13.9.2022
Kategorie: Společnost

Ukrajinizace školství je další stupeň?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

O postupném a systematickém rozvracení české společnosti už pochybuje jen málokdo. Ekonomický rozvrat začal převyšovat ten společenský započatý pandemickou hysterií. O cenách pohonných hmot, paliv a energií už jsme napsali mnohé, jde totiž o nevyčerpatelnou studnici ukázek toho, jak amatéři dokážou zavést stát do problémů, a svědčících o tom, nakolik je pomatená ideologie možným důvodem pro návrat vyspělé Evropy o století zpět.

Česká vláda v čele s Panevropanem Fialou vůbec na současnou situaci nebyla připravena a dosud nemá koncept, jak ji řešit. Neustále střílí od boku různé neproveditelné a scestné návrhy, přičemž těm jednodušším a přímočarým se zásadně vyhýbá. Omílání řečí o eurounijní solidaritě dostává zásadní trhliny již od svého počátku a postavení Německa a Francie je natolik pro EU určující, že očekávat jakékoliv ohledy je pouze naivní představa vypláchnutých hlav našich představitelů. Zaposlouchat se do ujišťování Fialy či Sikely může už jen občan ztrácející smysl pro realitu či se zatemněným mozkem nenávistí k Rusku. Vzhledem k výzkumu veřejného mínění, který často bývá, jak známo, cinknutý ve prospěch zadavatelů, což jistě bylo i tentokrát, přesto šokoval, je už jasné, že se většina Čechů i Moravanů přiklání ke spolupráci s Ruskem vedoucí k zajištění potřeb národa po vzoru maďarského přístupu. Tady už totiž nejde o to, jak moc kdo má či nemá rád Vladimíra Putina či snad radši preferuje ukrajinské zájmy, ale jde o přežití. Nikoliv už jen o zachování relativně vysoké životní úrovně, ale o překonání zimy, hladu a dalších nedostatků. Zdaleka se to netýká jen seniorů a samoživitelek, zde jde do tuhého pro nižší i střední vrstvu našeho obyvatelstva, zasahuje to i tu nejvyšší.

Vláda i přesto pokračuje dále dle likvidačního plánu. Fiala sbírá ocenění od Poláků za nenávist k Rusku, od Zelenského za devastaci našeho rozpočtu, ovšem v Čechách už mu zvoní hrana. Přesto si odmítá připustit, že je český národ ve stavu nejvyšší pohotovosti a brzy se to možná přehoupne z poklidných manifestací v otevřený útok na vládu. Média se snaží svou podporou manipulovat s občany, ovšem i takový Šafr si musí uvědomit, že se mu za chvíli může stát pohyb na veřejnosti nebezpečným. Ukrajinci u nás okupující banky a nově i školy pořádají děkovná shromáždění v místech nám svatých a s podporou našich kolaborantů s již otevřeně nacisticky se projevujícím kyjevským režimem, aniž by si sami uvědomovali, že se stali cíli na válečném poli, kde zastupují americké zájmy. Nenávist k Ukrajincům k nám přicházivším má logiku a opodstatnění. Řada z nich si sem jezdí pouze pro peníze a podporu, jiní využili příležitosti opustit území Ukrajiny, aniž by se válčilo tam, kde dosud bydleli. Další si uzurpují jakási práva a nejsou ochotni vnímat, kde se právě nachází. Mnoho luxusních aut s UA na SPZ a jejich majitelů je výsměchem strádající české společnosti, která už má solidarity s nimi plné zuby. Kdyby na Ukrajinu útočili Turkové, ani by všichni ti proukrajinští nadšenci nepípnuli. Ale jde z jejich pohledu o nenáviděné Rusy, takže ječí jako sirény. I přesto se Fiala dostal do situace, kdy na jeho podporu musí dobrovolníci sbírat podpisy a lidem na ulici, když už se s nimi setká, není schopen pravdivě odpovídat.

Dalším krokem k popření českého národa je spuštěná ukrajinizace školství, se kterou přišel jeho ministr. Bývalá československá chlouba, kterou školy byly, tak podobně jako zdravotnictví, postupně začíná ztrácet někdejší úroveň. Přeplněné třídy především ve velkých městech, zvláště v Praze, pak budou při brzdě v podobě nečesky hovořících žáků spíše zaostávat za tím, jak se kdysi vyučovalo. Nadstandardní podmínky pro přeshraniční děti už jsou do očí bijící a způsobily velké problémy při umísťování našich potomků do škol. O školkách ani nemluvě. Nelze se tedy divit počínající alergii na Ukrajince. A připočteme li i to, že díky vládě toto celé podporující bude strádat celá republika a díky šíleným rozhodnutím z Berlína a Bruselu i většina Evropy, je logické, že se zdvihá vlna nespokojenosti po celé EU. Zatím jde o začátek revolty, ale je dost pravděpodobné, že se bude její intenzita navyšovat. Jak budou reagovat liberální mocipánové, to netušíme, nicméně postupně se ke slovu vrátí pravice (viz nyní Švédsko), což by bylo dobré. Otázkou je, nakolik zůstanou v klidu ozbrojené složky. Rusové se s Ukrajinou už příliš zdržovat nebudou, respektive přestanou brát přemíru ohledů, které je dosud brzdily. Navíc bude li pokračovat vojenská podpora Zelenského, může se stát cokoliv. A přidají li se i vnitřní konflikty, bude to jiskřit v celé EU a možná to povede k jejímu rozpadu. Což je snad jediná dobrá zpráva.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)