější vláda, kterou jsme tu kdy měli. Nepřiznání jediné chyby, jen lži,“ uvedl.

„Člověk se ptá, jestli ti lidé ztratili soudnost, nebo tohle fiasko chtějí opravdu dohrát až do úplného konce. To je opravdu fraška,“ dodal k počínání vlády premiéra Petra Fialy. „Přijde mi to jako divadelní představení, kde už odešli diváci, nikdo není zvědavý, ale oni tu tragikomedii prostě chtějí za každou cenu dohrát do konce,“ doplnil.

Zdůraznil, že tak velké zásadní reformy musí dělat vláda, která má důvěru občanů, což Fialův kabinet nemá. „Vláda, která nemá důvěru už ani dvaceti procent lidí v této republice, nemůže úspěšně tyto změny dělat, nemá mandát vládnout v této zemi a šanci zvítězit,“ pokračoval Jindřich Rajchl.

Samotná tisková konference podle jeho slov začala kardinální lží z úst Petra Fialy (ODS), a sice že vláda už na začátku ušetřila 80 miliard korun. „Není to pravda! Vláda si jen namalovala vyšší příjmy. Reálná úspora nebyla ani dvacet miliard korun,“ zdůraznil Rajchl.

Rovněž tvrzení, že vláda plní své předvolební sliby a programové prohlášení, označil za „absolutní lež“. „Vláda slíbila, že nezvedne žádné daně – lež. Slíbila, že nebude zvedat daně z nemovitostí – lež. Slibovala, že namísto daňových experimentů bude šetřit sama na sobě a na provozu státu – lež. Jedna lež za druhou!“ komentoval některá opatření, pro která se vláda rozhodla.

„Dvě hodiny jsme poslouchali jednu lež za druhou a zjistili jsme, že největší expertkou na důchodový systém je tu paní Danuše Nerudová a že nás vytrhne to, že budeme mít nulaprocentní DPH na knihy,“ glosoval Rajchl dále informační obsah vládní tiskové konference.

„Jedině možná tak, že si s knihami budeme topit, protože nám nezbude nic jiného poté, co nás tato vláda dotáhne do totální ekonomické propasti,“ podotkl.

„Ti lidé jsou naprosto mimo realitu, nevědí, jak funguje reálný svět, jak funguje byznys, neznají podnikatelské poměry. Nevědí, jaké to je podnikat v zemědělství, jaké je to být OSVČ, vydělávat sám na sebe. Žijí jen ve svém skleníku a dělají čáry od stolu. Je to jedno velké fiasko,“ řekl k vládním členům a jejich poradcům.

Reformu nazval „čistým chaosem, nikoli koncepcí“. „Ta reforma nebyla nijak dlouho připravovaná, evidentně se dělala na poslední chvíli, šila se horkou jehlou. Viděli jsme, jak se různě hýbalo s těmi sazbami DPH a tak dále. To je čistý chaos a zoufalost,“ rozčílil se Jindřich Rajchl s tím, že za naprostý nesmysl označil snížení DPH na potraviny z 15 na 12 procent, které podle něj lidé vůbec nepocítí.

„Když snížíte DPH potravin z 15 na 12 procent a zároveň zvýšíte o dva procentní body daně z příjmu právnických osob, což je drtivá většina prodejců potravin, tak jedině blázen si může myslet, že se to projeví na ceně. Potraviny tak nezlevní v žádném případě!“ prohlásil ve své vysílání předseda strany PRO.

Základní potraviny měly jít podle jeho slov na přechodnou dobu alespoň na nula procent DPH jako například v Polsku. Připomněl, že podniky přijde na desítky miliard korun jen samotná administrativní změna v sazbách DPH, které namísto tří budou dvě.

„Není tomu tak, že se něco zjednodušuje, ještě to bude stát desítky miliard korun. Naprostá šílenost,“ dodal znechuceně.

Stejně tak nerozumí tomu, že vláda ponechala DPH na energie na 21 procentech.

„Naprostý nesmysl. Jedna větší hloupost než druhá,“ kroutil nevěřícně hlavou. Jednotlivě se věnoval i potrestání v podobě daně z nemovitosti. Důrazně odmítl argument vlády ohledně porovnání se zahraničím, kde lidé pobírají zcela jiné platy než čeští občané. Dále se věnoval podrobně i dalším jednotlivým oznámeným opatřením.

„Tahle vláda prostě porušila všechno, všechno, co kdy říkala,“ zdůraznil Jindřich Rajchl.

 

pz

 

Jak jste spokojeni s konsolidačním balíčkem vlády?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)