30.6.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve Francii skončil největší soudní proces v historii země – vrah z Bataclanu dostal doživotí

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Nejhorší útoky v poválečné historii Francie byly islámské útoky, k nimž došlo 13. listopadu 2015. Skupina islámských radikálů útočila na různých místech Paříže, přičemž k největšímu masakru došlo v klubu Bataclan. Ze všech teroristů, kteří se útoku zúčastnili – většina jich pocházela z Bruselu – se soudu dožil pouze Salah Abdeslam. Ten nikdy činů jeho skupiny nelitoval.

Od září 2021 probíhal soud nejen se Salahem Abdeslamem, ale také s jeho dalšími komplici, kteří se však nezúčastnili přímo útoků, ale skupinu nějakým způsobem podporovali a samozřejmě předem věděli, co džihádistická skupina chystá. Šlo mimo jiné o dodavatele zbraní, o ty, kdo útočníkům, kteří byli vesměs z Belgie, poskytli úkryt v Paříži a o příbuzné útočníků, kteří většinou o plánech vše věděli.

Ve středu došlo po výsleších stovek svědků a mnoha podezřelých k závěrečnému soudnímu verdiktu. Poslední přeživší terorista dostal doživotí a ostatní, kteří džihádistům různým způsobem pomáhali či je kryli, dostali tresty od 2 do 30 let vězení…

 v klubu Bataclan došlo k hotovému masakru
oběti džihádistů

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)